خبر رسانی ایران
پنجشنبه 10 آذر 1390

تاکید سازمان همکاری اسلامی بر تشکیل کشور فلسطین

پنجشنبه 10 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

تاکید سازمان همکاری اسلامی بر تشکیل کشور فلسطین

خبرگزاری فارس: سازمان همکاری اسلامی با تاکید بر تداوم حمایت‌هایش از ملت فلسطین در راه مبارزات عادلانه به منظور احقاق حقوق ملی خود، اعلام کرد که زمان تشکیل کشور مستقل فلسطین فرا رسیده است.

خبرگزاری فارس: تاکید سازمان همکاری اسلامی بر تشکیل کشور فلسطین

به گزارش فارس، "اکمل الدین احسان اوغلو" دبیر کل سازمان همکاری اسلامی طی بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین، تجاوزات رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینی و تداوم کشتار، تخریب، شهرک‌سازی، احداث دیوار حائل و بازداشت هزاران شهروند فلسطینی و نیز تداوم محاصره نوار غزه را محکوم کرد.
 
احسان اوغلو همچنین اقدام مراجع صهیونیستی مبنی بر باز گذاشتن دست شهرک نشینان صهیونیست برای دست زدن به انواع اقدامات قتل و تخریب و حمله به مساجد و آتش زدن آنها و هتک حرمت این اماکن مقدس را تقبیح نمود.

وی افزود: زمان آن فرا رسیده است که کشور مستقل فلسطین تشکیل شود و این مسئله گامی اساسی در راه برقراری آرامش در منطقه است.
 
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، دبیر کل سازمان همکاری اسلامی همچنین یادآور شد که عضویت فلسطین در سازمان ملل متحد و نهادهای وابسته به آن و به ویژه موفقیت چشمگیر طرف فلسطینی در پذیرش عضویتش در سازمان علمی و فرهنگی و آموزشی سازمان ملل متحد موسوم به "یونسکو" حق فلسطینیان است که باید از سوی تمامی کشورهای جهان حمایت شود.

وی افزود که این تلاش های طرف فلسطینی به هیچ وجه با تعهدات آن مبنی بر دستیابی به راه حل مسالمت آمیز مبتنی بر قطعنامه های سازمان ملل که اثری از به رسمیت شناختن مشروعیت رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینی در آنها دیده نمی شود، مغایرت ندارند.

انتهای پیام/++


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات