خبر رسانی ایران
پنجشنبه 10 آذر 1390

بلژیک در آستانه تشکیل دولت ائتلافی

پنجشنبه 10 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

بلژیک در آستانه تشکیل دولت ائتلافی

خبرگزاری فارس: احزاب بلژیکی شب گذشته در مذاکراتی سرانجام در زمینه چگونگی تشکیل دولت ائتلافی به ریاست نخست وزیر به اتفاق نظر رسیدند.

خبرگزاری فارس: بلژیک در آستانه تشکیل دولت ائتلافی

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری اتریش، پس از گذشت 535 روز از برگزاری انتخابات پارلمانی در بلژیک، سرانجام شب گذشته احزاب این کشور در زمینه تشکیل دولت به اتفاق نظر رسیدند.

بر اساس این گزارش، احزاب سوسیالیست‌، دموکرات‌مسیحی و لیبرال‌ها در گفت وگویی بر تشکیل دولت ائتلافی به ریاست " الیو دی روپو" نخست وزیر این کشور توافق کردند.
  
دی روپو همچنین ساختار (ائتلاف فلمیش – دموکرات مسیحی‌ها) که در زمان "ایوس لترمه" نخست وزیر پیشین به وجود آمده بود را منحل کرد. همچنین در 3 دهه گذشته قدرت همواره در دست فلاندرها که از اقشار ثروتمند هستند قرار داشت و به این ترتیب برای نخستین‌بار پس از سال 1974 والون ها در راس قدرت قرار خواهند گرفت. انتظار می‌رود دولت دی روپو با 19 وزیر کار خود را آغاز کند.

 دی روپو که از روز ۲۱ ژوئن گذشته از سوی "آلبرت دوم" پادشاه بلژیک مامور تشکیل دولت جدید بلژیک شده بود، به دنبال بن بست رسیدن مذاکرات مربوط به بودجه تشکیل دولت جدید از سمت خود کناره گیری کرده بود.

انتهای‌ پیام/ط.ص


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic