خبر رسانی ایران
پنجشنبه 10 آذر 1390

جای خالی تئاتر در سیستان ‌و بلوچستان

پنجشنبه 10 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیرکل ارشاد سیستان‌ و بلوچستان مطرح کرد:
جای خالی تئاتر در سیستان ‌و بلوچستان

خبرگزاری فارس: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان‌ و بلوچستان گفت: تئاتر می‌تواند بیش از پیش در سیر سعودی فرهنگ استان نقش ایفا کند و در خدمت به این عرصه فعال باشد به همین دلیل سیستان‌ و‌ بلوچستان نیازمند تئاتر است.

خبرگزاری فارس: جای خالی تئاتر در سیستان ‌و بلوچستان

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان ‌و بلوچستان، حجت‌الاسلام منصور دانشی در نشست با هنرمندان تئاتر شهرستان زاهدان اظهار داشت: متاسفانه سیستان‌ و ‌بلوچستان منطقه‌ای است که در زمینه‌های فرهنگی و گردشگری شرایط مساعدی ندارد و به همین دلیل باید به فعالیت‌های فرهنگی و هنری در این منطقه توجه ویژه‌ای شود.
دانشی خاطرنشان کرد: متاسفانه در استان کانون‌های خانوادگی مشکلات فراوانی دارند که حل و تحلیل آنها تنها در عرصه‌های فرهنگی و به ویژه تئاتر امکان‌پذیر است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان ‌و بلوچستان گفت: رئیس جدید موسسه هنرهای نمایشی استان طی چهار ماه فعالیت خود اقدامات مثبتی صورت داده که بسیار قابل تحصین هستند اما با این حال باید همکاری بیش از پیش وجود داشته باشد تا جذب صد درصدی در عرصه تئاتر صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه نباید در تئاتر نقطه حذفی وجود داشته باشد، افزود: موسسه هنرهای نمایشی استان باید به شهرستان‌های استان توجه ویژه‌ای داشته باشد و استعدادهای نهفته این مناطق را نیز شناسایی کند.
دانشی خاطرنشان کرد: برای پیشرفت تئاتر استان سالن‌های نمایشی متفاوتی نیز در سطح استان در حال بهسازی هستند که به زودی تحویل گرفته خواهند شد و با توجه به این موضوع باید ترتیبی اتخاذ شود تا کارگردان‌های زاهدانی نمایش‌های خود را در شهرستان‌های دیگر استان اجرا کنند تا سبب پیشرفت هنر تئاتر این مناطق شوند.
وی افزود: ایجاد تبادل فرهنگی با استان‌های همجوار یکی از برنامه‌هایی است که در دست اجرا قرار دارد و به زودی با همکاری ادارات ارشاد این استان‌ها اجرایی خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد سیستان‌و بلوچستان گفت: استفاده از شرایط ویژه منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار برای اجرای نمایش در این منطقه و امضای تفاهنامه به همراه استفاده از استعدادهای این منطقه نیز باید در دستور کار قرار گیرد.
انتهای پیام/آ30


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic