خبر رسانی ایران
پنجشنبه 10 آذر 1390

تجمع دانشگاهیان اردبیل در حمایت از تصرف سفارت انگلیس

پنجشنبه 10 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

با حضور دانشگاهیان برگزار شد؛
تجمع دانشگاهیان اردبیل در حمایت از تصرف سفارت انگلیس

خبرگزاری فارس: دانشگاهیان دانشگاه محقق اردبیلی روز گذشته با تجمع در محوطه دانشگاه حمایت خود از تصرف سفارت‌خانه رژیم انگلیس در تهران را اعلام کردند.

خبرگزاری فارس: تجمع دانشگاهیان اردبیل در حمایت از تصرف سفارت انگلیس

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی با برگزاری تجمعی در محوطه این دانشگاه همراه با اساتید، رئیس دانشگاه و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی حمایت خود از اقدام دانشجویان تهرانی در تصرف سفارت انگلیس و باغ قلهک در تهران را اعلام کردند.

دانشجویان تجمع کننده با سر دادن شعارهای "مرگ بر آمریکا"، "مرگ بر انگلیس"، "مرگ بر اسرائیل" و "برادر دانشجو راهت ادامه دارد" خواستار قطع رابطه کامل ایران با انگلیس شدند.

تجمع کنندگان همچنین مراسم عزاداری برای سید و سالار شهیدان برگزار کردند.

در پایان این تجمع تشکل‌های دانشجویی بیانیه‌ای قرائت کردند که متن آن به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اقدامات استعمارگرانه و مداخله جویانه روباه پیر،رژیم سلطنتی انگلستان در طول تاریخ، در ممالک شرقی علی الخصوص کشور عزیزمان ایران بر کسی پوشیده نیست.

مسلط کردن رژیم نامشروع پهلوی،کودتای 28 مرداد و غارت منابع نفتی ایران، تنها ذره ای از اقدامات انگلستان بر علیه کشور ما بوده است.فعالیت‌ها و دخالت‌های این کشور در طول مدت 33 ساله انقلاب اسلامی نیز ادامه یافت و ما در این سال‌ها شاهد اقدامات جاسوسی و حرکت‌های مداخله جویانه انگلیس در کشور بودیم تا جایی که در فتنه 88 سفارت انگلستان تبدیل به اتاق فکر کشور های بیگانه در داخل کشور علیه مردم ایران گردید.

ترور و به شهادت رساندن دانشمندان بزرگ هسته ای نظیر استاد شهریاری از دیگر اقداماتی است که این رژیم تروریست پشتیبان آن بوده است.مضافا بر اینکه دولت انگلیس همواره پیش قدم و پیش رو در تحریم ها و حق کشی ها علیه ملت ایران است.

ما دانشجویان انقلابی دانشگاه محقق اردبیلی با تکیه بر آرمانها و اندیشه های امام راحل و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ایستادگی در برابر ظلم و تعدی که همان ادامه نهضت حسینی میباشد و با درود ارواح پاک شهدای راه حق، اعلام میداریم:

1-حرکت شجاعانه و ظلم ستیزانه دانشجویان متحصن در لانه فتنه گری روباه پیر که مشت محکمی بر دهان انگلیس و استکبار جهانی بود مورد حمایت ما میباشد.و از خداوند متعال برایشان استقامت در مسیر را مسئلت داریم.حرکتی که الحق باید خیلی زودتر از اینها اتفاق می افتاد.

2-رژیم نیرنگ باز انگلیس که هیچ گاه دست از فتنه‌گری‌های خود علیه ملت ایران برنخواهد داشت شایستگی ارتباط با ایران اسلامی را ندارد،لذا قویا قطع رابطه کامل با این دولت را از مراجع قانونی خواستاریم.

3-اقدام اخیر مجلس که در راستای کاهش رابطه با دولت انگلستان و اخراج سفیر انگلیس از کشور بود بعنوان حداقلی‌ترین کار ممکن،قابل توجه است،لکن ملت ایران انتظار بیشتری از نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی دارند،لذا امیدواریم شاهد اقدامات قاطع و محکم تری از دستگاه قانون گذاری کشور باشیم.

بسیج دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی
جامعه اسلامی دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی
انجمن اسلامی مستقل دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی
هیئت مکتب الشهدای دانشگاه محقق اردبیلی
انتهای پیام/


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات