خبر رسانی ایران
شنبه 19 آذر 1390

همکاری چند طلبه اصلاح‌طلب با بی‌بی‌سی

شنبه 19 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

همکاری چند طلبه اصلاح‌طلب با بی‌بی‌سی

خبرگزاری فارس: اعضای مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم از تشکل‌های موسوم به اصلاح‌طلب، با انتشار یک بیانیه و ارسال نسخه‌ای از آن برای شبکه بی‌بی‌سی فارسی، اقدام دانشجویان مبنی بر تسخیر سفارت انگلستان را به شدت محکوم و جمهوری اسلامی را به رفتار غیرمسئولانه و تنش‌آفرینی در عرصه دیپلماسی متهم کردند.

خبرگزاری فارس: همکاری چند طلبه اصلاح‌طلب با بی‌بی‌سی

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، سایت خبری ـ تحلیلی عصر امروز به نقل از سایت شبکه بی بی سی فارسی نوشت: «مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم که یک تشکل اصلاح‌طلب در ایران به شمار می‌رود، با ابراز تأسف از حمله به سفارت انگلیس، در وب سایت رسمی خود نوشت: این حرکت غیرمسئولانه، برآمده از خواست عموم ملت ایران نبوده و دانشجویان هیچ نقشی در آن نداشته‌اند.»!

مجمع خود ساخته و غیرقانونی مدرسین و محققین حوزهٔ علمیهٔ قم، جمعی متشکل از طلبه‌های مسئله‌دار حوزهٔ علمیهٔ قم است که بعد از دوم خرداد ۱۳۷۶ در قم به طور مخفیانه و زیرزمینی تأسیس شد.

این جریان که با شعار «اصلاح‌طلبی» به فعالیت‌های سیاسی علیه نظام اسلامی مشغول است همواره از پوشش روحانیون حوزهٔ علمیهٔ قم برای کارهای خود استفاده می‌کند.

بنیان‌گذاران اصلی این تشکل حامی فتنه شامل: عبایی خراسانی، موسوی تبریزی، بیات زنجانی و برخی دیگر از مراجع خود خوانده است و اعضای آن اکثرا از افراد رادیکالی، ضد انقلاب، اصلاح‌طلبان حامی فتنه و شاگردان حسینعلی منتظری تشکیل می‌دهند.

این تشکل با ادعای صاحب نفوذ بودن و قدرت قابل توجه‌ در میان مراجع و برخی لایه‌های حوزهٔ علمیه همواره درصدد بوده تا خود را به عنوان رقیب جامعهٔ مدرسین حوزهٔ علمیهٔ قم معرفی کند.

به نظر می‌رسد بیانیه جدید این گروه فتنه‌گر، که به رسانه «روباه پیر» تقدیم شده است در امتداد ترویج افکار «پلورالیسم دینی» و دیگر تفکرات انحرافی این افراد باشد که همواره در دانشگاه ادیان و مذاهب توسط این جریان به طلاب عرضه می‌شود.

دانشگاه ادیان و مذاهب که مجمع نامبرده از گردانندگان اصلی آن است با هدف القای بیهودگی تحرکات انقلابی در کشور و در جهت دلزدگی طلاب از استکبارزدایی اسلام فعالیت می ‌ند و نقش عمده‌ای را در پرورش روحانیون ضد انقلاب و حامی فتنه برانداز دارد.

برنامه‌ریزی این جریان انحرافی خطرناک در حوزه علمیه فم برای تربیت طلابی که در اهداف صهیونیست‌ها حرکت می‌کنند و معرفی این افراد به عنوان مرجع برای تحقق مطامع آنها واقعیت‌های تکان‌دهنده‌ای است که به خوبی پشت پرده اینگونه خوش رقصی برای استعمار گر پیر را توجیح می‌کند.

گفتنی است حرکت انقلابی و اعتراضی دانشجویان ایرانی در جهت تسخیر لانه جاسوسی بریتانیا در حالی صورت گرفت که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و رخدادهای پس از آن تا امروز رد پای سفارت انگلیس در تمام تحرکات جریان برانداز و خرابکاری‌های تروریستی مشاهده می‌شد که با لبریز شدن کاسه صبر ملت ایران در برابر این دسیسه گران قدیمی تسخیر لانه جاسوسی آنها انجام پذیرفت.

انتهای پیام/


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic