خبر رسانی ایران
شنبه 19 آذر 1390

فیس‌بوک باز هم آلت دست کلاهبرداران اینترنتی شد

شنبه 19 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

تازه‌های وب و اینترنت؛
فیس‌بوک باز هم آلت دست کلاهبرداران اینترنتی شد

خبرگزاری فارس: هرزنامه نویسان و کلاهبرداران اینترنتی یک بار دیگر از امکانات سایت فیس بوک برای انتشار اخبار دروغ و هراس انگیز استفاده کردند.

خبرگزاری فارس: فیس‌بوک باز هم آلت دست کلاهبرداران اینترنتی شد

به گزارش فارس به نقل از اینترنت ویک، این افراد با انتشار خبر و عکسی دروغین در فیس بوک مدعی شدند یک هنرمند مشهور آمریکایی در لس آنجلس یا نیویورک توسط یکی از طرفداران افراطیش مورد حمله قرار گرفته و به شدت مجروح شده است.
به دنبال این خبر لینکی هم برای کاربران فیس بوک ارسال شده که در صورت کلیک کردن بر روی آن کاربر به سوی سایت های کلاهبردار و حاوی کدهای مخرب هدایت می شود. کاربران با مشاهده عکسی که همراه با این خبر ارسال شده تصور می کنند این فرد با استفاده از چاقو به شدت از پشت مجروح شده  و به همین علت برای باز کردن لینک ارسالی و کلیک کردن بر روی آن تشویق می شوند.
لینک یاد شده ظاهرا حاوی ویدیویی در ارتباط با این حمله است، اما در زمانی که کاربر تصور می کند در انتظار دریافت ویدیو است کدهای مخرب بر روی رایانه اش نصب می شود. بسیاری از کاربران هم ندانسته با به اشتراک گذاری چند باره این لینک به انتشار کدهای مخرب کمک می کنند. کارشناسان امنیتی تاکنون بارها به کاربران اینترنت در مورد خطرات کلیک کردن بر روی لینک های مشکوک هشدار داده اند.
انتهای پیام/ح


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات