خبر رسانی ایران
شنبه 19 آذر 1390

اسد: سوریه بر توطئه خارجی پیروز شده و بحران رو به انتهاست

شنبه 19 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

«غربی‌ها نمی‌توانند سوریه را محاصره کنند/ایران با ماست»
اسد: سوریه بر توطئه خارجی پیروز شده و بحران رو به انتهاست

خبرگزاری فارس: رئیس جمهوری سوریه چندی پیش در دیدار یک هیئت لبنانی با وی با تاکید بر اینکه غربی‌ها با محاصره سوریه در حقیقت خود را محاصره می‌کنند، تاکید کرد که بحران سوریه در پایان راه خود است و سوریه برای آن پیروز شد.

خبرگزاری فارس: اسد: سوریه بر توطئه خارجی پیروز شده و بحران رو به انتهاست

به گزارش فارس، منابع لبنانی که چندی پیش در قالب هیئتی از دروزی‌های لبنان با سفر به دمشق، با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه دیدار کردند، به نقل از وی اعلام کردند که بشار اسد از وضعیت حاکم بر سوریه اطمینان کافی داشت.

این منابع با بیان اینکه بشار اسد در وضعیت خوبی قرار داشت، به نقل از وی تاکید کردند که سوریه بر توطئه بیگانگان فائق آمده و اتفاقات بحران در پایان راه خود است و همه امور تحت کنترل دولت سوریه است.

روزنامه الانباء کویت به نقل از این منابع نوشت: بشار اسد تاکید کرد که پیام‌هایی از کسانی که علیه ما اقدام کردند، به دمشق می‌رسد مبنی بر اینکه ما بزودی به سوریه بازمی‌گردیم.

بنا بر این گزارش، بشار اسد در ادامه این سوال را مطرح کرده است که «چه کاری می‌توانند انجام بدهند؟... هیچ کاری نمی‌توانند بکنند. هر چه اکنون در جریان است، توطئه‌ای خارجی است که از کانال کشورهای خلیج [فارس] انجام می‌شود».

بشار اسد در این دیدار تاکید کرده است که «برخی دولت‌های عربی در خلیج [فارس] تنها درد اعراب هستند».

به گفته بشار اسد «هیچ کس نمی‌تواند سوریه را محاصره کند. آنان [غربی‌ها و اتحادیه عرب] با تصمیم‌های خود، خودشان را محاصره می‌کنند. ایران با ماست. عراق نیز بزودی با خروج آمریکا به بهترین وضعیت خود بازمی‌گردد. لبنان در کنار ماست و اردن نیز تحریم‌ها را رد کرده است. پس چه کار خواهند کرد؟ هیچ کس قادر نیست سوریه را محاصره کند».

اسد در پاسخ به سوالی درباره ترکیه نیز تصریح کرد که آنان نیز حمله به سوریه از خاکشان را رد می‌کنند.

رئیس جمهوری سوریه همچنین گفت که «ما کنترل را کاملا در دست داریم و وضعیت ما قدرتمند و ثابت است. آنان تلاش می‌کنند با اقدامات تروریستی که از خارج حمایت می‌شود، ثبات کشور را بر هم بزنند.

اسد در ادامه نیز تاکید کرد: تهدید و ارعاب و اقدامات رسانه‌ای صدمه‌ای به ما نمی‌زند. ترس در قاموس ما وجود ندارد و روحیه ما بالاست.

چندی پیش نیز برخی منابع خبری اعلام کردند که بشار اسد تا دو هفته دیگر پیروزی کشورش بر توطئه خارجی را اعلام خواهد کرد.

انتهای پیام/.++


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic