خبر رسانی ایران
شنبه 19 آذر 1390

سخنان مقام معظم رهبری نقشه راه بسیج است

شنبه 19 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح:
سخنان مقام معظم رهبری نقشه راه بسیج است

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان این که سخنان مقام معظم رهبری نقشه راه برای حرکت بسیج است، تصریح کرد: بنا به فرمایش ایشان بسیج سیاسی است اما سیاست باز و جناحی نیست.

خبرگزاری فارس: سخنان مقام معظم رهبری نقشه راه بسیج است

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح، حجت‌الاسلام محمدکاظم بهرامی در جمع مسئولان پایگاه ثامن‌الائمه (ع) سازمان قضایی مرکز، شناخت اوضاع زمانه و آگاهی از مکر و حیله دشمنان را عوامل مؤثری در رسیدن نظام به اهداف خود دانست و اضافه کرد: بنا به تعبیر امام معصوم (ع) هر کس که عالم به زمانه باشد اشتباهات و فتنه‌ها به او هجوم نمی‌آورد زیرا با شناختی که دارد اوضاع را درک می‌کند و اسیر مکر و کید دشمن نمی‌شود.
 
وی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری در خصوص «جذب حداکثری و دفع حداقلی» تصریح کرد: محبت باعث جذب افراد می‌شود زیرا مردم تشنیه محبت هستند و اگر این محبت به خاطر خدا باشد بهترین اعمال است و بغضی هم اگر هست باید برای خدا باشد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، نقش محبت به مردم را در فریضه امر به معروف و نهی از منکر هم بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: امام خمینی (ره) می‌فرمایند که آمر به معروف و ناهی از منکر باید مثل پدری مهربان باشد.

بهرامی، کار برای رضای خدا را یکی از ویژگی‌های بسیجیان بر شمرد و گفت: تلاش و فعالیت با خلوص نیت بسیار ارزشمند است و وقتی که اخلاقی می‌آید خودخواهی و تکبر از بین می‌رود.
 
وی تأکید کرد: هر کسی که برای خدمت به اسلام و مسلمین پا در رکاب باشد، بسیجی است.
 
مهدی نهاوندی فرمانده پایگاه ثامن الائمه (ع) سازمان قضایی مرکز نیز در ابتدای این دیدار گفت: بسیج ماندگارترین یادگار و میراث حضرت امام خمینی (ره) است و در سال‌های دفاع مقدس نشان داد که قدرتمند‌ترین نهاد برای حفظ انقلاب است.

نهاوندی گفت: اکنون با ورود به دهه چهارم انقلاب که دهه پیشرفت و جهاد علمی است بسیجیان در پی آن هستند تا فرزند زمان خود باشند و در حال حاضر شرکت در جهاد علمی از تکالیف بسیج است و بنا به فرمایش مقام معظم رهبری بسیج صرفا یک نیروی نظامی نیست.

وی برگزاری همایش‌های فصلی در طول سال، بزرگداشت هفته دفاع مقدس همراه با مراسم ویژه و برپایی نمایشگاه، برگزاری مسابقات فرهنگی و کتابخوانی، برپایی ماهانه جلسات اخلاقی و مذهبی همراه با روخوانی قرآن و سخنرانی دادستان نظامی تهران، برگزاری ادروهای زیارتی و راهیان نور و تشکیل و اعزام تیم‌های کوهنوردی به ارتفاعات البرز را از جمله فعالیت‌های این پایگاه برشمرد.
انتهای پیام/


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات