خبر رسانی ایران
شنبه 19 آذر 1390

پاکستان در لیست تهدیدات بالقوه آمریکا در سال 2012 قرار گرفت

شنبه 19 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

پاکستان در لیست تهدیدات بالقوه آمریکا در سال 2012 قرار گرفت

خبرگزاری فارس: آمریکا در تازه‌ترین فهرست منتشره خود درباره مهم‌ترین تهدیدات بالقوه پیش‌روی این کشور در سال 2012، درگیری با پاکستان را جزو تهدیدات اصلی خود قلمداد کرده است.

خبرگزاری فارس: پاکستان در لیست تهدیدات بالقوه آمریکا در سال 2012 قرار گرفت

به گزارش فارس، شورای "مرکز اقدامات پیشگیرانه روابط خارجی" آمریکا با کمک مقامات و کارشناسان آمریکایی لیست سالانه تهدیدات و درگیری‌های احتمالی آمریکا در سال 2012 را تهیه کرد.

در این فهرست، چندین مورد به عنوان تهدیدات مهم پیش‌روی آمریکا در سال 2012 مطرح شده است، درگیری آمریکا با پاکستان که به واسطه یک حمله یا عملیات ضد تروریستی تشدید می‌شود، تشدید بحران یورو که می‌تواند بار دیگر آمریکا را دچار بحران اقتصادی کند و بی‌ثباتی در عربستان که می‌تواند منابع نفتی جهان را به مخاطره اندازد، در این لیست تهدیدات آمده است.

تهدیداتی که از سال گذشته همچنان در صدر این فهرست قرار دارند نیز عبارتند از: درگیری احتمالی آمریکا و چین، بی‌ثباتی داخلی در پاکستان و تشدید بحران هسته‌ای با ایران یا کره شمالی.

به گزارش روزنامه "نیشن" پاکستان، "میکا زینکو" از مسئولان این مرکز، هدف از تهیه این فهرست را کمک به سیاستگذاران آمریکایی برای مقابله با چالش‌های پیش‌روی آینده و جبران ضعف‌های آمریکا در پیش‌بینی بی‌ثباتی‌ها و درگیری‌های آتی دانست و افزود: با پیش‌بینی این وقایع می‌توان جلوی درگیری‌های نظامی پرهزینه و بلندمدت آمریکا را گرفت.

در این گزارش، خطر درگیری با پاکستان پس از کشته شدن اسامه بن لادن، جزو تهدیدات مهم سال 2011 ذکر شده است.

همچنین خطر افزایش بی‌ثباتی در کشور پادشاهی سنی بحرین نیز جزو تهدیدات رده دوم مطرح شده است.

انتهای پیام/م


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات