خبر رسانی ایران
شنبه 19 آذر 1390

خاطرات «حبیب‌الله کلانتری» از اسارت در زندان‌های ابوغریب و الرشید منتشر می‌شود

شنبه 19 آذر 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

به همت هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی؛
خاطرات «حبیب‌الله کلانتری» از اسارت در زندان‌های ابوغریب و الرشید منتشر می‌شود

خبرگزاری فارس: مجموعه خاطرات آزاده خلبان دفاع مقدس «حبیب‌الله کلانتری» با بیان شکنجه‌های اسرا در زندان‌های ابوغریب و الرشید با عنوان «یک پنجره برایم کافیست» منتشر می‌شود.

خبرگزاری فارس: خاطرات «حبیب‌الله کلانتری» از اسارت در زندان‌های ابوغریب و الرشید منتشر می‌شود

رامین عبدالیان ایرانشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: مجموعه خاطرات آزاده خلبان دفاع مقدس «حبیب‌الله کلانتری» که 10 سال و چند ماه از عمر خود را در سلول زندان‌های ابوغریب و الرشید گذرانده با عنوان «یک پنجره برایم کافیست» منتشر می‌شود.

وی ادامه داد: برای انتشار این کتاب حدود یک ماه مصاحبه با این آزاده داشتیم و پس از جمع‌آوری اطلاعات و تدوین، مستند داستانی 300 صفحه‌ای آماده شد که تا ماه آینده توسط هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی در هوانیروز منتشر می‌شود.

نویسنده کتاب «یک پنجره برایم کافیست» بیان داشت: این آزاده خلبان 3 ماه بعد از آغار جنگ تحمیلی به اسارت عراق درمی‌آید؛ وی حدود 4 سال در زندان ابوغریب بود و بقیه دوره اسارتش را در زندان الرشید گذرانده است؛ در حالی که نام وی به همراه 33 نفر از اسرای ایرانی از جمله شهید «حسین لشکری» در لیست اسرای ایرانی صلیب سرخ جهانی نبود.

وی در خصوص انتخاب عنوان کتاب بیان داشت: جانباز دفاع مقدس «حبیب‌الله کلانتری» دوره 3 ماهه اسارت خود در استخبارات عراق را داخل سلولی که به شکل گاوصندوق بوده، گذرانده است؛ تنها ارتباط آنها با بیرون، فضایی به اندازه یک آجر بوده که آن را هم میله آهنی زده بودند؛ وی پس از انتقال به زندان ابوغریب، همین وضعیت را داشته که دچار مشکلات تنفسی شده است.

عبدالیان ایرانشاهی خاطرنشان کرد: شرایط زندان طوری بود که به جز مسئولان زندان ابوغریب، حتی نگهبان‌های عراقی هم نفهمیدند داخل اتاق چند نفر زندگی می‌کنند.
 
وی گفت: با توجه به ویژگی‌های خاص دوران اسارت، عنوان «یک پنجره برایم کافیست» را برای به تحریر درآوردن سختی‌های یک آزاده در اسارت بعثی‌ها در نظر گرفتم.
انتهای پیام/


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic