خبر رسانی ایران
شنبه 14 آبان 1390

زارعان با پیامک زراعت مناسب را آموزش می‌بینند

شنبه 14 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیر جهاد کشاورزی پارس‌آباد:
زارعان با پیامک زراعت مناسب را آموزش می‌بینند

خبرگزاری فارس: مدیر جهاد کشاورزی پارس‌آباد گفت: زارعان منطقه مغان به ویژه شهرستان پارس‌آباد از طریق پیامک در جریان کشت و زرع مناسب قرار می‌گیرند.

خبرگزاری فارس: زارعان با پیامک زراعت مناسب را آموزش می‌بینند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حسن روحی عصر امروز در جلسه بررسی مشکلات تکنولوژی‌های نوین و انتقال سریع یافته‌های علمی در بخش کشاورزی در پارس‌آباد اظهار داشت: ما در راستای کم کردن فاصله‌ها و بهبود سرعت اطلاع‌رسانی سعی خود را به کار بسته‌ایم تا از طریق پیامک زارعان را با نحوه درست کشت و زرع و حتی داشت و برداشت آشنا کنیم.
وی تصریح کرد: ‌در همین راستا برای بیش از چهار هزار و 500 زارع در فصل کشت پاییزه پیامک آموزشی ارسال کردیم تا در جریان مبانی درست بهزراعی قرار گیرند.
روحی خاطر نشان کرد: در کنار این فعالیت تاکنون بیش از 12 هزار بروشور و پلاکارد و نشریه فنی چاپ و در بین زارعان توزیع کردیم تا آنها بتوانند با استفاده از اطلاعات و فنون جدید زراعت پاییزه مناسبی را داشته باشند.
این مسئول آموزش چهره به چهره و انفرادی زارعان را از دیگر راهکارهای آموزشی کشاورزان منطقه بیان کرد و اظهار داشت: بازدید مرتب از مزارع و نظارت بر کار ضد عفونی کردن بذور از جمله سیاست‌هایی است که تاکنون ثمربخش بوده و نتیجه داده است.
وی همچنین از به کارگیری توان نیروهای مهندسان ناظر و اعزام کارشناسان متخصص در این حوزه برای آشنا ساختن کشاورزان به کشت مناسب خبر داد و اضافه کرد: این کارشناسان ناظر به مناطق مختلف اعزام شدند تا با انجام فعالیت‌های آموزشی و ترویجی کار زراعت را به شکل مناسب و آراسته به زارعان نشان دهند.
به گزارش فارس، مدیر جهاد کشاورزی پارس‌آباد از اجرای طرح ترویجی در چهار هزار و 500 هکتار از اراضی زراعی شهرستان پارس‌آباد خبر داد و گفت: یکی از اقدامات اساسی مدیریت جهاد کشاورزی پارس‌آباد اطلاع‌رسانی مناسب در زمینه الگوی کشت، تناوب زراعی، روی آوردن به کشت‌های جایگزین به ویژه زراعت کلزا است.
وی در ادامه سخنان خود افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش از هفت هزار کشاورز در پارس‌آباد از کلاس‌های آموزشی و ترویجی و کارگاه‌های عملی و نظری استفاده کردند.
روحی هدف از تشکیل این کلاس‌ها را انتقال بی‌واسطه و سریع مسایل فنی و علمی مربوط به الگوی کشت مناسب عنوان کرد.
وی تصریح کرد: این کلاس‌ها با هدف رعایت اصول بهزراعی به ویژه تناوب زراعی و توصیه‌های فنی برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های قارچی گندم برگزار شده و تا پایان سال نیز ادامه پیدا می‌کند.
روحی کشاورزان را نیازمند هدایت و آموزش مستمر دانست و خاطرنشان کرد: کشاورزان ما باید با آخرین یافته‌های علمی، تحقیقاتی و پژوهشی آشنا شوند تا مبادا از کشت با سودآوری و بهره‌وری بیشتر غفلت کنند.
مدیر جهاد کشاورزی پارس‌آباد اضافه کرد: هم اکنون در این شهرستان بیش از 30 نوع محصول زراعی اعم از گندم، جو، ذرت، پنبه، برنج و... کشت می‌شود که سبب شده این شهرستان به عنوان قطب تولید محصولات زراعی و دامی انتخاب شود.
انتهای پیام/ص20منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814001367


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات