خبر رسانی ایران
شنبه 14 آبان 1390

اعلام قریب‌الوقوع دومین طرح ریاضت اقتصادی از سوی دولت فرانسه

شنبه 14 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در تلاش برای کاستن از کسر بودجه و مهار بحران مالی صورت می‌گیرد،
اعلام قریب‌الوقوع دومین طرح ریاضت اقتصادی از سوی دولت فرانسه

خبرگزاری فارس: دولت فرانسه در تلاش برای کاستن از کسر بودجه و رفع بحران مالی و اقتصادی روز دوشنبه دومین طرح ریاضت اقتصادی را ارائه خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: اعلام قریب‌الوقوع دومین طرح ریاضت اقتصادی از سوی دولت فرانسه

به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرانسوی "لوپاریزین"، "نیکلا سارکوزی" رئیس‌جمهور فرانسه ظرف پایان هفته جاری دومین طرح ریاضت اقتصادی را بمنظور جلوگیری از کاهش 
رتبه اعتبار مالی این کشور از  AAA ارائه خواهد داد.

 بر اساس این گزارش، نیکلا سارکوزی که پس از حضور دو روز و نیمه در شهر کن بخاطر شرکت در نشست سران گروه ۲۰، عصر روز گذشته به پاریس بازگشت، بعدازظهر امروز در کاخ ریاست جمهوری فرانسه (الیزه) نشستی را پیرامون بررسی این طرح با حضور "فرانسوآ فیون" نخست‌وزیر، "فرانسوآ باروآن" وزیر اقتصاد و "والری پکرس" وزیر بودجه برگزار خواهد کرد.
 
از سوی دیگر شورای وزیران فرانسه قرار است روز دوشنبه آینده نشست فوق‌العاده‌ای را در کاخ الیزه برگزار خواهد کرد و در پایان آن دومین طرح ریاضت اقتصادی دولت فرانسه ارائه شود.

بنابراعلام یک منبع پارلمانی، طرح جدید ریاضت اقتصادی روز دوشنبه از سوی دولت اعلام خواهد شد.

دولت فرانسه امیدوار است با اجرای این طرح بتواند به میزان 10 میلیارد یورو صرفه جویی کند و در نظر دارد حدود یک سوم صرفه جویی مورد نظر را از طریق کاهش مشاغل دولتی با حذف 100 هزار نیرو تا سال 2013 محقق سازد.

بخش دیگر صرفه جویی‌ها شامل کاهش هزینه‌های جاری وزارتخانه‌ها و نهادهای دولتی در سال آتی است.
 
دولت فرانسه در تلاش برای کاستن از کسر بودجه و رفع بحران مالی و اقتصادی این کشور تاکنون سیاست‌های مختلفی را در پیش گرفته است که این سیاست‌ها جز افزایش مشکلات زندگی از جمله مشکل مسکن برای مردم و کاهش قدرت خرید آنها چیز دیگری به دنبال نداشته است.

انتهای پیام/ر.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000279


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات