خبر رسانی ایران
شنبه 14 آبان 1390

تظاهرات ناسیونالیست‌ها و مخالفان در مسکو

شنبه 14 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

تظاهرات ناسیونالیست‌ها و مخالفان در مسکو

خبرگزاری فارس: پایتخت روسیه روز جمعه شاهد گردهم آیی بزرگ جنبش‌های ناسیونالیست تحت عنوان «رژه روس‌ها» و همچنین تظاهرات گروه‌های چپ گرا و ضد فاشیسم بود.

خبرگزاری فارس: تظاهرات ناسیونالیست‌ها و مخالفان در مسکو

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، وزارت کشور روسیه اعلام کرد که روز جمعه حدود 7 هزار نفر در گردهم آیی تحت عنوان «رژه روس‌ها» شرکت کردند. این در حالی است که برگزار کنندگان این گردهم آیی معتقدند که 25 هزار نفر در این اقدام بزرگ مشارکت داشتند.

شرکت کنندگان در این اقدام ناسیونالیستی در خیابان «لوبلیانا» در شهر مسکو گرد هم جمع شده بودند. تردد وسایل نقلیه در این خیابان با هماهنگی مقامات شهری ممنوع شده بود.   

«رژه روس‌ها» از سوی رهبران جنبش «روس‌ها» و با مشارکت سایر سازمان‌های دارای تمایلات ناسیونالیستی سازماندهی شده بود. مردم شرکت کننده در این اقدام پرچم‌های سیاه و قرمز حمل کرده و شعارهایی نظیر «روسیه متعلق به روس‌هاست»، «از تغذیه قفقاز دست بردارید» و «حکومت برای سفیدپوستان» سر دادند.  این شعارها در پایان این مراسم بیش از حد نژادپرستانه شده بود.  

در عین حال در بلوار «تاراس شوچنکو» پایتخت روسیه هم فعالان گروه‌های چپ‌گرا و ضد فاشیسم تظاهراتی را براه انداختند که بیش از 3 هزار نفر در آن شرکت کرده بودند. تظاهرات کنندگان شعارهایی در مخالفت با نازیسم و نظام سرمایه داری سر دادند.

در جریان این تظاهرات چند نفر از فعالان جنبش مخالف «روسیه دیگر» توسط نیروهای پلیس به دلیل برهم زدن نظم و ترتیب اجتماعی بازداشت شده و برای 48 ساعت در زندان باقی خواهند ماند.

انتهای پیام/آ.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000396


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic