خبر رسانی ایران
شنبه 29 بهمن 1390

کامرون مخالفت خود با استقلال اسکاتلند را اعلام کرد

شنبه 29 بهمن 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

کامرون مخالفت خود با استقلال اسکاتلند را اعلام کرد

خبرگزاری فارس: نخست‌وزیر انگلیس در تازه‌ترین اظهارات خود تأکید کرد که انگلیس با قدرتمندتر شدن اسکاتلند موافق است اما با استقلال این کشور به طور قطع مخالف است.

خبرگزاری فارس: کامرون مخالفت خود با استقلال اسکاتلند را اعلام کرد

به گزارش فارس به نقل از شبکه یورونیوز، "دیوید کامرون" روز گذشته در دیدار با "الکس سالموند" وزیر اول کابینه اسکاتلند اعلام کرد که به قدرتمندتر شدن اسکاتلند باور دارد اما به طور قطع با استقلال این کشور مخالف است.

وی که برای دیدار با مقامات اسکاتلند به "ادینبورگ" پایتخت اسکاتلند سفر کرده است، تأکید کرد: دولت اسکاتلند باید همانند انگلیس مستقل تصمیم گیری کند. به نظرم ما می توانیم با همدیگر این کار را به بهترین صورت انجام دهیم. می توانم موارد بیشماری را که عملاً ما را در یک جبهه برای بریتانیا قرار می دهد بیان کنم اما مهمترین دلیلی که می خواهم بیان کنم بیشتر عاطفی است. در این باره قلب من به خوبی عقلم کار می کند.

سالموند نیز در خصوص همه‌پرسی که قرار است درباره استقلال اسکاتلند از انگلیس صورت گیرد تصریح کرد: این یک همه پرسی است که در اسکاتلند اتفاق می افتد و در خدمت مردم اسکاتلند است.

سالموند بر این باور است که استقلال اسکاتلند و راه یافتن این کشور به ناتو و دیگر نهادهای بین المللی، قدرت اسکاتلندیها در دنیا را توسعه خواهد داد.

بر اساس این گزارش، "دیوید کامرون" در حالی با استقلال اسکاتلند مخالفت کرده است که کابینه اسکاتلند پیشنهاد یک همه پرسی برای استقلال این کشور از بریتانیا تا سال 2014 میلادی را مطرح کرده است. در جریان این همه پرسی اسکاتلندیها می توانند پس از سه قرن به استقلال خود از بریتانیا رای دهند.

انتهای پیام/ف.ص

 

 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات