خبر رسانی ایران
پنجشنبه 11 اسفند 1390

پاکستانی‌ها فردا در واکنش به حادثه کشتار شیعیان تظاهرات می‌کنند

پنجشنبه 11 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

معاون دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پاکستان در گفت‌وگو با فارس:
پاکستانی‌ها فردا در واکنش به حادثه کشتار شیعیان تظاهرات می‌کنند

خبرگزاری فارس: معاون دبیر کل مجلس وحدت مسلمین پاکستان با اشاره به تلاش برخی گروه‌ها برای گسترش فرقه‌گرایی در این کشور اعلام کرد که شیعیان پاکستان فردا در اعتراض به کشتار شیعیان در "گلگیت" تظاهرات سراسری برپا می‌کنند.

خبرگزاری فارس: پاکستانی‌ها فردا در واکنش به حادثه کشتار شیعیان تظاهرات می‌کنند

"علامه امین شهیدی" در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لاهور گفت: شیعیان پاکستان در واکنش به فاجعه گیلگت فردا در سراسر کشور تظاهرات خواهند کرد.

وی افزود: چندین سال است که شیعیان پاکستان در معرض تروریسم قرار گرفته‌اند و طی چند سال گذشته تعداد زیادی از شخصیت‌های برجسته از جمله وکلا، حقوقدانان، سیاستمداران، استادان، پزشکان، مهندسان، علما، مداحان، دانشجویان و طلاب و سایر شخصیت‌های برجسته خود را از دست داده‌اند.

علامه شهیدی با اشاره به اینکه تا کنون حوادث زنجیره‌وار مشابهی را در "کویته"، "پاراچنار"، "دیر اسماعیل‌خان"،"هنگو"، "پیشاور" شاهد بوده‌ایم گفت:کسانی که چنین عملیات تروریستی را جایز دانسته و از تروریست‌ها پشتیبانی می‌کنند، مجرم و جنایتکار هستند و باید مجازات شوند.

وی افزود: ما شاهد هستیم که تروریست‌ها برای گسترش فرقه‌گرایی در پاکستان و ضربه زدن به وحدت و امنیت کشور، در کمپ‌های مخصوصی دوره‌های آموزشی را به نام "جهاد" می‌گذرانند و سپس با حمله به مساجد و حسینیه‌ها مسلمانان شیعه و سنی را قتل عام می‌کنند.

این روحانی پاکستانی  از دولت و نیروهای امنیتی این کشور خواست تا اقدام جدی برای خشکاندن ریشه تروریسم در این کشور ایفا کنند.

 

روحانی اهل سنت پاکستان: حادثه گلگیت غمبار ترین حادثه تاریخ پاکستان بود

"مولانا احمد قصوری" روحانی اهل تسنن پاکستان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لاهور گفت: حادثه روز گذشته گلگیت یکی از غمبارترین حوادث در تاریخ پاکستان بود.

وی افزود: آمریکا و نیروهای غربی خواهان صلح در پاکستان نیستند و این حادثه تلاشی برای ایجاد شکاف بین مسلمانان پاکستان است.

این روحانی اهل تسنن تأکید کرد که همه ما مسلمان هستیم و انجام این نوع اقدامات وحشیانه مغایر با آموزه‌های دینی ما است.

وی با اشاره به ضعف دستگاه قضایی پاکستان در برخورد جدی با عوامل تروریستی، خواهان مقابله جدی دولت با عناصر دخیل در این نوع وقایع شد.

مولانا قصوری افزود: چند ماه پیش نیز حادثه مشابهی در بلوچستان پاکستان رخ داد که به نظر می‌رسد ارتباطی بین این  واقعه 2 وجود داشته باشد.

3 روز پیش تروریست‌ها با حمله به اتوبوس حامل شیعیان در شهر "گلگیت" پاکستان 18 نفر از جمله چند زن و کودک را به شهادت رساندند.

انتهای پیام/ق


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic