خبر رسانی ایران
پنجشنبه 11 اسفند 1390

همایش «بحرین غرق در خون» در قم برگزار شد

پنجشنبه 11 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

با حضور سفیر ایران در بحرین
همایش «بحرین غرق در خون» در قم برگزار شد

خبرگزاری فارس: همایش «بحرین؛ غرق در خون» با حضور سفیر ایران در این کشور در قم برگزار شد.

خبرگزاری فارس: همایش «بحرین غرق در خون» در قم برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، همایش «بحرین؛ غرق در خون» با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در بحرین و نیز جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه در سالن همایش‌های مدرسه عالی دارالشفاء قم برگزار شد.

در ابتدای این همایش، حجت الاسلام سید محمدحسین آل ایوب، مدیرکل روابط بین‌الملل معاونت بین‌الملل حوزه با اشاره به ضرورت توجه همه مسلمانان به بحرین گفت: وظیفه ملت ایران نیز حمایت از مردم مظلومی است که توسط رژیم حاکم بحرین به خاک و خون کشیده می‌شوند.

در ادامه یکی از شاعران جوان استان قم به قرائت برخی از ابیات خود در خصوص مظلومیت شیعیان بحرین پرداخت که با استقبال شرکت کنندگان در این همایش روبه‌رو شد.

پخش نماهنگی از شعرخوانی یکی از جوانان بحرینی در مقابل رهبر معظم انقلاب از دیگر برنامه‌های این همایش بود که تاثیر زیادی بر روی حضار داشت و آنها را به یاد مظلومیت مردم مسلمان بحرین انداخت.

حجت الاسلام زمانی، معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه نیز در این همایش به سخنرانی پرداخت و با اشاره به مراحل چهارگانه بیداری اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب کلاس درس بزرگی را برای بیش از 600 متفکر مسلمان در کنفرانس بیداری اسلامی تشکیل داده و مسائل مهم این موضوع را برای آنها تشریح کرد.

سخنران بعدی همایش، مهدی آقاجعفری سفیر جمهوری اسلامی در بحرین بود که طی صحبت‌های خود با بیان اینکه کمیته منصوب پادشاه بحرین، دخالت ایران در این کشور را نفی کرده است، گفت: موج سوم بیداری اسلامی با تعمیم این امر توسط حوزه‌های علمیه شیعه در میان مسلمانان سراسر جهان تحقق خواهد یافت بنابراین این کار یکی از وظایف سنگین حوزه‌های علمیه است.

در ادامه، سفیر ایران در بحرین به سئوالات حاضرین در همایش در رابطه با موضوعات مختلف مرتبط با بیداری اسلامی پاسخ گفت.

انتهای پیام/و۲۰


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات