خبر رسانی ایران
دوشنبه 22 اسفند 1390

62 پایگاه سنجش بینایی در کرمان فعال هستند

دوشنبه 22 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

معاون بهزیستی کرمان:
62 پایگاه سنجش بینایی در کرمان فعال هستند

خبرگزاری فارس: معاون پیشگیری و امور فرهنگی اداره کل بهزیستی استان کرمان گفت‌: 62 پایگاه دائمی سنجش بینایی با هدف پیشگیری از تنبلی چشم در سطح استان کرمان فعال هستند.

خبرگزاری فارس: 62 پایگاه سنجش بینایی در کرمان فعال هستند

نسرین‌دخت سدیر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم از سال ‌74 به منظور پیشگیری از معلولیت‌های بینایی و با هدف شناسایی کودکانی دچار تنلی چشم اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه این برنامه سالانه در آبان ماه و برای کودکان سه تا شش سال اجرا می‌شود، افزود: در زمان اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان سه تا شش سال ‌در مهدهای کودک‌، پیش‌دبستانی‌ها و خانه‌های بهداشت سراسر استان که به عنوان پایگاه‌های غیر دائمی معرفی می‌شوند، مورد معاینه قرار می‌گیرند.

سدیر خاطر‌نشان کرد‌: علاوه بر پایگاه‌های غیر‌دائمی فعال در زمان اجرای طرح‌، 62 پایگاه دائمی دیگر طی سال آماده پذیرش کودکان برای معاینه چشم هستند.

وی با بیان اینکه این پایگاه‌ها در سطح استان با توجه به جمعیت ساکن در آن شهرستان و جامعه هدف توزیع شده‌اند، گفت‌: در پایگاه‌ها دائمی خانواده‌ها می‌توانند در هر زمان از سال برای معاینه چشم فرزندان خود مراجعه کنند.

سدیر عنوان کرد: در سال جاری با اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم از مجموع 142 هزار و 368 کودک واجد‌الشرایط استان، تعداد 83 هزار و 990 کودک در 2 هزار و 374 پایگاه سنجش بینایی توسط 2 هزار و 681 کارشناس مورد معاینه چشم قرار گرفتند.

انتهای پیام/ی20


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات