خبر رسانی ایران
دوشنبه 22 اسفند 1390

قائم‌مقامی فاتح نبرد سه ساعته دو استاد بزرگ شطرنج ایران

دوشنبه 22 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

رقابت‌های شطرنج بین‌المللی سردار آزادگان/
قائم‌مقامی فاتح نبرد سه ساعته دو استاد بزرگ شطرنج ایران

خبرگزاری فارس: رویارویی دو استاد بزرگ شطرنج ایران در رقابت‌های شطرنج بین‌المللی سردار آزادگان یادواره سیدعلی‌اکبر ابوترابی‌فرد به سود قائم مقامی به پایان رسید.

خبرگزاری فارس: قائم‌مقامی فاتح نبرد سه ساعته دو استاد بزرگ شطرنج ایران

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین در جریان رقابت‌های شطرنج بین‌المللی سردار آزادگان قزوین یادواره سیدعلی‌اکبر ابوترابی‌فرد، اتفاق جالبی رقم خورد و آن رویارویی دو استادبزرگ شطرنج ایران بود.

در دور چهارم این رقابت‌ها، احسان قائم‌مقامی و آتوسا پورکاشیان، دو استاد بزرگ ایران در بخش آقایان و خانم‌ها رو‌در‌روی یکدیگر قرار گرفتند که در پایان، این قائم‌مقامی بود که در این بازی حساس و نفس‌گیر به برتری رسید.

در این دیدار که بیش از سه ساعت به طول انجامید، قائم‌مقامی با تفکر بهتر و انسجام عمل بیشتری رقابت خود را به پایان رساند و توانست با این پیروزی، یک امتیاز دیگر به اندوخته قبلی خود اضافه کند.

به این ترتیب قائم‌مقامی با کسب 3/5 امتیاز و با پوئن‌شکنی کمتر نسبت به سایر رقبا در مکان هشتم جدول رده‌بندی قرار گرفت و پورکاشیان با توجه به شکست در این بازی با همان 2/5 امتیاز در مکان هفدهم جدول رده‌بندی قرار گرفت.

در دیگر رقابت حساس این تورنمنت نیز پوریا ایدنی شطرنج‌باز شایسته کشورمان مقابل اولگ کورینف استاد بزرگ روسیه به تساوی رضایت داد.

تا پایان دور چهارم این رقابت‌ها به ترتیب مرتضی محجوب، اصغر گلی‌زاده، مرتضی دربان، پوریا درینی، گایوزنیگلادزه استاد بزرگ گرجستان، پوریا ایدنی و اولگ کورینف به ترتیب عنوان‌های نخست تا هفتم را در اختیار دارند.

رقابت‌های شطرنج بین‌المللی سردار آزادگان یادواره سیدعلی‌اکبر ابوترابی که در 11 دور به روش سوئیسی برگزار می‌شود، با حضور 128 شطرنج‌باز داخلی و 12 شطرنج‌باز خارجی، روز پنجشنبه، 24 اسفند ماه با شناخت نفرات برتر به کار خود پایان می‌دهد.

انتهای پیام/ش20/گ2000


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic