خبر رسانی ایران
دوشنبه 22 اسفند 1390

توسعه و آبادانی استان البرز کمک به حل مشکلات پایتخت است

دوشنبه 22 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

وزیر کشور:
توسعه و آبادانی استان البرز کمک به حل مشکلات پایتخت است

خبرگزاری فارس: وزیر کشور گفت: برای آنکه مشکلات استان تهران و پایتخت را کاهش دهیم ناگزیر به توسعه همه‌جانبه استان البرز هستیم.

خبرگزاری فارس: توسعه و آبادانی استان البرز کمک به حل مشکلات پایتخت است

به گزارش خبرنگار فارس از کرج، مصطفی نجار در جلسه شورای اداری شهرستان کرج اظهار داشت: تشکیل استان البرز با این هدف صورت گرفت تا بتواند باری از دوش پایتخت بردارد لذا برای انجام کامل این وظیفه، استان البرز می‌بایست به حد مطلوبی از امکانات و زیر ساخت‌ها برسد.

وزیر کشور توانمندی‌های استان البرز در بخش‌های مختلف به خصوص گردشگری و صنعت را بسیار بالا دانست و گفت: استقرار 13 درصد صنایع کشور در استان البرز و وجود مناطق مستعد گردشگری همانند جاده چالوس، ساوجبلاغ و طالقان بر توانمندی‌های این استان افزوده و باید برای بهره‌وری کامل از این توانمندی‌ تمام توان و امکانات موجود را به کار گرفت.

مصطفی نجار با بیان اینکه اجرای طرح‌های بزرگ چون ادامه اتوبان همت و کمربندی‌های کلان شهر کرج در دستور کار جدی دولت و این وزارتخانه قرار دارد، گفت: بحث تملک اراضی این طرح‌ها و تأمین اعتبار مورد نیاز آن را با قدرت دنبال می‌کنیم تا در اولین فرصت ممکن موانع موجود برطرف شده و ردیف اعتباری لازم برای تسریع روند کارها اختصاص یابد.

نجار در بخش دیگری از صحبت‌هایش بازنگری در جغرافیای استان را نیز از برنامه‌های مدنظر وزارت کشور برشمرد و گفت: مناطقی چون فردیس و اشتهارد از استعداد لازم برای ارتقای ساختار و تبدیل شدن به شهرستان برخوردارند و چنانچه به این نتیجه برسیم که این تغییرات به سود شهروندان و رفاه آنهاست زمینه تحقق آن را فراهم می‌کنیم.

وی از فراهم شدن مقدمات انتقال بخشی از زندانیان استان البرز به سایر زندان‌ها خبر داد و گفت: در فاز اول مقرر شده 40 هزار نفر از زندانیان جرایم سنگین و مواد مخدر به خارج از این استان منتقل شوند.

وزیر کشور در پایان به دو حماسه بزرگ مردم ایران در 22 بهمن و 12 اسفند ماه هم اشاره کرد و گفت: حضور هوشمندانه مردم در این دو صحنه موجب بر هم خوردن معادلات دشمنان شد و آنها سیلی محکمی از مردم ایران خوردند.

انتهای پیام/آ20


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات