خبر رسانی ایران
دوشنبه 22 اسفند 1390

قرائتی: در بازدیدهای نوروزی دو دقیقه هم کتاب بخوانید

دوشنبه 22 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

ضمن معرفی دو کتاب صورت گرفت
قرائتی: در بازدیدهای نوروزی دو دقیقه هم کتاب بخوانید

خبرگزاری فارس: حجت الاسلام قرائتی در آستانه نوروز 1391 با ارسال دست‌نوشته‌ای خطاب به تمامی جوانان و کودکان ایران زمین، از آنان برای ایجاد یک نهضت معنوی و شیرین و علمی در آغاز بهار دعوت نمود.

خبرگزاری فارس: قرائتی: در بازدیدهای نوروزی دو دقیقه هم کتاب بخوانید

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام محسن قرائتی در آستانه فرارسیدن ایام نوروز 1391 با ارسال دست‌نوشته‌ای خطاب به تمامی جوانان و کودکان ایران زمین، ضمن تبریک این عید از آنان برای ایجاد یک نهضت معنوی و شیرین و علمی در آغاز بهار دعوت نمود.

این دست‌نوشته که همراه با تبریک عید نوروز 1391همراه می‌باشد شامل معرفی 2 عنوان کتاب با عناوین «دقایقی با قرآن» و «پیوندهای نماز» می‌باشد که در این متن از جوانان و تمامی مردم ایران خواسته شده در ایام نوروز چند دقیقه‌ای از جلسات و بازدیدها را به بیان و یادآوری نکاتی از این کتاب‌ها اختصاص دهند تا بدون صرف هیچ هزینه‌ای این جلسات رنگ علمی، اخلاقی و قرآنی و امام زمانی (ع) به خود بگیرد.

 متن کامل این نامه را در ذیل می‌خوانیم:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله

سلام علیکم

فرزندان عزیزم عید شما مبارک

ما از هر فرصتی به نفع حق باید استفاده کنیم. در طول سال بهترین فرصت برای دید و بازدید فامیل به خصوص نسل نو ایام عید نوروز است. من به عنوان یک معلم قدیمی حلول سال 91 را به شما و بستگان عزیزتان تبریک می‌گویم و چند پیشنهاد به شما دارم:

در جلسات فامیلی در کنار پذیرایی‌ها و گفتگوها دو دقیقه را از فامیل فرصت بگیرید و جلسه را به رنگ علمی، اخلاقی و قرآنی و امام زمانی (ع) در آوریم. برای این کار دو کتاب روان و شیرین از ستاد تفسیر و نماز خدمت شما داده می‌شود.

یکی از این کتاب‌ها را جمعی از اساتید دانشگاه از هزاران صفحه تفسیر انتخاب کرده‌اند و آیاتی را که همه مردم در همه زمان‌ها و مکان‌ها با آن سرکار دارند مشخص کرده و آن آیات ترجمه و به صورت مختصر تفسیر شده است.

عیدی ما به شخص شما این دو کتاب است و عیدی شما به بستگان، خواندن حداقل یک آیه و تفسیر آن و یا بازگو کردن نکته‌ای از این دو کتاب باشد. با این کار ما می‌توانیم هزاران جلسه چند دقیقه‌ای بین دوستان و فامیل بدون هزینه تشکیل دهیم و جلسات خود را رنگ الهی دهیم و سال نو را همراه با نور قرآن، تفسیر و نماز آغاز کنیم.

از خداوند برای غفلت تاکنون خود عذرخواهی می‌کنم و از شما برای یک نهضت معنوی ساده و شیرین و علمی در آغاز بهار استمداد می‌کنم. 

برای دانلود کتاب «دقایقی با قرآن» از این لینک و کتاب «پیوندهای نماز» از این لینک استفاده نمایید.

انتهای پیام/و


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات