خبر رسانی ایران
پنجشنبه 25 اسفند 1390

کمبود آب مشکل دماوند است

پنجشنبه 25 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

فرماندار دماوند:
کمبود آب مشکل دماوند است

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان دماوند گفت: یکی از مشکلات ما در منطقه، کمبود آب به ویژه در بخش کشاورزی است.

خبرگزاری فارس: کمبود آب مشکل دماوند است

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران به نقل از روابط عمومی فرمانداری دماوند، علیرضا قاسمی‏فرزاد در جلسه پیگیری طرح توسعه و ترویج کشاورزی در سطح شهرستان با اشاره به اهمیت این مهم در کشور به ویژه در سطح منطقه، به شرایط اقلیمی و آب و هوایی دماوند در توسعه و ترویج کشاورزی اشاره کرد.

وی افزود: به واسطه شرایط مطلوب منطقه، شاهد گسترش حضور خوش‏نشینان به‌عنوان منطقه‏ای ییلاقی هستیم و به سرعت این امر رو به گسترش است و اگر در توسعه بخش کشاورزی حرکتی صورت نگیرد، منابع ارزشمند منطقه از بین خواهد رفت.

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: بهترین و حاصل‏خیزترین نقاط دنیا دارای عمق خاک حاصل‏خیز حداکثر دو متری هستند.

قاسمی‏فرزاد بیان داشت: دماوند با داشتن عمق هفت متر خاک حاصلخیز و قابل کشت، یک ثروت ارزشمند برای توسعه بخش کشاورزی در منطقه محسوب می‏شود.

نماینده عالی دولت در دماوند با اشاره به اینکه یکی از مشکلات ما در منطقه کمبود آب به ویژه در بخش کشاورزی با کاهش سطح آب زیرزمینی است، خاطرنشان کرد: برای رفع مشکل این امر نیز لازم است تا از سوی جهادکشاورزی تمهیداتی اندیشیده شود تا زمینه نگرانی‏های آینده را کاهش دهد.

قاسمی‏فرزاد یکی از راه حل‏های این معضل را استفاده از شیوه‏های نوین آبیاری در کشاورزی دانست و گفت: کشاورزان را باید مجاب سازیم که با حداقل آب از حداکثر بهره‏وری برخوردار شوند.

وی یادآور شد: این امر با استفاده از تسهیلات لازم در بخش زیر کشت بردن اراضی کشاورزی در قالب آبیاری قطره‏ای نیز رفع می‏شود.

انتهای پیام/ح30


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic