خبر رسانی ایران
پنجشنبه 25 اسفند 1390

افزایش 10 درصدی مبارزه با بیماری‏های انگلی دامی در دماوند

پنجشنبه 25 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیر جهاد کشاورزی دماوند خبر داد
افزایش 10 درصدی مبارزه با بیماری‏های انگلی دامی در دماوند

خبرگزاری فارس: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دماوند از افزایش 10 درصدی مبارزه با بیماری‏های انگلی دامی در سطح مناطق مختلف شهرستان دماوند خبر داد.

خبرگزاری فارس: افزایش 10 درصدی مبارزه با بیماری‏های انگلی دامی در دماوند

حمیدرضا خلیلی امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار داشت: این میزان مبارزه با بیماری‏ها یکی از توفیقات جهاد کشاورزی شهرستان دماوند در سال 90 بود.

وی ادامه داد: مسئول و مجموعه خدوم شبکه دامپزشکی شهرستان دماوند به عنوان یکی از ادارات زیرمجموعه جهاد کشاورزی شهرستان دماوند برای نیل به اهداف بهداشتی تلاشی وافر داشته و دارند.

خلیلی اضافه کرد: در سال جاری و در راستای حفظ سلامت دام‏های سطح شهرستان به عنوان یکی از منابع غذایی مردم، 25 میلیون و 658 هزار و 557 دز واکسن در سطح دامداری‏های دماوند و همچنین عشایر توزیع شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دماوند با اشاره به پیگیری موضوع آنفلوآنزای پرندگان خاطرنشان کرد: همچنین برای مقابله با بیماری آنفلوآنزای حاد پرندگان، یک هزار و 103 مراقبت از مراکز تولید و نگهداری طیور سطح شهرستان صورت گرفت.

وی افزود: این اداره در بخش مبارزه با بیماری‏های دامی، عملیات واکسیناسیون تست "سل" و "بروسلوز" را به میزان 544 هزار و 789 افزایش داده است.

خلیلی در قیاسی بین این عملیات واکسیناسیون در سال‏های 89 و 90 خاطرنشان کرد: این عملیات واکسیناسیون در مقایسه با میزان مشابه سال 89 افزایشی پنج‏ درصدی را نشان می‏دهد.

انتهای پیام/ش30


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات