خبر رسانی ایران
جمعه 26 اسفند 1390

عزت دین مرهون جهاد مردان عاشق و شیفته حق است

جمعه 26 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

قائم مقام مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:
عزت دین مرهون جهاد مردان عاشق و شیفته حق است

خبرگزاری فارس: قائم مقام مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: عزت دین مرهون جهاد مردان عاشق و شیفته حق است.

خبرگزاری فارس: عزت دین مرهون جهاد مردان عاشق و شیفته حق است

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حجت الاسلام موسی موسوی در همایش مرزبانان عرصه دین اظهار داشت: اگر تاریخ اسلام و ادیان الهی و توحیدی و تبلیغ ارزش‎های معنوی را در جامعه بررسی کنیم همواره سرنوشت دین با ارزش‎های معنوی و عزت دینی آمیخته بوده است.

وی جهاد مردان پاک خدا را حقیقتی برای عزتمند شدن دین دانست و افزود: وقتی خدا دستور جهاد می‎دهد اراده الهی بر این است که ظلت، خاری و سرکوبی دشمنان به دست مومنان باشد تا بتوان با اراده خدا حق را منصوب کرد و شکوه و عزت دین به دست جهاد‎گران باشد.

موسوی خاطرنشان کرد: ما اگر سرنوشت تاریخ اسلام و شخیصت بیدارگر جوامع را بررسی کنیم می‎بینیم که در مقاطعی که عزت دین توسط فتنه‎گران از دست رفت افرادی با جهاد خودشان آن را احیا کردند و نمونه بارز این افراد امام خمینی(ره) در انقلاب اسلامی ایران است.

قائم مقام مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ابراز داشت: کسانی که غیرت دینی داشته‎اند دیدگاه‌ آنها هماهنگی، وحدت و اتحاد بوده و از خرفه‎گرایی و تعصبات خشک دور بوده‎اند.

این مسئول با بیان اینکه در فضای جامعه اسلامی هیچ کس خلاف وحدت سخن نمی‎گوید، یادآور شد: اگر چه در رابطه با تقریب و وحدت اسلامی به ایمان لازم نرسیده‎ایم و برکات آن را در جامعه چندان حس نکرده‎ایم، اما شرایط به گونه‎ای است که حتی کسانی که فکر تفرقه دارند در لوای وحدت سخنان خود را قرار می‎دهند.

موسوی با اشاره به اینکه امروز بدترین ظلم را استعمار تحت پوشش حقوق بشر انجام می‎دهد، تاکید کرد: ستمگران با این پوشش به ظلم خود ادامه می‎دهند و از طرفی هم از آنجا که این مسئله به صورت یک فرهنگ عمومی در آمده برای جامعه بشری مفید بوده است.

وی تفرقه و تخریب را ابزاری در دست دشمنان دین برای از بین بردن وحدت مسلمانان برشمرد، و خاطرنشان کرد: وقتی دین و مذاهب را بررسی می‎کنیم به این نتیجه می‎رسیم که نزدیک به 95 درصد وجه مشترک بین ادیان وجود دارد.

قائم مقام مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه باید بر اساس مشترکات دینی مسائل را پایه‎ریزی کرد، ابراز داشت: در گذشته اختلافاتی را در خصوص دین مطرح کردند و عده‎ای نیز به آن دامن می‎زدند و گاهی هنوز ته ‎مانده‎های از این افکار وجود دارد که باید آن را ریشه‎کن کرد.

موسوی با اشاره به اینکه در سلسله بنی‎عباس در برخی از مقاطع دینی را حق و در راس قرار می‎دادند و ادیان دیگر را به رسمیت نمی‎شناختند، ابراز داشت: همین مسئله موجب شد که در دوران بنی‎عباس یک مذهب حق شناخته شود و مذهب های دیگر باطل باشد که همین مسئله اختلافات را تشدید کرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: همین مسئله باعث شد تا با فروپاشی دولت عثمانی به عنوان آخرین نمود دولت اسلامی شیطان‎های بزرگ استعمار مثل انگلیس روی کار بیایند و از همین مسئله برای ایجاد اختلاف در راستای رسیدن به اهداف استعماری خود بهره‎ببرند.

وی اذعان داشت: استعمار تلاش زیادی کرد تا با دامن زدن به اختلافات و تفاوت‎های مذهبی ادیان را از هم جدا سازد، اما با پیروزی انقلاب اسلامی این چالش‎ها و افکار با استناد به روایاتی که در این خصوص برای وحدت جامعه اسلامی وجود دارد این تلاش دشمنان اسلام تضعیف شد.

انتهای پیام/ن۱۰


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic