خبر رسانی ایران
جمعه 26 اسفند 1390

حضور 40 هزار تبعه افغانی غیرمجاز در کرمان

جمعه 26 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیرکل اتباع خارجی استانداری کرمان خبر داد
حضور 40 هزار تبعه افغانی غیرمجاز در کرمان

خبرگزاری فارس: مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری کرمان گفت: بیش از 100 هزار تبعه‌ افغانی در استان کرمان وجود دارد که 40 هزار نفر از این تعداد غیر مجاز هستند.

خبرگزاری فارس: حضور 40 هزار تبعه افغانی غیرمجاز در کرمان

سیدمجتبی هاشمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان با اشاره به اینکه بیش از 60 هزار تبعه افغانی مجاز در استان کرمان وجود دارد‌، اظهار داشت: از این تعداد‌ بیش از 30 هزار نفر زن و 35 هزار نفر مرد هستند.

وی با اشاره به اینکه کرمان بیشترین آمار تردد اتباع غیر مجاز در کشور را دارد، خاطرنشان کرد: از سال 87 تاکنون بیش از 200 هزار نفر اتباع بیگانه غیر مجاز از استان کرمان برای اخراج از کشور جمع‌آوری شده‌اند.

هاشمی با بیان اینکه هم اکنون حدود 15 هزار دانش‌آموز افغانی در مقاطع مختلف در کنار دیگر دانش‌آموزان استان کرمان تحصیل می‌کنند، تصریح کرد: 152 نفر از این اتباع بیگانه هم در دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل هستند.

وی از پرداخت 150 دلار تا سقف پنج نفر و 24 هزار تومان هزینه ایاب و ذهاب به اتباع خارجی که داوطلبانه خواهان خروج از ایران هستند‌، خبر داد و گفت: این اتباع به مدت شش ماه فرصت دارند‌، تمام اعضای خانواده خود را از کشور خارج کنند.

انتهای پیام/ی30


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات