خبر رسانی ایران
جمعه 26 اسفند 1390

گردش مالی مواد مخدر در ایران یک سوم درآمد نفتی کشور است

جمعه 26 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیرکل بهزیستی مازندران:
گردش مالی مواد مخدر در ایران یک سوم درآمد نفتی کشور است

خبرگزاری فارس: مدیرکل بهزیستی مازندران میزان گردش مالی مواد مخدر در ایران را معادل یک سوم کل درآمد نفتی کشور اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: گردش مالی مواد مخدر در ایران یک سوم درآمد نفتی کشور است

روح‌الله ردایی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرستان میاندرود با اشاره به تولید سالانه 7 هزار تن مواد مخدر در افغانستان از موجودی 13 هزار تنی انبارهای مواد مخدر در افغانستان خبر داد.

ردایی با بیان اینکه مواد مخدر معتاد را دچار آسیب‌های اخلاقی، اقتصادی و انحرافات جدی خواهد کرد، بیان داشت: وجود معتادان در جامعه موجب ایجاد رعب و وحشت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در 50 سال اخیر بیشترین آسیب از بابت مواد مخدر به جامعه رسیده، گفت: در اوایل انقلاب مبارزه جدی با این موضوع صورت پذیرفت اما در سال‌های بعد با بروز جنگ تحمیلی، پرداختن به سازندگی و همچنین بعد از آن ایجاد فضای باز سیاسی کمتر به این امر پرداخته شد.

ردایی بحران سوم دنیا پس از بحران بزرگ دنیای فقر و افزایش جمعیت، نابودی محیط زیست و تهدیدات هسته‌ای را مواد مخدر ارزیابی کرد و بیان داشت: مواد مخدر بیش از 300 میلیون نفر در دنیا را درگیر کرده است.

وی تقویت بنیاد خانواده، فعال شدن مدارس، آگاهی بخشی و تقویت مهارت زندگی، تقویت مراکز مشاوره و تقویت مراکز مذهبی را از جمله کارهای اصولی برای مبارزه به این آسیب اجتماعی عنوان کرد.

مدیرکل بهزیستی مازندران حساسیت علمای دین و روحانیون، فعال کردن شوراها مساجد و حسینیه‌ها و همچنین فعال کردن مراکز مردم نهاد و ngoها را یکی دیگر از راه‌های مقابله با این مشکل دانست.

وی همچنین نقش رسانه و صدا و سیما را در آگاهی بخشی و تنویر افکار عمومی بسیار مهم خواند و اذعان داشت: باید از تمام توان کشور برای مقابله و ریشه‌کنی این موضوع بهره برد.

انتهای پیام/ن۲۰


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات