خبر رسانی ایران
شنبه 27 اسفند 1390

مشکلی در تأمین سوخت ادوات کشاورزی وجود ندارد

شنبه 27 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیر جهاد کشاورزی آبیک:
مشکلی در تأمین سوخت ادوات کشاورزی وجود ندارد

خبرگزاری فارس: مدیر جهاد کشاورزی آبیک گفت: مشکل و محدودیتی برای تأمین سوخت ادوات کشاورزی در شهرستان آبیک وجود ندارد.

خبرگزاری فارس: مشکلی در تأمین سوخت ادوات کشاورزی وجود ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از آبیک، حسن نصیری در  جلسه کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان آبیک در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: اگر کشاورزان در سال آینده نسبت به ثبت نام در سامانه جهاد کشاورزی به موقع اقدام کنند و در سیستم نامشان ثبت شود، هر سه ماه یک بار سوخت لازم را تحویل می‌گیرند.

وی افزود: با در اختیار قرار دادن کارت سوخت، کشاورزان می‌توانند از سوخت لازم برای ادوات کشاورزی بهره لازم را ببرند.

این مسئول  پیرامون تأمین کود شیمیایی خاطر نشان کرد: مشکلات پیش آمده در این زمینه دامنگیر کل کشور است ولی خوشبختانه در شهرستان آبیک به دلیل سردسیر بودن، فرصت و زمان مناسب برای تأمین کود شیمیایی وجود دارد ولی کشاورزان باید بدانند که توزیع کود شیمیایی قطعا به صورت تدریجی است.

مدیر جهاد کشاورزی آبیک افزود: با همکاری دستگاه‌های اجرایی مختلف در حال پیگیری تأمین کود شیمیایی برای کشاورزان هستیم.

نصیری، بر رفع مشکل بیمه تأمین اجتماعی کشاورزان تأکید کرد و افزود: عمده اراضی کشاورزان چهار تا پنج هکتار است لذا با توجه به این که 95 درصد از اراضی کشاورزی دارای اسناد مشاعی هستند، افراز آن اراضی طبق مصوبه دولت امکان‌پذیر نیست تا کشاورزان بتوانند مشمول بیمه تأمین اجتماعی شوند.

وی افزود: مسئولان تأمین اجتماعی باید با ارائه راهکارهای لازم در راستای رفع مشکل بیمه تأمین اجتماعی کشاورزان تدابیر لازم را بیاندیشند.

این مسئول، عمده قنوات شهرستان آبیک را در بخش مرکزی ذکر و خاطر نشان کرد: برای ارتقای آگاهی بهره‌برداران قنات، کارگاه‌های آموزشی در سال آینده برگزار می‌کنیم تا نگرش بهره‌برداران نسبت به نحوه استفاده از قنات تغییر یابد.

نصیری، در پایان گزارشی از عملکرد جهاد کشاورزی شهرستان آبیک در سال 90 را ارائه کرد.

انتهای پیام/س20/پ3003


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات