تبلیغات
خبر رسانی ایران - جان بولتون هم از عواقب وخیم حمله به ایران سخن گفت
خبر رسانی ایران
شنبه 27 اسفند 1390

جان بولتون هم از عواقب وخیم حمله به ایران سخن گفت

شنبه 27 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

با انتشار مقاله‌ای در فیس بوک
جان بولتون هم از عواقب وخیم حمله به ایران سخن گفت

خبرگزاری فارس: در مقاله ای که به نام جان بولتون در صفحه متعلق به وی در فیس بوک منتشر شده، درباره عواقب حمله آمریکا به ایران اظهار نگرانی شدید شده است.

خبرگزاری فارس: جان بولتون هم از عواقب وخیم حمله به ایران سخن گفت

به گزارش فارس، در صفحه متعلق به جان بولتون نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل در فیس بوک مقاله ای به نقل از وی منتشر شده که در آن به عواقب وخیم حمله به ایران اشاره شده است.

در ابتدای این یادداشت به اختلافات بارزی که در آخرین دیدار اوباما و نتانیاهو مشهود بود اشاره کرده و نوشته است که شکاف عمیق بین اوباما و نتانیاهو به خصوص در مسئله ایران مشخص بود.

در این یادداشت همچنین درباره نگرانی های اوباما راجع به حمله به ایران آمده است: سه موضوع، منبع نگرانی اوباماست؛ اول اینکه، مردم آمریکا دیگر آمادگی ندارند ظرف تنها ۱۰ سال وارد یک «جنگی انتخابی» دیگر در منطقه خاورمیانه شوند. مسئله دوم این است که امسال در آمریکا سال انتخابات ریاست‌جمهوری است.

اگر اسرائیل به ایران حمله کند، قیمت سوخت افزایش پیدا می‌کند و بهبود اقتصادی آمریکا، که اوباما انتخاب مجدد خودش را به آن وابسته می‌داند، فلج خواهد کرد. با این وجود، اگر آمریکا از اسرائیل هم حمایت نکند، یهودی‌های آمریکا به مخالفت با او برخواهند خواست و فرصت‌های انتخاب مجدد او را ضایع خواهند کرد.  سوم اینکه چنین جنگی به هیچ عنوان نخواهد توانست تأسیسات غنی‌سازی ایران را تخریب کند، چرا که اسرائیل اکنون سالهاست ایران را به حمله تهدید کرده است و بر همین اساس ایرانی‌ها تأسیاتشان را در اعماق زمین مدفون کرده‌اند. سیاستمداران جنگ‌طلب آمریکا و اسرائیل ادعا می‌کنند که با حمله می‌توان ظرف سه ماه توانایی ایران برای غنی‌سازی مقادیر بالای اورانیوم به تأخیر انداخت اما «میر داگان»، مدیر اسبق سازمان موساد اسرائیل می‌گوید، سه ماه زمان بسیار خوش‌بینانه‌ای است. 

بر اساس این گزارش، برخی از مخاطبان صفحه جان بولتون در فیس بوک از انتشار چنین موضعی توسط جان بولتون که از طرفداران سرسخت حمله به ایران بوده است، ابراز تعجب کرده اند.

یکی از مخاطبان نیز اوباما را نماد شکست آمریکا در دیپلماسی خارجی عنوان کرده است.

انتهای پیام/