تبلیغات
خبر رسانی ایران - 220 نفر روز از امدادگران جوان مسافران را راهنمایی می‌کنند
خبر رسانی ایران
یکشنبه 28 اسفند 1390

220 نفر روز از امدادگران جوان مسافران را راهنمایی می‌کنند

یکشنبه 28 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در اسدآباد
220 نفر روز از امدادگران جوان مسافران را راهنمایی می‌کنند

خبرگزاری فارس: سرپرست اداره جمعیت هلال احمر اسدآباد گفت: امسال در اجرای طرح ملی راهنمایی و امداد و نجات مسافران نوروزی 220 نفر روز از امدادگران جوان مسافران را راهنمایی و خدمت‌رسانی می‌کنند.

خبرگزاری فارس: 220 نفر روز از امدادگران جوان مسافران را راهنمایی می‌کنند

محمدرضا کشکولی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اسدآباد با بیان اینکه طرح ملی راهنمایی و امداد و نجات مسافران نوروزی از 25 اسفند ماه امسال شروع و تا پایان فروردین سال آینده ادامه دارد، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر شهرستان اسدآباد با برقراری دو پایگاه سیار راهنمایی مسافران در ورودی‌های شهر از سمت همدان و کرمانشاه و یک پایگاه امداد جاده‌ای در گردنه اقدام به راهنمایی و امدادرسانی به مسافران نوروزی می کنند.

وی افزود: در پایگاه های سیار نوروزی خیمه نماز بای اقامه نماز مسافران نیز دایر شده است.

سرپرست اداره جمعیت هلال احمر شهرستان اسدآباد در ادامه با اشاره به اینکه امسال در اجرای طرح ملی راهنمایی و امداد و نجات مسافران نوروزی 220 نفر روز از امدادگران جوان مسافران را راهنمایی و خدمت‌رسانی می‌کنند، افزود: از این تعداد امدادگر 120 نفر روز در پایگاه های سیار راهنمایی و 100 نفر روز در پایگاه امداد جاده‌ای گردنه فعالیت دارند.

کشکولی از توزیع 5 هزار بسته کمک‌های اولیه ازجمله اقلام چسب زخم، گاز استریل، باند، قرص استامینوفن، بروشور اطلاع رسانی  و نقشه شهر و استان به مسافران نوروزی در طرح ملی راهنمایی مسافران نوروزی خبر داد و افزود: پارسال نیز در اجرای این طرح ملی تعداد 3 هزار بسته فرهنگی و نقشه بین مسافران توزیع شد.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر شهرستان اسدآباد تاکنون 3 هزار نفر عضو در قالب سازمان‌های داوطلبان، جوانان و امداد و نجات دارد، تصریح کرد: این طرح‌های نوروزی با مشارکت اعضای مهرورز در شاخه دانشجویی، جوانان، پیشاهنگی، روستایی و حضور غنچه‌های هلال در حال انجام است.

انتهای پیام/خ۲۰