خبر رسانی ایران
یکشنبه 28 اسفند 1390

بیمه‌‌گذاران برای افزایش تعهدات بیمه‌نامه شخص ثالث خود اقدام کنند

یکشنبه 28 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی در گفت‌وگو با فارس:
بیمه‌‌گذاران برای افزایش تعهدات بیمه‌نامه شخص ثالث خود اقدام کنند

خبرگزاری فارس: معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی ضمن تأکید براینکه همیشه فاصله‌ای زمانی میان وقوع حادثه و صدور حکم دادگاه وجود دارد، گفت: به همین دلیل به تمامی بیمه گذاران توصیه می‌کنم برای جلوگیری از پرداخت بخشی از خسارت حتما به افزایش تعهدات بیمه نامه شخص ثالث خود تا سقف 126 میلیون تومان اقدام کنند.

خبرگزاری فارس: بیمه‌‌گذاران برای افزایش تعهدات بیمه‌نامه شخص ثالث خود اقدام کنند

 رحیم مصدق در گفت‌وگو با خبرنگاراقتصادی باشگاه خبری فارس«توانا»، در خصوص صدور الحاقیه افزایش تعهدات بیمه‌نامه شخص ثالث بیمه گذاران با اعلام نرخ دیه سال 91، اظهارداشت: عمدتاً سقف تعهدات بدنی بیمه‌نامه کسانی که قبل از آبان ماه سال 90 اقدام به خریداری بیمه نامه شخص ثالث کرده بودند،60 میلیون تومان است که شرکت‌های بیمه در آن زمان متعهد شده بودند تا پایان سال سقف تعهدات آنان را به 90 میلیون تومان برسانند.

وی با اشاره به اینکه این دسته از بیمه گذاران از ابتدای سال آینده تعهدات بیمه نامه شخص ثالث خود را که به 60 میلیون تومان برگشت پیدا می‌کند را باید با توجه به رقم جدید دیه افزایش دهند، گفت: در رابطه با این گروه حتی تعهدات 90 میلیون تومانی نیز جوابگوی بیمه نامه آنان نخواهد بود و باید در اسرع وقت اقدام به افزایش تعهدات نمایند.

مصدق با بیان اینکه که اگر فردی پوشش بیمه ای 60 میلیون تومانی داشته باشد و اقدام به افزایش تعهدات خود نکند؛ در صورت بروز حادثه برای هر نفر در ماه‌های عادی 34 میلیون تومان در ماه های حرام 66 میلیون تومان را باید خود پرداخت کند، افزود: البته اگر تعداد مصدومین بیش از دو نفرباشد بار مالی مقصر حادثه رقم بسیار قابل توجهی خواهد بود.

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی تصریح کرد: البته برای کسانی که از تاریخ اول آبان ماه سال 90 اقدام به خریداری بیمه نامه شخص ثالث کرده‌اند نیز با در نظر گرفتن این امر که سقف تعهدات آنان 90 میلیون تومان است و در سال آینده مبلغ دیه در ماه های حرام 126 میلیون تومان تعیین شده، آنان هم باید به شرکت بیمه مراجعه و نسبت به افزایش تعهدات بیمه نامه خود اقدام کنند.

وی در پاسخ به این پرسش  که ماه‌های حرام در خردادماه آغاز می‌شود و چه لزومی بر خریداری بیمه نامه تا سقف 126 میلیون تومان توسط بیمه گذاران وجود دارد، افزود: با عنایت به اینکه دیه یوم الاداء بوده و میزان تعهدات شرکت‌های بیمه تا سقف بیمه نامه‌های صادره است، همیشه فاصله‌ای زمانی میان وقوع حادثه و صدور حکم دادگاه وجود دارد که به همین دلیل به تمامی بیمه گذاران توصیه می‌کنم برای جلوگیری از پرداخت بخشی از خسارت حتماً به افزایش تعهدات خود تا سقف 126 میلیون تومان اقدام کنند.

به گفته وی شرکت‌های بیمه براساس قانون مکلفند به بیمه گذارانی که از ابتدای سال آینده اقدام به خرید پوشش های بیمه نامه شخص ثالث می‌کنند تعهدات بدنی 126 میلیون تومان و تعهدات مالی 3میلیون و  150 هزار تومانی را ارائه کنند.

مصدق اضافه کرد: با توجه به اینکه امروز روز آخر کاری محسوب می‌شود از تمام بیمه گذاران درخواست می‌کنم قبل از سفرنوروزی به مراکز بیمه مراجعه و تعهدات بیمه نامه خود را افزایش دهند.

انتهای پیام/م


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات