خبر رسانی ایران
جمعه 4 فروردین 1391

اولویت مجلس نهم باید حمایت از تولید ملی باشد

جمعه 4 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

عضو کمیسیون صنایع مجلس:
اولویت مجلس نهم باید حمایت از تولید ملی باشد

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: اولویت مجلس نهم طی سال 91 باید تحقق رهنمودهای رهبری در حمایت از تولید ملی باشد.

خبرگزاری فارس: اولویت مجلس نهم باید حمایت از تولید ملی باشد

حسین گروسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهریار اظهار داشت: رهبری معظم انقلاب اسلامی با هدفی که نشانه درایت و دوراندیشی ایشان است، سال جاری را به تحت عنوان تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری فرمودند.

وی تصریح کرد: به طور قطع این نامگذاری زینتی و رفع تکلیفی نبوده و اهداف کلانی برای توسعه همه جانبه کشور و خنثی‌سازی تهدیدها و تحریم‌های خارجی را دنبال می‌کند.

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بنابراین لازم است که کارشناسان رهنمودهای نوروزی معظم‌له را با دقت تجزیه و تحلیل کرده و طرح‌هایی برای تحقق این اوامر ارائه کنند.

گروسی ادامه داد: طرح‌های کارشناسی شده در این زمینه باید به سرعت برای اجرا توسط دستگاه‌های مختلف وارد فاز عملیاتی شده و کوچک‌ترین غفلت پذیرفتنی نخواهد بود.

* وظیفه قوه مقننه برای حمایت از تولید ملی

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در شهریار مبنی بر اینکه مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم در خانه ملت چه تمهیداتی برای عملیاتی شدن رهنمودهای نوروزی رهبری معظم انقلاب اتخاذ خواهند کرد، گفت: از عمر مجلس هشتم چند ماهی بیشتر باقی نمانده است، به همین دلیل کار اصلی بر دوش مجلس نهم خواهد بود.

گروسی خاطرنشان کرد: البته این حرف به معنی آن نیست که مجلس هشتم هیچ وظیفه‌ای برای حمایت از تولید ملی ندارد،‌ بلکه باید چارچوب‌های اصلی کار در همین مجلس طراحی و به تصویب برسد.

وی تاکید کرد: به طور قطع مجلس نهم باید حمایت از تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی را در اولویت کاری خود قرار داده و طرح‌ها و لوایح برای تحقق این مهم را به سرعت بررسی و به تصویب برساند.

نماینده مردم شهریار اظهار داشت: با توجه ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری نمایندگان  مردم در خانه ملت، این وظیفه مهم به خوبی در مجالس هشتم و نهم عملیاتی خواهد شد.

گروسی در پایان تاکید کرد: در مجلس هشتم کارهای خوبی برای حمایت از تولید ملی انجام شد که امید است نمایندگان در مدت کوتاه باقی مانده از عمر این مجلس، آنها را نهایی و کار را برای مجلس نهم آسان‌تر کنند.

انتهای پیام/غ20


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات