خبر رسانی ایران
جمعه 4 فروردین 1391

پیشگیری از اعتیاد مهمترین رویکرد شورای مبارزه مواد مخدر

جمعه 4 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در سال جدید انجام می‌شود
پیشگیری از اعتیاد مهمترین رویکرد شورای مبارزه مواد مخدر

خبرگزاری فارس: جانشین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی پیشگیری از اعتیاد و درمان معتادان را مهمترین رویکرد این شورای در استان اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: پیشگیری از اعتیاد مهمترین رویکرد شورای مبارزه مواد مخدر

محمدرضا یزدان‌پناه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد پیشگیری اولیه از اعتیاد را ضامن سلامت جامعه و کاهش معضلات اجتماعی برشمرد.

وی اظهار داشت: باید به سمت اصلاح و فرهنگ‌سازی و رفتارسازی جامعه برویم تا از فعالیت‌های خود نتیجه مطلوب بگیریم.

جانشین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی از مواد مخدربه عنوان یکی از جلوه‌های جنگ نرم علیه نظام جمهوری اسلامی نام برد و گفت: از این رو هوشیاری بیش از پیش خانواده‌ها در مورد این هدف دشمنان را می‌طلبد.

وی تاکید کرد: پیشگیری اولیه مهم‌ترین استراتژی برای مصون نگه داشتن جوانان از اعتیاد و کاهش تقاضا برای مصرف مواد مخدر تلقی می‌شود.

  به گفته یزدان پناه در گذشته برنامه‌های پیشگیری اولیه مورد غفلت واقع شده بوده است به همین خاطر این اصل طی سال‌های اخیر از سوی مدیران به عنوان بهترین راهبرد مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه اعتیاد در جوامع به عنوان یک بلای خانمان‌برانداز محسوب می‌شود، تصریح کرد: در کشور ما نیز شیوع اعتیاد مشکلات مختلفی را ایجاد کرده است، از این رو رویکرد پیشگیری به عنوان یک ابزار موثر در دستور کار دست اندرکاران این حوزه قرار گرفته است.

جانشین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی از اختصاص بخش عمده‌ای از اعتبارات این شورای به امر پیشگیری از اعتیاد طی سال جاری خبر داد و گفت :آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد در تمام لایه‌های جامعه استان ارائه خواهد شد.

وی همچنین با  اشاره به آخرین نشست  سال گذشته شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی با حضور استاندار گفت: در این نشست از فرماندار فاروج به خاطر برگزاری منظم نشست‌های شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر قدردانی و فرماندارانی که کمترین تعداد نشست‌ها را داشتند نیز توبیخ شدند.

انتهای پیام/خ۲۰


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic