خبر رسانی ایران
جمعه 4 فروردین 1391

نمایش صنایع‌دستی در میمند

جمعه 4 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

نماینده میراث فرهنگی در شهربابک خبر داد
نمایش صنایع‌دستی در میمند

خبرگزاری فارس: نماینده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در شهرستان شهربابک گفت: به مناسبت فرا رسیدن ایام نوروز بازارچه صنایع دستی در میمند بر پا شده است.

خبرگزاری فارس: نمایش صنایع‌دستی در میمند

مهدی حاج‌محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: در حال حاضر نمدمالی، نجاری، سبدبافی و آهنگری میمند به صورت زنده اجرا می‌شود که تاکنون این روستای تاریخی با حجم زیادی از مسافران روبه‌رو بوده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر بازارچه میمند بازارچه صنایع دستی شهربابک با بیش از هشت غرفه از محصولات صنایع دستی مردم محلی این شهرستان نیز برگزار شده است.

حاج‌محمدی با اشاره به صنایع دستی شاخص شهرستان شهربابک افزود: مشبک، گلیم‌بافی، نمدمالی و سبدبافی میمند، پته و ... از جمله این صنایع دستی است.

نماینده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در شهرستان شهربابک گفت: نصب 20 تابلوی راهنمای گردشگری در میمند،غار ایوب و عمارت موسی‌خانی و چیدن پنج سفره هفت سین با همکاری ارگان‌های ذیربط در شهرستان از مواردی است که برای رفاه حال مسافران انجام شده است.

حاج‌محمدی عنوان کرد: قالیچه‌های شهربابکی نیز از جمله صنایع دستی ارزنده این منطقه است که از کیفیت و شهرت خاصی برخوردار است و به آن افشاری می‌گویند.

وی ابراز داشت: قالیچه‌های شهربابک از لحاظ نقشه و قواره متوسط و از حیث رنگ‌آمیزی و دوام، مرغوب است.

حاج‌محمدی از فروش محصولات لبنی به مناسبت ایام نوروز در ورودی این شهرستان خبر داد و افزود: کشک، روغن و پنیر این شهرستان بسیار ممتاز است که به شهرستان‌های همجوار برده می‌شوند به ویژه پنیر شهربابکی بسیار معروف و مرغوب است.

وی خاطرنشان کرد: این محصول لبنی به عنوان رهاورد و سوغات شهربابک استفاده می‌شود و نوعی نان بنام "کرنون" نیز در این شهرستان طبخ می‌شود که بسیار پر‌طرفدار است.

انتهای پیام/غ20


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic