خبر رسانی ایران
جمعه 4 فروردین 1391

ورود بیش از یک میلیون و 161 هزار مسافر به زنجان

جمعه 4 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان خبر داد
ورود بیش از یک میلیون و 161 هزار مسافر به زنجان

خبرگزاری فارس: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از ورود یک میلیون و 161 هزار و 126 نفر در پنج روز گذشته به استان زنجان خبر داد.

خبرگزاری فارس: ورود بیش از یک میلیون و 161 هزار مسافر به زنجان

یحیی نقی‌زاده محجوب امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: از آغاز تعطیلات نوروزی از روزهای انتهایی اسفند ماه سال گذشته تا دو روز نخست عید نوروز مسافران زیادی به استان وارد شده‌اند.

وی با بیان اینکه تا کنون یک میلیون و 161 هزار و 126 نفر  به استان زنجان وارد شده‌اند، تصریح کرد: از این تعداد یک میلیون و 126 هزار نفر با خودروهای شخصی و سواری وارد استان شده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه 33 هزار و 660 نفر از مسافران استان زنجان در مراکز اقامتی مورد تایید اسکان یافته‌اند، خاطرنشان کرد: این میزان نسبت به سال گذشته سه برابر شده است.

وی با اشاره به اینکه بازدیدهای نظارتی از سوی اداره کل در تعطیلات نوروز انجام می‌شود، افزود: تا کنون 60 مورد بازدید و بازرسی از مکان‌های اقامتی استان صورت گرفته است.

نقی‌زاده از بازدید 130 مکان‌های پذیرایی و رستوران‌ها خبر داد و افزود: از مکان‌های خدمات مسافرتی نیز 37 مورد بازدید صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه تا کنون چهار مورد تذکر در بازدید‌ها داده شده است، تصریح کرد: دو مورد تذکر شفاهی و دو مورد تذکر کتبی به متخلفان داده شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه 7 هزار و 634 نفر از موزه‌های رختشویخانه، سلطانیه و مردان نمکی زنجان بازدید کرده‌اند، یادآور شد: این آمار مربوط به این سه مرکز است و آمار بیش از این میزان است که در روزهای آتی ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه تعداد مسافران ورودی استان نسبت به سال گذشته 90 درصد افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: در اسکان مسافران نیز در مراکز اقامتی سه درصد رشد داشته است.

انتهای پیام/غ20


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات