خبر رسانی ایران
یکشنبه 7 اسفند 1390

زمانیان و نوریان مناظره می‌کنند

یکشنبه 7 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

فردا در دانشگاه آزاد شهرکرد
زمانیان و نوریان مناظره می‌کنند

خبرگزاری فارس: دو نامزد مطرح و شاخص انتخابات مجلس نهم در حوزه انتخابیه شهرکرد فردا دوشنبه هشتم اسفند ماه جاری باهم مناظره می‌کنند.

خبرگزاری فارس: زمانیان و نوریان مناظره می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، رقابت نامزدهای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرکرد، با نزدیک‌تر شدن به 12 اسفند روز برگزاری انتخابات و برگزاری مناظره‌های انتخاباتی شور و گرمای خاصی یافته است.

نامزدها علاوه بر آنکه با برگزاری جلسات سخنرانی در شهرها و روستاها برنامه‌های خود را عرضه و از توانایی خود برای مردم سخن می‌گویند، رقبا را به مناظره دعوت کرده تا برنامه‌های یکدیگر را به چالش بکشند.

بر اساس این گزارش قرار است سید سعید زمانیان و اردشیر نوریان دو نامزد مطرح و شاخص اصولگرای حوزه انتخابیه شهرکرد فردا دوشنبه از ساعت 13 در تالار فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامی این شهر با یکدیگر به مناظره بنشینند.

موضوع این مناظره که پیش‌بینی می‎شود با استقبال گسترده مردم در این حوزه مواجه شود، مسائل استانی و انتخابات اعلام شده است.

انتهای پیام/ی30
یکشنبه 7 اسفند 1390

شجاعت و کارآرایی برجسته‌ترین وی‍ژگی یک کاندید است

یکشنبه 7 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

/لحظه به لحظه با انتخابات مجلس نهم/
شجاعت و کارآرایی برجسته‌ترین وی‍ژگی یک کاندید است

خبرگزاری فارس: رئیس دانشکده ادبیات و عضو هیئت علمی علوم سیاسی دانشگاه بیرجند حضور در انتخابات را یک وظیفه دینی و ملی دانست و گفت: شجاعت و کارآرایی برجسته‌ترین وی‍ژگی یک کاندید است.

خبرگزاری فارس: شجاعت و کارآرایی برجسته‌ترین وی‍ژگی یک کاندید است

حسین فرزانه‌پور امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند اظهار داشت: حضور در انتخابات یک وظیفه دینی و ملی است و امروزه حکومت مردم سالار با شاخصه میزان مشارکت سیاسی در انتخابات ارزیابی می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه حضور در انتخابات حق مردم است اگر کسی در حالی که شرایط برای حضور در انتخابات فراهم است اقدام به مشارکت نکنند، در صورت تباهی سرنوشتش نباید کسی را مقصر قلمداد کند.

رئیس دانشکده ادبیات و عضو هیئت علمی علوم سیاسی دانشگاه بیرجند تصریح کرد: با توجه به شرایط بین‌المللی و فشارهای وارده بر جمهوری اسلامی ایران از سوی کشورهای سلطه‌گر و علاقه‌مندی مردم به نظام اسلامی شواهد و قراین از حضور گسترده مردم حکایت دارد.

فرزانه‌پور تصریح کرد: از آنجا که مردم ثابت کرده‌اند به آرمان‌های امام و شهدا پایبند هستند، حضور در انتخابات سبب استمرار راه شهیدان و تحقق آرمان‌های انقلاب است.

وی افزود: ملاک‌‌ها و معیارهای یک نماینده اصلح را می‌توان از کلام مقام معظم رهبری به خوبی دریافت کرد که این ملاک‌ها شامل کارآمدی که همان تعهد و تخصص است، دلسوز بودن یعنی به طبقات پایین جامعه توجه کند و شجاعت یعنی نباید از قدرت‌های مستکبر بترسد اشاره کرد.

رئیس دانشکده ادبیات و عضو هیئت علمی علوم سیاسی دانشگاه بیرجند تصریح کرد: نمایندگان باید به وظیفه قانونی خود عمل کنند و وظیفه نمایندگان بر اساس قانون اساسی وضع قوانین و نظارت بر حسن اجرای قوانین است.

فرزانه‌پور ادامه داد: نمایندگان در مرحله انتخابات به اخلاق انتخاباتی به شدت توجه کنند زیرا دین و انقلاب ما بر پایه اخلاق بنا شده است.

وی اظهار داشت: امروزه کشورهای جهان به ویژه کشورهای منطقه به ایران چشم دوخته‌اند تا ببینند تا در نخستین انتخابات بعد از فتنه 88 مردم به چه میزان در انتخابات شرکت می‌کنند.

رئیس دانشکده ادبیات و عضو هیئت علمی علوم سیاسی دانشگاه بیرجند گفت: از سوی دیگر دشمنان انقلاب چنین وانمود می‌کنند که میزان مشارکت مردم در انتخابات به شدت کم شده است و در نتیجه از مشروعیت نظام کاسته شده پس حضور در انتخابات سبب یاس دشمن خواهد بود.

فرزانه‌پور نقش رسانه‌ها در انتخابات را بسیار مهم قلمداد کرد و از آنها خواست که پوشش بیشتری داشته باشند.

وی به نقش دانشجویان در انتخابات تأکید کرد و گفت: جنبش دانشجویی در طول 30 سال انقلاب موثر و سردمدار حرکت‌های انقلابی بوده است بنابراین از آنها انتظار می‌رود به عنوان قافله سالار مردم نقش مهمی در انتخابات داشته باشند.

انتهای پیام/آ20
یکشنبه 7 اسفند 1390

باید مانع تبلیغات نامزدها به روش غربی شد

یکشنبه 7 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

رئیس هیئت نظارت خراسان شمالی:
باید مانع تبلیغات نامزدها به روش غربی شد

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت نظارت بر انتخابات مجلس در خراسان شمالی بر پرهیز نامزدهای انتخاباتی به روش‌های غربی تاکید کرد و گفت: مردم انتظارشان این است که مسئولان انتخابات با نامزدهایی که با شیوه غربی تبلیغات داشته، مانع شوند.

خبرگزاری فارس: باید مانع تبلیغات نامزدها به روش غربی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، حجت‌الاسلام مصطفی عبداللهی عصر امروز در نشست با مدیران خراسان شمالی با تاکید بر رعایت اخلاق انتخاباتی از سوی نامزدهای انتخابات نهم مجلس اظهار داشت: همه باید به عمق و حساسیت این دوره از انتخابات پی برده و برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر انتخابات پیش رو تلاش کنند.

وی افزود: ما باید از یک طرف نشاط و شور انتخاباتی در انتخابات مجلس براساس مدار قانون را فراهم کنیم و از سویی با تخلفات انتخاباتی برخورد کنیم.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات مجلس در خراسان شمالی با تاکید بر اینکه ذبح گاو، گوسفند، شتر برای نامزدهای انتخاباتی شانیت ندارد، تصریح کرد: باید همه تلاش کنند تا شعارهای انقلاب در نامزدهای انتخاباتی حفظ و بدان عمل شود.

وی بر مشارکت تمام دستگاه‌ها برای برگزاری انتخابات گسترده و باشکوه تاکید کرد و افزود: باید الگوهای انتخاب اصلح به مردم نیز تبیین شود.

حجت‌الاسلام عبداللهی تصریح کرد: اگر در این زمینه غفلت شود، افراد نالایق راهی مجلس خواهند شد.

وی همچنین از تشکیل ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی در دادگستری خراسان شمالی خبر داد و گفت: در این ستاد مشاوره‌های لازم به منظور پیشگیری از تخلفات نامزدهای مجلس ارائه می‌شود.

قائم مقام دادگستری کل خراسان شمالی تصریح کرد: قوه قضائیه این ستاد را با تدبیر خود فعال کرده تا از تخلفات مربوط به انتخابات در استان‌های کشور جلوگیری شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه مسائل قانونی باید در شعب اخذ رای مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: در صورت عدم رعایت مقررات و قوانین ممکن است که آرای شعبه ابطال شود.

حجت‌الاسلام عبداللهی اظهار امیدواری کرد تا منشور انتخابات مجلس که از سوی رهبر معظم انقلاب تبیین شده در دستور کار همه مدیران، نامزدهای انتخاباتی و مردم قرار بگیرد.

انتهای پیام/ش20
یکشنبه 7 اسفند 1390

اختیارات مجلس شورای اسلامی منحصربه‌فرد است

یکشنبه 7 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

رئیس دفاتر استانی نهاد رهبری در خوزستان:
اختیارات مجلس شورای اسلامی منحصربه‌فرد است

خبرگزاری فارس: رئیس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با تاکید بر اهمیت قانونگذاری نمایندگان مجلس گفت: هرچه قانون کارشناسانه‌تر باشد خروجی آن در عملکرد دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی محسوس خواهد بود.

خبرگزاری فارس: اختیارات مجلس شورای اسلامی منحصربه‌فرد است

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، حجت‌الاسلام سیدمحسن شفیعی ظهر امروز در سخنرانی پس از نماز ظهر و عصر در محل مسجد امام خمینی (ره) دانشگاه شهید چمران اهواز با موضوع «انتخاب اصلح» اظهار داشت: اختیارات مجلس شورای اسلامی منحصربه‌فرد است و به همین دلیل اگر نمایندگانی که به مجلس راه می‌یابند کارشناس باشند، این مسئله در خروجی و نتیجه عملکرد مجلس مشاهده می‌شود.

وی افزود: در انتخابات مجلس نهم تعداد زیادی از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها ورود کرده‌اند و این موضوع مهمی است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) مبنی بر حضور همه در انتخابات اظهار داشت: امام خمینی (ره) اهتمام بسیاری به مساله انتخابات و رای مردم داشتند و نقش مردم را در تصمیم‌گیری‌های کلان کشور بسیار پررنگ می‌دانستند.

شفیعی تصریح کرد: پس از انتخاب نمایندگان از سوی مردم و تدوین پیش‌نویس قانون اساسی، امام (ره) فرمود که این پیش‌نویس هم باید به رای گذاشته شود و به این ترتیب سومین انتخابات سراسری در کشور پس از پیروزی انقلاب هم در همان سال برگزار شد. حتی در سال‌های دفاع مقدس هم که شرایط در بسیاری مناطق کشور نامناسب بود و برخی شهرها بمباران می‌شدند، امام خمینی (ره) بر برگزاری پرشور انتخابات و احترام به رای ملت تاکید داشتند.

رئیس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان خاطرنشان کرد: در اصل 63 قانون اساسی تاکید شده که دوره نمایندگی در مجلس شورای اسلامی چهار سال است و پیش از پایان هر دوره باید انتخابات دوره آینده برگزار شود و در هیچ زمانی نباید کشور بدون مجلس بماند. مجلس شورای اسلامی نهادی قانون‌گذار در کشور است و در ترتیب قوا هم ابتدا قوه مقننه ذکر شده است. این مجموعه است که ابتدا باید قوانین را تصویب کند و قوه مجریه و دستگاه‌های اجرایی کشور مصوبات قوه مقننه را اجرا می‌کنند، به همین دلیل مجلس از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی بیان کرد: به طور طبیعی موج انتخابات مجلس شورای اسلامی در دانشگاه‌ها به شتاب و خیز موج ریاست جمهوری نیست، زیرا انتخابات مجلس حس و حال شهری دارد، با این وجود وظیفه‌ای که بر عهده تک‌تک ما است کم‌رنگ نمی‌شود، حتی دانشجویانی که از شهرستان‌های مختلف در فضای دانشگاه‌ها حضور دارند هم نقش مهمی در انتخابات بر عهده دارند و حضورشان در انتخابات تعیین‌کننده است.

شفیعی ادامه داد: نماینده مجلس از هر شهری که انتخاب شود، در مجموعه قانون‌گذاری کشور می‌نشیند و آن‌چه در مجلس مصوب می‌شود برای همه کشور است.

رئیس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان افزود: انتخابات مجلس نهم 12 اسفندماه برگزار می‌شود و زمان برای بررسی کاندیداها وجود دارد؛ دانشجویان را به مشورت با کارشناسان و بررسی سوابق افراد توصیه می‌کنم. تشکل‌های اسلامی دانشجویی هم در این زمینه فعالیت‌هایی دارند و در برخی دانشگاه‌ها هم مناظره‌های خوبی طراحی شده و به این ترتیب فرصتی فراهم شده تا کاندیداها خود را عرضه کنند و در نهایت افراد فرد مناسب را تشخیص بدهند.

شفیعی با بیان این‌که نماینده مجلس در قبال همه ملت و کشور وظیفه و مسئولیت دارد، گفت: تشخیص این موضوع که به چه کسی باید رای داد کار آسانی نیست و به‌ویژه در برخی شرایط و پیچیدگی‌های سیاسی، انتخاب شایسته‌ترین یک کار دشوار است؛ در فضای کشور به نمایندگانی نیاز داریم که به مسئولیت خود در قبال انقلاب اسلامی عمل کنند و مصالح کشور را در نظر بگیرند و وابسته به مصالح و منافع اشخاص و جریان‌ها نباشند. به نمایندگانی نیاز داریم که به سوگندی که یاد می‌کنند وفادار باشند. در زمان تبلیغات انتخابات همه کاندیداها حرف‌های خوب می‌زنند و طرح‌هایی را مطرح می‌کنند، ولی بررسی سوابق و عملکرد اشخاص و ارتباط آن‌ها با جریان‌ها و کانون‌ها مهم است؛ هر فردی در قبال رای خود مسئولیتی الهی دارد.

انتهای پیام/ی20
یکشنبه 7 اسفند 1390

تاکید فعال اصلاح‌طلب بر مشارکت مردم در انتخابات / حضور مردم پشتوانه نظام است

یکشنبه 7 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

/لحظه به لحظه با انتخابات مجلس نهم/
تاکید فعال اصلاح‌طلب بر مشارکت مردم در انتخابات / حضور مردم پشتوانه نظام است

خبرگزاری فارس: یکی از کاندیداهای اصلاح‌طلب و مستعفی در شهرستان نهبندان که به خاطر اتحاد سایر نامزدها در نهبندان استعفا داده است، گفت: انتخابات مظهر دخالت مردم در تعیین سرنوشت خودشان است.

خبرگزاری فارس: تاکید فعال اصلاح‌طلب بر مشارکت مردم در انتخابات / حضور مردم پشتوانه نظام است

به گزارش خبرگزاری فارس از نهبندان، منصور تاجری پیش از ظهر امروز در جلسه پرسش و پاسخ مراد هاشمزهی یکی از کاندیداهای این دوره مجلس در محل حسینیه سیدالشهدا (ع) نهبندان اظهار داشت: یکی از انتخابات مهم ملت ایران انتخابات مجلس است.

وی با بیان اینکه انتخابات مجلس از دو منظر بسیار مهم و با اهمیت است، تصریح کرد: ابتدا حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی که این حضور خود به‌ عنوان پشتوانه نظام است و دوم اینکه مردم با انتخاب نماینده مجلس سرنوشت کشور را در چهار سال آینده رقم می‌زنند.

تاجری با اشاره به اینکه انتخابات مظهر دخالت مردم در تعیین سرنوشت خودشان محسوب می‌شود، افزود: مجلس مهم است چرا که مرکز قانونگذاری است و مردم باید روی این قضیه بسیار حساس بوده و حساسیت به خرج دهند.

این فعال اصلاح‌طلب مجلس را ناظر بر دولت دانست و ادامه داد: این مهم بدان معناست که اگر دولت اقدامات غیر قانونی داشته باشد تنها مرکزی که می‌تواند در این امور دخالت کند، مجلس است پس شما ملت باید قدر و ارزش رأی خود را بدانید.

این کاندیدای مستعفی در شهرستان نهبندان از مجلس به ‌عنوان خانه ملت و تجلی‌گاه عزت ملی یاد کرد و گفت: مجلس محلی برای تأمین منافع عمومی کشور است و این مرکز به عنوان اساسی‌ترین و موثرترین مرکز و نهاد کشور به شمار می‌رود.

تاجری اضافه کرد: علاوه بر اهمیت ذاتی مجلس در این برهه از زمان و در این مقطع زمانی و شرایط حساس جمهوری اسلامی این انتخابات از دو نظر بسیار مهم است که نخست با توجه به بیداری اسلامی منطقه و جنبش‌های ضد سرمایه‌داری، حضور پرشور مردم در این انتخابات بسیار با اهمیت است.

وی ادامه داد: دومین مورد نیز به اوج رسیدن دشمنی استکبار جهانی به ویژه در باب تحریم‌های نفت، بنزین، بانک مرکزی و مباحث نظامی و دفاعی علیه ایران اسلامی یکی از عوامل دیگری است که حضور حداکثری مردم در را در پای صندوق‌های رأی موکد و لازم می‌کند.

این کاندیدای مستعفی در شهرستان نهبندان با بیان اینکه نهبندان تاکنون نتوانسته از مزایای قانونی و به حق خود استفاده کند و بهره‌مند شود، اظهار داشت: در راستای همین امر مقام معظم رهبری در سفرشان به نهبندان می‌فرمایند من به نهبندان آمدم تا نظر تمامی مسئولان را به این منطقه و مناطقی از این قبیل به طور کامل جلب کنم.

تاجری با اشاره به اینکه تنها راه بهره‌مندی نهبندان از مزایای قانونی و به حق خود شرکت گسترده در انتخابات، اتحاد و وحدت است، تصریح کرد: باید از تهدیدها و افتراها بپرهیزیم و اختلافات قومی و قبیله‌ای را کنار بگذاریم و فقط برای رشد و پیشرفت نهبندان تلاش و تمرکز کنیم.

انتهای پیام/آ10
یکشنبه 7 اسفند 1390

دشمن به دنبال کشاندن ایران به میز ذلت است

یکشنبه 7 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

کاندیدای جبهه متحد اصولگرایان خراسان ‌رضوی:
دشمن به دنبال کشاندن ایران به میز ذلت است

خبرگزاری فارس: نامزد انتخاباتی مورد حمایت جبهه متحد اصولگرایان خراسان ‌رضوی گفت: دشمنان ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به واسطه انواع فشارهای داخلی و خارجی به دنبال کشاندن ایران به پای میز ذلت هستند.

خبرگزاری فارس: دشمن به دنبال کشاندن ایران به میز ذلت است

امیرحسین قاضی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با اشاره به تهدیدات و فشارهای بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره در طول تاریخ با فشارها و بحرا‌ن‌های فراوانی از جانب دشمنان و غرب درگیر بوده و هست.

کاندیدای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه و نظام بین‌الملل به عنوان الهام‌بخش و الگوی ملت‌ها و کشورهای آزاده در خیزش‌های اسلامی در سطح منطقه و جهان، دشمنان به دنبال اختلاف‌افکنی در نظام از طریق طرح فشارها و تهدید‌ها در راستای تضعیف ایران و خیزش‌های اسلامی در دنیا هستند.

وی با اشاره به بنای شکوهمند حاکمیت دینی و اسلامی که جمهوری اسلامی ایران در دنیا ایجاد کرده است، اظهار داشت: هدف دشمنان کشاندن جمهوری اسلامی ایران پای میز ذلت است تا بنای عظیم و شکوهمند حاکمیت اسلامی که تمام ملت‌های آزاده دنیا آرزوی آن را دارند، را از میان برداشته و خیزش اسلامی را با شکست مواجه کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به نزدیک بودن ایام برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مجلس نباید از تهدیدات بیگانگان بهراسد و آنچنان که در برابر دسیسه‌ها و ترفندهای سابق بر این مانند جریانات انحرافی و فتنه ایستادگی کرده است، بر مواضع خود پافشاری و استقامت کند.

قاضی‌زاده وظیفه اصلی مجلس شورای اسلامی را حل مسائل مردم عنوان کرد و اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی اقتدار خود را از حل مسائل مردم گرفته و هرچه بیشتر در راستای این اصل اقدام کند، نظام پایدارتر باقی‌ می‌ماند.

وی نظام جمهوری اسلامی را نعمت خدا به ملت ایران دانست و گفت: ملت ایران به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مقابل تمام تهدیدها و فتنه‌های فرصت‌جویان ایستادگی کرده و این نعمت را تا زمان تحویل آن به صاحبش حفظ می‌کنند. 

انتهای پیام/ش20
یکشنبه 7 اسفند 1390

درباره انتخابات متناسب با نظر احمدی‌نژاد تصمیم می‌گیرم

یکشنبه 7 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

حسین مرعشی در جمع خبرنگاران:
درباره انتخابات متناسب با نظر احمدی‌نژاد تصمیم می‌گیرم

خبرگزاری فارس: عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با تأکید بر اینکه رئیس جمهور باید در مورد شرکت در انتخابات، لیست‌ها و مسائل دیگر نظرش را بگوید، گفت: بنده تصمیمم را متناسب با نظر رئیس جمهور می‌گیرم.

خبرگزاری فارس: درباره انتخابات متناسب با نظر احمدی‌نژاد تصمیم می‌گیرم
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،‌ حسین مرعشی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در حاشیه مراسم ختم پدر عبدالله نوری در جمع خبرنگاران ‌گفت: ‌من حق فعالیت سیاسی ندارم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که از وی پرسید شما حق فعالیت سیاسی ندارید ولی حق رأی دادن که دارید،‌ گفت: آن هم معلوم نیست؛ باید از دادگاه استعلام کنم.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران ادامه داد: ‌من منتظر نظر آقای احمدی‌نژاد هستم تا بعد از آن تصمیم بگیرم.

عضو حزب کارگزاران اظهار داشت: بعد از اینکه آقای احمدی‌نژاد نظرشان را گفتند، بنده نظرم را می‌گویم.

وی در ادامه و در پاسخ به سؤالات متعدد خبرنگاران به گفتن جمله "من منتظر نظر آقای احمدی‌نژاد هستم"، بسنده کرد.

وقتی که خبرنگار فارس از مرعشی پرسید یعنی معیار شما آقای احمدی‌نژاد است؟ اظهار داشت: معیارم احمدی‌نژاد نیست ولی باید احمدی‌نژاد اول بگوید تا بعد من تصمیم بگیرم.

مرعشی در پاسخ به این سؤال که رئیس جمهور باید نظرش را در مورد چه چیزی بگوید تا شما تصمیم بگیرید، گفت:‌ رئیس جمهور باید در مورد شرکت در انتخابات، لیست‌ها  و مسائل دیگر نظرش را بگوید.

وی با بیان اینکه بنده تصمیمم را متناسب با نظر رئیس جمهور می‌گیرم، گفت: بنده نگفتم که در مخالفت یا تأیید نظر آقای احمدی‌نژاد تصمیم می‌گیرم.

عضو حزب کارگزاران با بیان اینکه احمدی‌نژاد برای من معیار نیست، افزود: بالاخره نظر آقای رئیس جمهور برایم مهم است.

انتهای پیام/
یکشنبه 7 اسفند 1390

مناظره فومنی و حمیدزاده در دانشگاه تهران

یکشنبه 7 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

فردا صورت می‌گیرد
مناظره فومنی و حمیدزاده در دانشگاه تهران

خبرگزاری فارس: دبیرکل جبهه مردمی اصلاحات و عضو جبهه پایداری در دانشکده الهیات دانشگاه تهران مناظره می‌کنند.

خبرگزاری فارس: مناظره فومنی و حمیدزاده در دانشگاه تهران

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمد زارع فومنی دبیرکل جبهه مردمی اصلاحات و حسین حمیدزاده عضو جبهه پایداری مناظره می‌کنند.

این مناظره ساعت ۱۰ الی ۱۲ فردا در تالار شهید مفتح دانشکده الهیات دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/
یکشنبه 7 اسفند 1390

تبلیغات عوام‌فریبانه محرومیت را توسعه می‌دهد

یکشنبه 7 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

نامزد جبهه متحد اصولگرایی در دشتستان:
تبلیغات عوام‌فریبانه محرومیت را توسعه می‌دهد

خبرگزاری فارس: نامزد جبهه متحد اصولگرایی در دشتستان گفت: تبلیغات عوام‌فریبانه محرومیت را توسعه می‌دهد.

خبرگزاری فارس: تبلیغات عوام‌فریبانه محرومیت را توسعه می‌دهد

به گزارش خبرگزاری فارس از دشتستان، حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی‌نژاد بعد از ظهر امروز در اجتماع بزرگ مردم دشتستان اظهار داشت: انتخابات از مهم‌ترین نمادهای مردم‌سالاری در جمهوری اسلامی است و برگزاری بیش از 30 انتخابات در سه دهه اخیر نشان دهنده مردمی بودن این نظام است.

وی افزود: رای مردم باید برای همه قابل احترام باشد و اطمینان داریم مردم با بصیرت و شناخت والای خود در این عرصه مهم وارد خواهند شد.

این نامزد جبهه متحد اصولگرایی با اشاره به سوابق علمی و اجرایی خود خاطرنشان کرد: هم‌اکنون مشغول تحصیل در سطح چهار حوزه و معادل دکتری هستم و مسئولیت‌های متعددی را هم عهده‌دار بوده‌ام که مدیر نمونه و ممتاز کشوری و مسئول برتر سازمان‌های بسیج طلاب و روحانیون کشوری، تدریس در دانشگاه‌های بوشهر و برازجان، امامت موقت جمعه شهرهای برازجان، شبانکاره و اهرم، مسئول کمیته شناسایی نخبگان حوزوی استان بوشهر، مسئول باشگاه اندیشه جوان  و عضو ستاد سازماندهی امور جوانان استان بوشهر از  آن جمله است.

 موسوی‌نژاد یادآور شد: موسس گردان جستجوگران سیره شهدای دشتستان، مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه دانشجویی، موسس و مسئول هیئت سائلین الزهرا(س) برازجان، مشاور فرهنگی و عضو شورای آموزشی پژوهشی و مناسبت‌های صدا و سیمای استان بوشهر،  ارشد نمایندگی ولی فقیه در منطقه مقاومت سپاه بسیج استان بوشهر، معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر و مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه بوشهر و همچنین مسئول کمیته مقابله با تفکر منحرفانه وهابیت استان  نیز از دیگر مسئولیت‌هایی است که افتخار خدمت‌گذاری داشته‌ام.

وی در ارتباط با دلایل وارد شدن به انتخابات و عرصه سیاست گفت: عرصه سیاست و فرهنگ و بحث‌های طلبگی از نظر من از هم مجزا  نیستند، تنها اقتضای زمان، تفاوت در بروز آن را موجب می‌شود.

این نامزد اصولگرای مجلس نهم با بیان اینکه سیاست ما عین دیانت ماست افزود: تار و پود سیاست و فرهنگ را دیانت تشکیل داده و حضور و ورود من در عرصه انتخابات هم بر همین اساس و تکلیف گرایانه است.

موسوی‌نژاد اذعان داشت: حرکت سیاسـی ما با مشـی و الـگوی علوی و سیاسـت اسلامی است، کمـا اینکه بحث طلبگی را هم به توفیق پروردگار ادامه می‌دهم و خواهم داد؛ آمده‌ام تا خدمت‌گذاری را به خدمت‌رسانی تبدیل کنم.

وی با اشاره به فرمایشی از مولا علی(ع) اظهار داشت: به گفته مولا و جدِّ بزرگوارم علی(ع): "خداوند از علما عهدی ستانده که در برابر شکم‌بارگی ستمگران و گرسنگی مظلومان سکوت نکنند"  و همین خود حجت موجه ماست.

موسوی‌نژاد در ارتباط با کارکردهای یک نماینده بیان کرد: وظیفه مجلس و نمایندگان قانون‌گذاری و نظارت است، جامعیت قوانین وضع شده با دید کارشناسی و تخصصی به موضوعات گوناگون، می‌تواند راه حل مناسبی برای بسیاری از معضلات جامعه باشد و در واقع به فرموده امام راحل(ره) ، مجلس در راس امور است.

وی تصریح کرد: اگر نماینده دشتستان بتواند از تمام ظرفیت‌های نمایندگی خود استفاده کند مسلما شاهد گام‌های بزرگی در توسعه این شهرستان و احقاق حقوق مردم نجیب این شهرستان همپای پیشرفت کشور اسلامیمان خواهیم بود.

موسوی‌نژاد گفت: البته این مهم نیازمند این است که نماینده مجلس خود را درگیر مطالبات جزیی افراد نکرده باشد تا بتواند با قدرت بیشتری ظرفیت‌های نمایندگی مجلس را در اختیار همه مردم قرار دهد.

وی با بیان اینکه تبلیغات عوام‌فریبانه محرومیت را توسعه می‌دهد خاطرنشان کرد: باید تقوا را رعایت کنیم و از دادن وعده‌های توخالی اجتناب ورزیم.

انتهای پیام/ی10
یکشنبه 7 اسفند 1390

‌مردم به اصولگرایان اعتماد بیشتری دارند

یکشنبه 7 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

کاندیدای جبهه پایداری در سبزوار:
‌مردم به اصولگرایان اعتماد بیشتری دارند

خبرگزاری فارس: کاندیدای مورد حمایت جبهه پایداری در حوزه انتخابیه سبزوار گفت: اعتماد عمومی مردم از زمان برگزاری انتخابات شوراها تاکنون به اصولگرایان استمرار داشته است.

خبرگزاری فارس: ‌مردم به اصولگرایان اعتماد بیشتری دارند

عبدالله داورزنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: توجه به لیست‌های انتخاباتی عمدتا در شهرهای بزرگ بیشتر است و در شهرهای کوچک‌تر به دلیل اینکه تعدد نامزدها کمتر است، مردم به کاندیداهای مستقل گرایش بیشتری دارند.

داورزنی اضافه کرد: یکی از نقاط قوت مجلس هشتم این بود که از ظرفیت نیروهای اصولگرا در این مجلس به خوبی استفاده شد و نیروهای اصولگرا هم تا اواخر مجلس هشتم از سطح همگرایی بسیار بالایی برخوردار بودند و نیروی خود را برای خدمت به مردم بسیج کرده بودند.

کاندیدای جبهه پایداری در سبزوار خاطر نشان کرد: مدت‌هاست که انتخاب مردم از یک سیکل ثابت برخوردار شده است و این رویه از زمان انتخابات شوراها استمرار داشته است.

وی تصریح کرد: انتخاب مردم بیشتر متمایل به اصولگرایان بوده است و به نظر می‌رسد در مجلس نهم شورای اسلامی هم اصولگرایان اکثر کرسی‌های مجلس را در اختیار داشته باشند.

داورزنی ادامه داد: اصولگرایان در مجلس هشتم و به‌ویژه در اواخر عمر سیاسی این مجلس دچار تفرق شدند و این یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف مجلس هشتم بود.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر برخی گرایش‌های قدرت‌طلب و همچنین سهم‌خواه نیز در این مجلس رشد کردند که وحدت اصولگرایان را تا حد زیادی زیر‌سوال برد.

کاندیدای جبهه پایداری در سبزوار متذکر شد: مجلس در زمینه کنترل قوه مجریه به‌ویژه در ارتباط با طرح تحول اقتصادی باید با قدرت بیشتری عمل می‌کرد و تعامل با دولت نیز در این زمینه باید افزایش پیدا می‌کرد.

داورزنی با اشاره به فضای موجود در عرصه فعالیت‌های تبلیغاتی کاندیداها گفت: جنب و جوش تبلیغاتی به‌ویژه در شهرهای بزرگ بسیار خوب است و می‌توان پیش‌بینی کرد مردم حضور باطراوتی در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی خواهند داشت.

وی درباره شیوه‌های مورد استفاده تبلیغاتی نیز اضافه کرد: به‌نظر می‌رسد کسانی که دارای برخورد چهره‌به چهره با مردم هستند نسبت به کسانی که تبلیغات پرحجمی انجام می‌دهند، موفق‌تر هستند.

داورزنی در ارتباط با برنامه‌های مجلس برای اشتغالزایی متذکر شد: در بحث اشتغالزایی باید به نیازهای هر منطقه توجه ویژه‌ای شود و سرمایه‌گذاری‌ها براساس نیازهای اقلیمی انجام شود.

کاندیدای مورد حمایت جبهه پایداری در سبزوار در زمینه تحریم‌های بین‌المللی گفت: جمهوری اسلامی ایران نخستین‌بار نیست که این تحریم‌ها راتجربه می‌کند بلکه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تحریم‌های بی‌فایده متعددی علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال شده است.

داورزنی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه در بن‌بست نیست و تعامل بسیار خوبی با کشورهای منطقه دارد و تحریم‌ها را به خوبی و با قدرت پشت سر خواهد گذاشت. 

انتهای پیام/ش10
یکشنبه 7 اسفند 1390

شکوفه‌باران زمستان 90 در 12 اسفند

یکشنبه 7 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در بیانیه‌های جداگانه اعلام شد
شکوفه‌باران زمستان 90 در 12 اسفند

خبرگزاری فارس: شورای نظام دامپزشکی، انجمن صنفی شرکت‌های خدمات مهندسی آب و خاک و اتحادیه دامداران استان استان امروز با انتشار بیانیه‌‌های جداگانه اعلام کردند: 12 اسفند جشن شکوفه‌باران انقلاب را به نظاره خواهیم نشست.

خبرگزاری فارس: شکوفه‌باران زمستان 90 در 12 اسفند

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، شورای نظام دامپزشکی آذربایجان‌ شرقی در بیانیه خود حضور گسترده مردم به ویژه دامپزشکان و دامداران را در انتخابات، آیینه تمام‌نمای بصیرت و آگاهی مردم غیور استان دانست.

در این بیانیه آمده است: مشارکت عمومی در انتخابات نمایشی از همبستگی ملی و ولایت‌مداری است که توطئه دشمنان را نقش برآب خواهد کرد.

بیانیه افزوده است: ۱۲ اسفند ماه امسال صحنه امواج خروشان بیداری و بصیرت ملت ایران است که همسو با بیداری اسلامی مسلمانان منطقه پشت دشمنان را به خاک خواهد مالید.

شورای نظام دامپزشکی استان در ادامه این بیانیه افزوده است: هر برگ رای مردم به ویژه بهره‌برداران بخش دام، طیور، آبزیان و دامپزشکان، تجدید میثاق مجدد با خون شهیدان بوده، تحرکات جنگ نرم را بی‌اثر خواهد کرد و مردم بیدار و هوشیار آذربایجان‌شرقی تمام توان خود را برای مقابله با توطئه‌های دشمن به کار خواهند گرفت.

* حضور گسترده در انتخابات بیانگر درایت ملت و پشتوانه نظام خواهد بود

انجمن صنفی شرکت‌های خدمات مهندسی آب و خاک آذربایجان‌شرقی نیز با صدور بیانیه‌ای ضمن دعوت از مردم به حضور در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی،حضور گسترده در این انتخابات را بیانگر درایت ملت و پشتوانه نظام عنوان کرد.

در این بیانیه آمده است: بی‌تردید هم‌اکنون ایران اسلامی به کشوری تبدیل شده است که نه تنها معادلات منطقه‌ای بلکه تحولات اجتماعی و سیاسی بین‌اللملی را کاملاً متاثر از مواضع اصولی و عدالتخواهانه آن است.

در خاتمه این بیانیه تصریح شده است: انجمن صنفی شرکت‌های خدمات مهندسی آب و خاک استان به نمایندگی از طرف مهندسان و متخصصان بخش آب و خاک آذربایجان‌ شرقی با تقدیر از حماسه‌آفرینی مردم شریف و هوشیار استان در راهپیمایی عظیم و حیرت‌آور 22 بهمن سال‌ جاری که ارده الهی در آن متجلی بود، با یادآوری موقعیت بین‌المللی و ضرورت نقش‌آفرینی به موقع و الهام بخش انقلاب اسلامی ضمن دعوت از اقشار مختلف مردم برای حضور باشکوه و تاثیرگذار در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی که یکی از مظاهر مردمسالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی است اعلام می‌کند که حضور همه‌جانبه مردم برای شرکت در این دوره از انتخابات که از حساسیت‌های بالایی برخوردار است و بیانگر درایت و فرزانگی این ملت بوده و پشتوانه‌ای قوی برای نظام در دیپلماسی بین‌المللی محسوب شده و موجب می‌شود تا در تمام عرصه‌های حساس حضور ایران اسلامی به عنوان وزنه‌ای سنگین و غیرقابل چشم‌پوشی محاسبه شود.

* برگزاری انتخابات مردمی، شاخص و پرچم افتخار در مسیر مردمسالاری دینی است

اتحادیه دامداران استان آذربایجان‌شرقی نیز با صدور اطلاعیه‌ای به مناسبت آغاز تبلیغات و برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، از مردم استان به ویژه فعالان بخش دام برای شرکت پرشور و حماسی در انتخابات دعوت کرد.

در این اطلاعیه آمده است: برگزاری انتخابات مردمی و باشکوه در 33 سال عمر با برکت نظام جمهوری اسلام، شاخص و پرچم افتخار در مسیر مردمسالاری دینی است و صحنه انتخابات مجلس نهم، از گردنه‌های پراهمیت در گذر از مسیر سرنوشت‌ساز ملت ایران و جهان اسلام است.

این بیانیه می‌افزاید: در شرایط فعلی که بیداری اسلامی و همگرایی ملت‌های مسلمان و ضعف و شکست‌های پی در پی نظام سلطه و حکام وابسته آنها در منطقه، لحظه‌های حساس و سرنوشت‌سازی برای دنیای اسلام و تاریخ بشریت پیش رو نهاده است، گذر موفق از این پیچ بزرگ تاریخی بیش از پیش نیازمند تلاش، از خودگذشتگی و بصیرت ایران اسلامی به عنوان بیرق‌دار و الگوی این حرکت است.

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: ما اعضای اتحادیه دامداران استان آذربایجان‌شرقی و فعالان عرصه تامین امنیت غذایی مردم ضمن دعوت از همه گروه‌ها و جریانات به حفظ وحدت حول مبانی نظام جمهوری اسلامی، آرمان‌های امام راحل و مطالبات مقام معظم رهبری ضمن تاکید بر انتخاب نمایندگانی آزاده و وفادار به این اصول، ملت ایران به ویژه بهره‌برداران بخش کشاورزی و تولید‌کنندگان دامی استان را در راستای تداوم مسیر عزت، شرف و پیشرفت همه‌جانبه این مرز پرگهر به حضوری پرشور و آگاهانه در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 12 اسفند ماه سال 1390 فرامی‌خوانیم.

انتهای پیام/آ30
یکشنبه 7 اسفند 1390

پزشک خانواده در محلات اردبیل اجرایی می‌شود

یکشنبه 7 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل:
پزشک خانواده در محلات اردبیل اجرایی می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طرح پزشک خانواده با توجه به موفقیت اجرایی در حوزه روستایی در مناطق شهری و محلات مختلف اردبیل برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: پزشک خانواده در محلات اردبیل اجرایی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فرهاد پورفرضی عصر امروز در جلسه شورای سلامت و بهداشت اردبیل اظهار داشت: در قالب این طرح قرار است محلات داخل شهر اردبیل تقسیم‌بندی شده و به تعداد جمعیت تعیین شده پزشک به کارگیری شود تا بتوانیم این طرح را به شکل شایسته به مرحله اجرا بگذاریم.

وی با بیان این‌که این طرح در شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت و روستاهای استان با موفقیت اجرایی شده است، تصریح کرد: ادامه روند اجرایی این طرح را مثبت ارزیابی می‌کنیم و انتظار می‌رود شکل‌گیری و عملی شدن آن موفقیت‌هایی را در حوزه بهداشت و سلامت به دنبال داشته باشد.

قائم مقام وزیر بهداشت در استان اردبیل خاطر نشان کرد: این طرح در سه سطح خدمات پزشکی، بهداشتی و درمانی انجام شده و قرار است شایسته‌ترین خدمات حوزه سلامت به مخاطبان ارایه شود.

پورفرضی اضافه کرد: در این طرح مناطق شهری اردبیل به محلات با تعداد جمعیت 10 هزار نفری تقسیم شده و در هر محله چهار پزشک به کارگیری می‌شود.

این مسئول میانگین اختصاص پزشک را برای دو هزار و 500 نفر یک پزشک عمومی اعلام کرد و ادامه داد: این پزشکان کار ارجاع را به مراکز تخصصی‌تر انجام می‌دهند.

وی در ادامه بیان کرد: در قالب این طرح سرانه اعطایی به اهالی محلات در قالب طرح پزشک خانواده یک هزار و 750 تومان است.

به گزارش فارس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: اگر افرادی دارای ریسک بالای بیماری در درمانگاه‌های اجرای این طرح ثبت‌نام کنند سهمیه بیشتری به این مراکز پرداخت می‌شود.

پورفرضی در ادامه افزود: 10 درصد هزینه‌ها مربوط به اداره مطب به این مراکز و درمانگاه‌ها به فعالان این بخش پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: اجرای این طرح سبب می‌شود تا مردم دسترسی آسانی به پزشک مختص خود داشته و با اجرای این طرح ویزیت پزشکان در سطح اول رایگان و داروها نیز به همین صورت در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

پورفرضی خاطر نشان کرد: این طرح با هدف فراگیر شدن مباحث بهداشتی و توجه به سلامت جامعه مورد اهتمام و دقت لازم است و افراد جامعه باید از ثمرات آن استفاده کنند.

وی اضافه کرد: در صورتی که بیماران از سطح یک به سطح دو ارجاع داده شدند، زیر پوشش خدمات بیمه‌ای قرار می‌گیرند.

پورفرضی خواستار همکاری تمام ارگان‌ها و سازمان‌های دارای درمانگاه برای تخصیص ساختمان‌های درمانگاه‌های خود برای اجرای این طرح شد.

وی در ادامه بیان کرد: ما در استان اردبیل نیز موفقیت‌های خوبی در اجرای این طرح داشته‌ایم و به نظر می‌رسد اجرای آن در مناطق شهری نیز ثمرات مؤثری را به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/ی20
یکشنبه 7 اسفند 1390

جلوی کسی را نگرفته‌ایم که رأی ندهد

یکشنبه 7 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

محمدرضا خاتمی در جمع خبرنگاران:
جلوی کسی را نگرفته‌ایم که رأی ندهد

خبرگزاری فارس: عضو حزب منحله مشارکت گفت: ‌ما جلوی کسی را نگرفتیم که در انتخابات رأی ندهد.

خبرگزاری فارس: جلوی کسی را نگرفته‌ایم که رأی ندهد
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،‌ محمدرضا خاتمی عضو حزب منحله مشارکت در حاشیه مراسم ختم پدر عبدالله نوری در جمع خبرنگاران گفت: کاندیدایی در انتخابات آینده وجود ندارد که بتوانم به آن رای دهم.

وی افزود: حق شهروندی ما را دیگران از بین برده‌اند؛ ‌ما جلوی کسی را نگرفتیم که رای ندهد.

خاتمی در پاسخ به این سؤال خبرنگاری ‌مبنی بر اینکه آیا اصلاح‌طلبان حاضر در عرصه انتخابات کاندیدای شما نیستند، گفت: ما کسی نیستیم که کاندیدا داشته باشیم.

عضو حزب منحله جبهه مشارکت اظهار داشت: من در مجلس هفتم هم رای ندادم؛ ‌امام فرمودند که شرکت در انتخابات تکلیف است بنابراین هر کسی که بنابراین هر کسی که کاندیدای مورد نظرش را پیدا کرد، می‌تواند در انتخابات شرکت کند.

انتهای پیام/
یکشنبه 7 اسفند 1390

شهاب: حرکت نمایندگان باید ایجابی باشد / حضو حداکثری مردم بیداری اسلامی را تقویت می‌کند

یکشنبه 7 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

/لحظه به لحظه با انتخابات مجلس نهم/
شهاب: حرکت نمایندگان باید ایجابی باشد / حضو حداکثری مردم بیداری اسلامی را تقویت می‌کند

خبرگزاری فارس: مشاور سابق حقوقی فرماندار بیرجند و عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند گفت: رعایت اصول اخلاقی، سلامت علمی، عملی و نفسانی از ویژگی‌های یک نامزد برگزیده است.

خبرگزاری فارس: شهاب: حرکت نمایندگان باید ایجابی باشد / حضو حداکثری مردم بیداری اسلامی را تقویت می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، محمد هادی شهاب از اساتید برجسته دانشگاه بیرجند و برادر ارشد شهید شهاب که سابقه مشاور حقوقی فرماندار بیرجند را در پرونده دارد در راستای نشست‌های انتخاباتی سرپرستی خبرگزاری فارس خراسان جنوبی به بیان دیدگاه‌های خود در زمینه انتخابات پرداخت.

محمد هادی شهاب اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های انتخابات ایران مشارکت حداکثری مردم بوده است و همین سبب شده که پشتوانه مستحکمی داشته باشیم.

وی بیان کرد: چون نظام ما نظام متکی به آرای مردم است بنابراین حضور مردم و مشارکت حداکثری آنها در این انتخابات نقش مهمی ایفا می‌کند.

مدیر گروه معارف و عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند ادامه داد: اعتقاد به مبانی و اصول اسلام، اصل ولایت مطلقه فقیه، التزام عملی به آن و قانون اساسی کشور جمهوری اسلامی ایران، کارایی عملی و آشنایی با قوانین و مقررات و همچنین آشنایی با منطقه‌ای که در آن کاندید شده‌اند از ویژگی‌های یک نامزد است.

شهاب یادآور شد: تعهد و التزام به اصول اخلاقی و رعایت آنها در صحنه عمل و در مجموع داشتن سلامت علمی، عملی و نفسانی در راستای ایفای وظایف از جمله مواردی است که یک کاندید باید با خودش به همراه داشته باشد.

مدیر گروه معارف و عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند تصریح کرد: جامعه امروز ما بیش از هر چیز به همدلی، وحدت و حل مسائل و مشکلاتی که به علل مختلف فرا روی جامعه است، نیاز دارد و کاندیداها باید سعی کنند در این راستا گام بردارند.

شهاب افزود: حرکت نمایندگان باید ایجابی باشد و با رفتار و عمل خود این اطمینان را به جامعه بدهند که آنها در پی به دست آوردن کرسی مجلس نیستند و برای به دست آوردن قدرت دست به هر کاری نمی‌زنند.

وی اظهار داشت: انتخابات ایران با توجه به موقعیت خاصی که در منطقه و جهان دارد بیشتر مورد توجه همگان است و حضور حداکثری موجب تقویت روحیه کسانی است که در راستای بیداری اسلامی تلاش می‌کنند.

مدیر گروه معارف و عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند تصریح کرد: با توجه به اینکه تحلیل و پیش‌بینی‌های رسانه‌ای بیگانه تا به حال بارها مورد راست‌آزمایی واقع شده است و مردم به نادرستی ادعاهای آنها پی برده‌اند، به نظر می‌آید که این دفعه هم تلاش‌های آنان به نتیجه نخواهد رسید.

شهاب ادامه داد: به هر حال آنها نهایت سعی و تلاش خود را در تحریم انتخابات ایران و جلوگیری از حضور مردم انجام خواهد داد ولی جامعه نشان داده که کار خودش را می‌کند.

وی یادآور شد: دانشجویان به عنوان قشر فعال جامعه معمولا در صحنه‌های اجتماعی پررنگ‌تر و فعال‌تر حضور می‌یابند، بنابراین در این انتخابات هم آنها حضور پررنگی خواهند داشت.

مدیر گروه معارف و عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند اظهار داشت: امید است همگان با تکیه بر خدای متعال یک بار دیگر در صحنه انتخابات حضور یافته و زمینه یأس دشمنان و امیدواری جامعه خود را با حضور آگاهانه رقم بزنیم.

انتهای پیام/آ20
یکشنبه 7 اسفند 1390

بیمارستان جدید برازجان هر چه زودتر تکمیل و تجهیز شود

یکشنبه 7 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

امام جمعه برازجان:
بیمارستان جدید برازجان هر چه زودتر تکمیل و تجهیز شود

خبرگزاری فارس: امام جمعه برازجان گفت: از مسئولان استان بوشهر و دشتستان می‌خواهیم بیمارستان جدید برازجان را هر چه زودتر تکمیل و تجهیز کنند.

خبرگزاری فارس: بیمارستان جدید برازجان هر چه زودتر تکمیل و تجهیز شود

به گزارش خبرگزاری فارس از دشتستان، حجت‌الاسلام حسن مصلح بعد از ظهر امروز در مراسم تجلیل از کارکنان بیمارستان 17شهریور برازجان اظهار داشت: توجه به مشکلات بهداشتی و درمانی از مهم‌ترین وظایف مسئولان است و نباید در این راستا کم‌کاری صورت گیرد.

وی افزود: دشتستان بیشترین جمعیت را در استان دارد و بدون اغراق طی سال‌های گذشته تلاش خوبی برای بهبود وضعیت سلامتی انجام شده است.

امام جمعه برازجان خاطرنشان کرد: این مراسم در واقع به مناسبت انتخاب بیمارستان برازجان به عنوان یکی از بیمارستان‌های برتر کشور برگزار شده که نشان از تلاش همه کارکنان و مدیران این بیمارستان است.

مصلح به جایگاه و ارزش خدمت به مردم در روایات و سیره معصومین اشاره کرد و ضمن بیان پیشرفت‌های شهرستان در عرصه‌های مختلف، از خدمات و تلاش‌های مهندس کهن رئیس شبکه بهداشت و درمان، دکتر  مهدوی رئیس بیمارستان 17 شهریور و تمامی دست‌اندر کاران امر بهداشت و درمان تجلیل کرد و افزود: الحمدالله با زحمات شبانه‌روزی و طاقت فرسای پرسنل خدوم بهداشت و بیمارستان، بیمارستان 17 شهریور به عنوان یکی از برترین بیمارستان‌های کشور انتخاب شده است.

وی اذعان داشت: ارتقاء منابع انسانی و جذب افراد متخصص و ساماندهی بیمارستان از مهم‌ترین اقدامات مدیریت این مجموعه در سال جاری است.

مصلح با اشاره به موقعیت خاص شهرستان به عنوان چهار راه استان و نقش مردم صبور و فداکار و ولایتمدار این شهرستان در صحنه‌های مختلف دفاع از ارزش‌های دینی و مذهبی و انقلاب اسلامی گفت: از مسئولان بهداشت و درمان استان بوشهر و دشتستان می‌خواهیم بیمارستان جدید برازجان را هر چه زودتر تکمیل و تجهیز کنند و با تقویت بیمارستان 17شهریور و استقرار تجهیزات به روز و جدید در آن، دل مردم فهیم شهرستان را شاد سازند.

در این آیین که با حضور مسئولان دشتستان برگزار شد از زحمات و تلاش‌های مسئولان بهداشت و درمان دشتستان و بیمارستان 17 شهریور برازجان تجلیل شد.

انتهای پیام/ی20
  • کل صفحات: 4
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات