خبر رسانی ایران
پنجشنبه 11 اسفند 1390

همایش «بحرین غرق در خون» در قم برگزار شد

پنجشنبه 11 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

با حضور سفیر ایران در بحرین
همایش «بحرین غرق در خون» در قم برگزار شد

خبرگزاری فارس: همایش «بحرین؛ غرق در خون» با حضور سفیر ایران در این کشور در قم برگزار شد.

خبرگزاری فارس: همایش «بحرین غرق در خون» در قم برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، همایش «بحرین؛ غرق در خون» با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در بحرین و نیز جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه در سالن همایش‌های مدرسه عالی دارالشفاء قم برگزار شد.

در ابتدای این همایش، حجت الاسلام سید محمدحسین آل ایوب، مدیرکل روابط بین‌الملل معاونت بین‌الملل حوزه با اشاره به ضرورت توجه همه مسلمانان به بحرین گفت: وظیفه ملت ایران نیز حمایت از مردم مظلومی است که توسط رژیم حاکم بحرین به خاک و خون کشیده می‌شوند.

در ادامه یکی از شاعران جوان استان قم به قرائت برخی از ابیات خود در خصوص مظلومیت شیعیان بحرین پرداخت که با استقبال شرکت کنندگان در این همایش روبه‌رو شد.

پخش نماهنگی از شعرخوانی یکی از جوانان بحرینی در مقابل رهبر معظم انقلاب از دیگر برنامه‌های این همایش بود که تاثیر زیادی بر روی حضار داشت و آنها را به یاد مظلومیت مردم مسلمان بحرین انداخت.

حجت الاسلام زمانی، معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه نیز در این همایش به سخنرانی پرداخت و با اشاره به مراحل چهارگانه بیداری اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب کلاس درس بزرگی را برای بیش از 600 متفکر مسلمان در کنفرانس بیداری اسلامی تشکیل داده و مسائل مهم این موضوع را برای آنها تشریح کرد.

سخنران بعدی همایش، مهدی آقاجعفری سفیر جمهوری اسلامی در بحرین بود که طی صحبت‌های خود با بیان اینکه کمیته منصوب پادشاه بحرین، دخالت ایران در این کشور را نفی کرده است، گفت: موج سوم بیداری اسلامی با تعمیم این امر توسط حوزه‌های علمیه شیعه در میان مسلمانان سراسر جهان تحقق خواهد یافت بنابراین این کار یکی از وظایف سنگین حوزه‌های علمیه است.

در ادامه، سفیر ایران در بحرین به سئوالات حاضرین در همایش در رابطه با موضوعات مختلف مرتبط با بیداری اسلامی پاسخ گفت.

انتهای پیام/و۲۰
پنجشنبه 11 اسفند 1390

کریمی: حضور در انتخابات تأیید نظام جمهوری اسلامی است

پنجشنبه 11 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

/لحظه به لحظه با انتخابات مجلس نهم/-310
کریمی: حضور در انتخابات تأیید نظام جمهوری اسلامی است

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اهمیت حضور پرشور و آگاهانه آحاد مردم در پای صندوق‌های رأی گفت: حضور در این انتخابات به نوعی تأیید نظام جمهوری اسلامی ایران است.

خبرگزاری فارس: کریمی: حضور در انتخابات تأیید نظام جمهوری اسلامی است

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، قاسم کریمی دقایقی پیش در راستای سلسله نشست‌های انتخاباتی سرپرستی خبرگزاری فارس خراسان جنوبی به بیان دیدگاه‌های خود در زمینه انتخابات پرداخت.

کریمی اظهار داشت: مردم باید بدانند که حضور آنها تنها انتخاب نماینده برای مجلس نیست بلکه این حضور نشان‌دهنده پایبندی مردم به اوامر رهبری و ولایت فقیه است. وی با اشاره به اینکه علما حضور در انتخابات را واجب شرعی اعلام کرده‌اند، گفت: علاوه بر تکلیف شرعی ما یک تکلیف ملی نیز برای حضور در پای صندوق‌های رأی داریم که باید فردا به آن به نحو درست عمل کنیم.

 

*کرسی‌های آزاداندیشی راهی برای بصیرت‌دهی به دانشجویان است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به برگزاری جلسات کرسی‌های آزاداندیشی در این دانشگاه که مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز است، اشاره کرد و افزود: این جلسات فرصت مناسبی برای بصیرت‌دهی به قشر دانشجو که نقش مهمی را در کشور دارد، است.

 

*حضور جوانان در انتخابات نشانه پایبندی به ارزش‌های اسلامی است

کریمی بر حضور نیروهای جوان و قشر تحصیلکرده در این انتخابات تأکید کرد و اظهار داشت: حضور این نسل نشانه پایبندی آنها به اصول و ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی است و این پیام مهمی در بردارد.

وی در مورد جو انتخاباتی دانشگاه علوم پزشکی نیز گفت: سه نفر از کاندیداها در این مدت در دانشگاه علوم پزشکی حضور پیدا کردند و جلساتی را با دانشگاهیان داشتند و به بیان برنامه‌های خود پرداختند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: برگزاری این جلسات در راستای شناخت بیشتر دانشجویان از کاندیداهای اصلح تاثیر زیادی داشته است و جو انتخاباتی مناسبی را در سطح دانشگاه در این ایام شاهد بودیم.

انتهای پیام/ش20
پنجشنبه 11 اسفند 1390

با یک اختلاف دو پوئنی کبدی گرگان به هم ریخت

پنجشنبه 11 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در لیگ کبدی
با یک اختلاف دو پوئنی کبدی گرگان به هم ریخت

خبرگزاری فارس: مربی تیم کبدی ایثار محمد‌آباد گرگان گفت: بازی بین دو تیم کبدی راه‌‌آهن و گرگان بسیار زیبا بود اما با یک اختلاف دو پوئنی که توسط داور گرفته شد، تیم کبدی گرگان به هم ریخت.

خبرگزاری فارس: با یک اختلاف دو پوئنی کبدی گرگان به هم ریخت

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محمد شعبانی ظهر امروز در حاشیه رقابت‌های هفته آخر دور برگشت لیگ برتر کبدی باشگاه‌های کشور و فینال این مسابقات که بین دو تیم کبدی راه و ترابری استان اصفهان و تیم کبدی ایثار محمد‌آباد گرگان برگزار شد و با نتیجه 25 بر 17 به نفع راه و ترابری پایان یافت، اظهار داشت: با اختلاف دو پوئنی داور، تیم کبدی راه و ترابری بازی را به صورت بسته ادامه داد و بازیکنان خود را به صورت تهاجمی وارد میدان نکرد.

وی با بیان اینکه بسته بازی کردن نیم کبدی راه و ترابری، ریسک نیم کبدی ایثار محمد‌آباد گرگان را افرایش داد، تصریح کرد: در مجموع بازی امروز از زیبایی و قدرت بالایی برخوردار بود.

مربی تیم کبدی ایثار محمد‌آباد گرگان ادامه داد: تیم کبدی راه و ترابری استان اصفهان هزینه زیادی برای این ورزش انجام داده است به طوری که درآمد بازیکنان تیم کبدی محمد‌آباد گرگان به یک سوم درآمد بازیکنان کبدی راه و ترابری نیز نمی‌رسد.

وی اضافه‌ کرد: تیم کبدی راه‌ و ترابری استان اصفهان در لیگ امسال از قوی‌ترین بازیکنان کبدی کشور سود خوبی را عاید خود کرد.

شعبانی میزبانی استان اصفهان را در رقابت‌های کبدی لیگ برتر کشور بسیار خوب ارزیابی کرد.

وی در مورد برنامه‌های آتی تیم کبدی محمد‌آباد گرگان تاکید کرد: با وجود حمایت‌کننده‌های خوب مالی برای ورزش کبدی که به دنبال آن هستیم می‌توانیم این تیم را با قدرت بیشتری به سمت جلو هدایت کنیم.

انتهای پیام/و۲۰
پنجشنبه 11 اسفند 1390

فرماندار فردوس انصراف آهنین‌جگر را تکذیب کرد

پنجشنبه 11 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

/لحظه به لحظه با انتخابات مجلس نهم/-312
فرماندار فردوس انصراف آهنین‌جگر را تکذیب کرد

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان فردوس انصراف حسین آهنین‌جگر کاندیدای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی را تکذیب کرد.

خبرگزاری فارس: فرماندار فردوس انصراف آهنین‌جگر را تکذیب کرد

عباس اقبال دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند اظهار داشت: تا این لحظه حسین آهنین‌جگر انصراف خود را اعلام نکرده است.

آهنین جگر کاندیدای مستقل نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه فردوس و طبس سرایان و بشرویه نیز ‌انتشار هرگونه خبر مبنی بر انصرافش از دور رقابت‌های انتخاباتی را تکذیب کرد.

وی افزود: به استحضار عموم مردم شریف حوزه‌های انتخابیه فردوس، طبس، سرایان و بشرویه می‌رسانم انتشار هرگونه خبر از طرق مختلف از جمله سایت‌های اینترنتی مبنی بر انصراف حسین آهنین‌جگر به نفع هر کدام از نامزدهای انتخاباتی کذب محض بوده و در راستای جنگ روانی به منظور تشویش اذهان عمومی تلقی می‌شود.

انتهای پیام/ش30
پنجشنبه 11 اسفند 1390

«ماه معصوم» به روی صحنه ‌می‌رود

پنجشنبه 11 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

همزمان با شهادت حضرت معصومه(س)
«ماه معصوم» به روی صحنه ‌می‌رود

خبرگزاری فارس: هنرمند سینما، تئاتر و تلویزیون گفت: تئاتر «ماه معصوم» همزمان با فرارسیدن شهادت حضرت فاطمه معصومه(س) از امشب در قم به روی صحنه می‌رود.

خبرگزاری فارس: «ماه معصوم» به روی صحنه ‌می‌رود

کوروش زارعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با بیان اینکه تئاتر «ماه معصوم» پیرامون شخصیت و بزرگداشت کریمه اهل بیت(س) است، اظهار داشت: تئاتر «ماه معصوم» همزمان با رحلت حضرت فاطمه معصومه(س) از پنجشنبه یازدهم اسفند به مدت 10 شب اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه قصه تئاتر «ماه معصوم» نوشته سید حسین فدایی است، تصریح کرد: قصه تئاتر بدین شکل نوشته شده است که حضرت معصومه(س) به دعوت برادر خود علی بن موسی الرضا(ع) از مدینه به سمت خراسان حرکت می‌کند که در مسیر ساوه، سپاهیان ساوه به کاروان کریمه اهل بیت(س) حمله می‌کنند و برادران و مردان کاروان را به قتل رسانده و دختران و زنان را به اسارت برده و در نهایت طی توطئه‌ای زهر به حضرت معصومه(س) می‌دهند که هنگامی که این بانوی بزرگوار به قم می‌رسند پس از چند روز اقامت در این شهر مقدس به شهادت می‌رسند.

بازیگر سریال‌های مختارنامه و یوسف پیامبر(ص) با بیان اینکه کارگردانی تئاتر «ماه معصوم» را بر عهده داشته است، تصریح کرد: انوش معظمی بازیگر نقش حرمله سریال مختارنامه در این تئاتر به عنوان کاروانسرا داری به نام الیاس ایفای نقش کرده و قرار است کاروان حضرت معصومه(س) شب را در کاروانسرای وی اقامت کند که این اتفاق نمی‌افتد.

زارعی با اشاره به اینکه محمدرضا آزاد در نقش جلیل، وفا طرفه در نقش صفورا، امیر بیطرفان در نقش فرستاده ویژه حاکم ساوه، محمدجواد فیروزی در نقش معاون فرمانده سپاه ساوه، جواد زرنوش پیک و فرستاده حضرت معصومه(س)، آمنه حسنی در نقش یار نزدیک کریمه اهل‌بیت(س) و خودش نقش قارون فرمانده سپاه ساوه را بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: در تئاتر «ماه معصوم» حضرت معصومه(س) را نشان نمی‌دهیم و به واسطه دیالوگ‌ها و نقل قول‌های بازیگران شخصیت حضرت معصومه(س) معرفی می‌شود.

وی با بیان اینکه یک ماه زمان برای آماده سازی تئاتر «ماه معصوم» صرف شده است، تصریح کرد: «ماه معصوم» از پنجشنبه یازدهم اسفند ماه سال جاری و همزمان با وفات کریمه اهل بیت(س) به مدت 10 روز از ساعت 19 در  سالن قدس واقع در بلوار نیایش، جنب مصلا به مدت 60 دقیقه اجرای عمومی خواهد داشت. 

هنرمند قمی سینما، تئاتر و تلویزیون ضمن دعوت از مردم، هنرمندان، مسئولین، فرهیختگان و اهالی رسانه استان از تئاتر «ماه معصوم» تصریح کرد: این تئاتر توسط مرکز حوزه هنری استان و با مشارکت صداوسیمای مرکز قم و موسسه فرهنگی هنری پژوهشکده باقرالعلوم(ع) تهیه شده است.

انتهای پیام/و۲۰
پنجشنبه 11 اسفند 1390

پاکستانی‌ها فردا در واکنش به حادثه کشتار شیعیان تظاهرات می‌کنند

پنجشنبه 11 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

معاون دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پاکستان در گفت‌وگو با فارس:
پاکستانی‌ها فردا در واکنش به حادثه کشتار شیعیان تظاهرات می‌کنند

خبرگزاری فارس: معاون دبیر کل مجلس وحدت مسلمین پاکستان با اشاره به تلاش برخی گروه‌ها برای گسترش فرقه‌گرایی در این کشور اعلام کرد که شیعیان پاکستان فردا در اعتراض به کشتار شیعیان در "گلگیت" تظاهرات سراسری برپا می‌کنند.

خبرگزاری فارس: پاکستانی‌ها فردا در واکنش به حادثه کشتار شیعیان تظاهرات می‌کنند

"علامه امین شهیدی" در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لاهور گفت: شیعیان پاکستان در واکنش به فاجعه گیلگت فردا در سراسر کشور تظاهرات خواهند کرد.

وی افزود: چندین سال است که شیعیان پاکستان در معرض تروریسم قرار گرفته‌اند و طی چند سال گذشته تعداد زیادی از شخصیت‌های برجسته از جمله وکلا، حقوقدانان، سیاستمداران، استادان، پزشکان، مهندسان، علما، مداحان، دانشجویان و طلاب و سایر شخصیت‌های برجسته خود را از دست داده‌اند.

علامه شهیدی با اشاره به اینکه تا کنون حوادث زنجیره‌وار مشابهی را در "کویته"، "پاراچنار"، "دیر اسماعیل‌خان"،"هنگو"، "پیشاور" شاهد بوده‌ایم گفت:کسانی که چنین عملیات تروریستی را جایز دانسته و از تروریست‌ها پشتیبانی می‌کنند، مجرم و جنایتکار هستند و باید مجازات شوند.

وی افزود: ما شاهد هستیم که تروریست‌ها برای گسترش فرقه‌گرایی در پاکستان و ضربه زدن به وحدت و امنیت کشور، در کمپ‌های مخصوصی دوره‌های آموزشی را به نام "جهاد" می‌گذرانند و سپس با حمله به مساجد و حسینیه‌ها مسلمانان شیعه و سنی را قتل عام می‌کنند.

این روحانی پاکستانی  از دولت و نیروهای امنیتی این کشور خواست تا اقدام جدی برای خشکاندن ریشه تروریسم در این کشور ایفا کنند.

 

روحانی اهل سنت پاکستان: حادثه گلگیت غمبار ترین حادثه تاریخ پاکستان بود

"مولانا احمد قصوری" روحانی اهل تسنن پاکستان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لاهور گفت: حادثه روز گذشته گلگیت یکی از غمبارترین حوادث در تاریخ پاکستان بود.

وی افزود: آمریکا و نیروهای غربی خواهان صلح در پاکستان نیستند و این حادثه تلاشی برای ایجاد شکاف بین مسلمانان پاکستان است.

این روحانی اهل تسنن تأکید کرد که همه ما مسلمان هستیم و انجام این نوع اقدامات وحشیانه مغایر با آموزه‌های دینی ما است.

وی با اشاره به ضعف دستگاه قضایی پاکستان در برخورد جدی با عوامل تروریستی، خواهان مقابله جدی دولت با عناصر دخیل در این نوع وقایع شد.

مولانا قصوری افزود: چند ماه پیش نیز حادثه مشابهی در بلوچستان پاکستان رخ داد که به نظر می‌رسد ارتباطی بین این  واقعه 2 وجود داشته باشد.

3 روز پیش تروریست‌ها با حمله به اتوبوس حامل شیعیان در شهر "گلگیت" پاکستان 18 نفر از جمله چند زن و کودک را به شهادت رساندند.

انتهای پیام/ق
پنجشنبه 11 اسفند 1390

می‌آییم تا ثابت شود که ایستاده‌ایم

پنجشنبه 11 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

/لحظه به لحظه با انتخابات مجلس نهم/-311
می‌آییم تا ثابت شود که ایستاده‌ایم

خبرگزاری فارس: نسل جوان به ویژه دانشجویان با حضور پرشور و باشکوه خود در پای صندوق‌های رأی به دشمن نشان می‌دهند و فریاد می‌زنند، "می‌آییم تا ثابت شود تا آخر ایستاده‌ایم".

خبرگزاری فارس: می‌آییم تا ثابت شود که ایستاده‌ایم

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، جوانان و دانشجویان در پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی را ایفا کردند و حافظه تاریخ این مملکت به یاد دارد که این قشر در روزهای انقلاب با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا چه ضربه مهلکی را به پشت ستمگران وارد آورد. بعد از پیروزی انقلاب و در صحنه‌هایی مانند هشت سال دفاع مقدس و سال‌های سازندگی نیز نقش قشر جوان و دانشجو برجسته است و حماسه‌های مختلفی را بر روی خاک این مرز و بوم آفریدند و امروز گوشه گوشه این خاک مقدس از شمال تا جنوب و از غرب تا شرق نمادی از فداکاری، بصیرت و شجاعت این قشر همیشه در صحنه را در دل خود حفظ کرده است.

 

*تاریخ شاهد حضور جوانان در عرصه‌های مختلف انقلاب است

جوانان امروز کشور ما میراث‌داران کسانی هستند که روزی با یک ندای پیر جماران در صحنه حضور پیدا کردند و درسی به دشمنان این نظام دادند که هیچگاه فراموش نکنند.

امروز نیز که رهبر معظم انقلاب دهه چهارم انقلاب را دهه پیشرفت و عدالت نامگذاری کردند نقش جوانان و قشر دانشجوی آن کاملا روشن است دانشجویان آینده‌سازان این مملکت هستند که باید خود را برای اداره این کشور آماده کنند.

ملت ایران امروز در آستانه یک آزمون بزرگ قرار گرفته است آزمونی که با حضور حماسه‌ساز اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان و دانشجویان می‌تواند مشت محکمی به دهان کسانی بزند که چند وقت است با راه‌اندازی شبکه‌های مختلف ماهواره‌ای و تبلیغات علیه نظام سعی دارند اوضاع کشور را آشفته جلوه دهند تا قشر جوان ما انگیزه‌ای برای حضور در صحنه انتخابات را نداشته باشد.

 

*چشم امید نظام به جوانان دوخته شده است

اما انتظار از دانشجویان که قشر تحصیلکرده این جامعه هستند و چشم امید نظام به آنها دوخته شده، بیشتر است چرا که باید دانشجویان علاوه بر حضور باشکوه در انتخابات با بصیرت و آگاهی به فردی رأی دهند که از همه نظر از دیگر کاندیداها برتر باشد.

مردم از دانشجویان انتظار دارند که با توجه به معیارهای انتخاب اصلح که توسط بزرگان انقلاب از جمله امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بیان شده نامزد اصلح را شناسایی و به بقیه افراد نیز بصیرت لازم را بدهند.

*برای حفظ انقلاب رأی می‌دهیم

دانشجوی رشته حقوق دانشگاه آزاد اسلامی در ارتباط با چرایی حضور خود در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی به خبرنگار فارس گفت: من فردا رأی می‌دهم چرا که قلب من به عشق این مملکت می‌تپد.

محمد نیازی ادامه داد: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که به برکت اسلام مردم در انتخاب مسئولان خود نقش مستقیم دارند پس باید از این فرصت استفاده کنیم و با حضور در پای صندوق‌های رأی به تکلیف دینی و ملی خود عمل کنیم.

وی در مورد انتخاب فرد اصلح نیز گفت: در این مدت در جلسات دانشجویی کاندیداهای مختلف شرکت کردم و به فردی رأی می‌دهم که با برنامه و طرح‌های نوین وارد عرصه شده و قول‌هایی به دانشجویان داده که توان عمل به آن را دارد و تنها در حد یک حرف باقی نمی‌ماند.

 

*می‌آییم تا ثابت کنیم آینده از آن ماست

دانشجوی رشته مدیریت دولتی دانشگاه آزاد بیرجند نیز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس اظهار داشت:‌ من با اینکه یک دانشجوی غیربومی هستم و شناخت چندانی از کاندیداهای شهر بیرجند ندارم اما فقط برای ادای رسالت خود در صحنه حضور پیدا می‌کنم.

زهرا امیدی‌فر ادامه داد: حضور ما در پای صندوق‌های رأی جدای از نتیجه انتخابات لبیکی به ندای رهبر معظم انقلاب است و وظیفه ما دانشجویان نیز از همه اقشار سنگین‌تر است چرا که باید با بصیرت کافی به فردی رأی دهیم که منافع نظام و اسلام تامین شود چرا که کشور ما نیاز به مجلسی در تراز این مردم و این انقلاب دارد.

وی تصریح کرد: مجلس در رأس امور است و باید افرادی لایق و اصلح وارد این صحنه شوند تا هم بتوانند مشکلات منطقه را پیگیری کند و هم بتوانند زمینه پیشرفت را برای منطقه و کشور با تصویب قوانین و نظارت بر آن حاصل کنند.

 

*نمایندگان مجلس فکری جدی برای اشتغال جوانان کنند

امیدی‌فر در مورد انتظار خود از نماینده مجلس نیز اظهار داشت:‌ فردی که به عنوان نماینده به مجلس راه پیدا می‌کند باید به همه وعده‌هایی که در این مدت به مردم به ویژه دانشجویان داده عمل کند و از طرف دیگر برای حل مشکلات دانشجویان تلاش کند.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین مشکلات جوانان بحث اشتغال است که انتظار می‌رود نمایندگان برای حل این مشکل فکری جدی کنند.

 

*حضور پرشور جوانان هیبت دشمن را می‌شکند

دانشجوی رشته مهندسی عمران دانشگاه بیرجند نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بیرجند حضور پرشور نسل جوان در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی را عاملی برای شکست هیبت دشمنان نظام عنوان کرد.

مهدی فخارمنش تصریح کرد: با اینکه ما مشکلاتی در جامعه داریم و برخی از مشکلات اقتصادی سبب نارضایتی مردم شده است اما هیچگاه اجازه نمی‌دهیم که دشمن از این وضعیت سوء‌استفاده کند و بر علیه نظام جمهوری اسلامی توطئه‌ای انجام دهد.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب بداند سینه جوانان انقلابی کشور سپر بلای نظام می‌شوند و برای حفظ آرمان‌های انقلاب که جوانان زیادی برای آن خون خود را نثار کرده‌اند، در صحنه انتخابات حضور پیدا می‌کنند.

 

*حضور دانشجویان در صحنه انتخابات تعیین‌کننده است

رئیس دانشگاه بیرجند نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بیرجند، گفت: حضور دانشجویان که آینده‌سازان مملکت هستند در پای صندوق‌های رأی تعیین‌کننده است و باید این قشر با حضور گسترده و آگاهانه حمایت خود از نظام جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان بکشانند.

محمدرضا میری ادامه داد: دانشجویان در ستادهای تبلیغاتی کاندیداهای مختلف حضور فعال داشتند و این نشان‌دهنده این است که دانشجویان با شور، نشاط و آگاهی در صحنه انتخابات حضور فعال دارند.

-------------------------------

/گزارش از مژگان حمیدی/

--------------------------------

انتهای پیام/ش10
پنجشنبه 11 اسفند 1390

ورزش تنها در پول خلاصه نمی‌شود

پنجشنبه 11 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

رئیس گروه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان:
ورزش تنها در پول خلاصه نمی‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس گروه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان گفت: بازیکنان کبدی نشان دادند که ورزش تنها در پول خلاصه نمی‌شود.

خبرگزاری فارس: ورزش تنها در پول خلاصه نمی‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، کامران ارباب‌زاده ظهر امروز در حاشیه رقابت‌های هفته آخر دور برگشت لیگ برتر کبدی باشگاه‌های کشور و فینال این مسابقات که بین دو تیم کبدی راه و ترابری استان اصفهان و تیم کبدی ایثار محمد‌آباد گرگان برگزار شد و با نتیجه 25 بر 17 به نفع راه و ترابری پایان یافت، اظهار داشت: بازی این دو تیم علاوه بر سختی خود این ورزش از لحاظ فیزیکی نیز از حساسیت بسیار بالایی برخوردار بود.

وی گفت: تیم کبدی راه ‌و ترابری استان اصفهان با وجود کمبود‌هایی از نظر اعتبارات، با تلاش و پشتکار خود نشان دادند که ورزش تنها در مقوله پول خلاصه نمی‌شود.

رئیس گروه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان تاکید کرد: تیم کبدی راه و ترابری استان اصفهان با دست خالی به موفقیت لازم در این بازی دست پیدا کرد.

وی در مورد بازی فینال لیگ برتر کبدی باشگاه‌های کشور که در سالن 17 شهریور اصفهان برگزار شد، تصریح کرد: این رقابت با دو اصل غیرت و جوانمردی برگزار شد.

ارباب‌زاده در ادامه صحبت‌های خود اشاره‌ای به اعتبارات اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان در سال جاری کرد و بیان داشت: اعتبارت در حال حاضر در اختیار اداره کل قرار دارد و تا چهار تا پنج روز آینده بین هیئت‌های ورزشی استان اصفهان که بالغ بر 600 هیئت را تشکیل می‌دهند تقسیم می‌شود.

وی اظهار داشت: اعتبارات اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان که قرار است بین 50 هیئت ورزشی استان و پس از آن در 23 شهرستان تقسیم شود، با تلاش رئیس اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان به حساب ورزش استان واریز شده است.

انتهای پیام/و۲۰
پنجشنبه 11 اسفند 1390

نشست کشورهای آسیایی در کابل با موضوع امنیت و ثبات برگزار می‎شود

پنجشنبه 11 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

نشست کشورهای آسیایی در کابل با موضوع امنیت و ثبات برگزار می‎شود

خبرگزاری فارس: وزارت امور خارجه افغانستان از برگزاری کنفرانس کشورهای آسیایی در کابل با هدف تحکیم امنیت، ثبات و گسترش همکاری‎های اقتصادی و منطقه‎ای خبر داد.

خبرگزاری فارس: نشست کشورهای آسیایی در کابل با موضوع امنیت و ثبات برگزار می‎شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، معاون سیاسی وزارت خارجه افغانستان در نشستی که به منظور هماهنگی در رابطه با برگزاری این نشست در کابل برگزار شد، اظهار داشت: نشست کشورهای آسیایی در کابل تدوام کنفرانس استانبول است.

وی اظهار امیدواری کرد که کشورهای حاضر در این کنفرانس بتوانند تصمیم‌های کاربردی برای برقراری ثبات، صلح، امنیت و افزایش همکاری‎های منطقه‎ای و اقتصادی بگیرند. 

کنفرانس منطقه‎ای کشورهای آسیایی قرار است، ماه ژوئن سال جاری میلادی در کابل برگزار شود.

کنفرانس استانبول با تکیه بر حل مشکلات افغانستان از طریق کشورهای منطقه و گسترش روابط اقتصادی در نوامبر سال گذشته میلادی برگزار شد.

در این کنفرانس مصوب شد تا نشست کابل به منظور پیگیری مصوبات برگزار شود.

انتهای پیام/ق
پنجشنبه 11 اسفند 1390

اعزام جوانان خوزستانی برای مسابقات بیلیارد قهرمانی

پنجشنبه 11 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

اعزام جوانان خوزستانی برای مسابقات بیلیارد قهرمانی

خبرگزاری فارس: جوانان خوزستانی برای شرکت در مسابقات بیلیارد قهرمانی کشور به تهران اعزام می‌شوند.

خبرگزاری فارس: اعزام جوانان خوزستانی برای مسابقات بیلیارد قهرمانی

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، ارسلان دبیریان، محمد کهنساری، رضا قربانی جوانان خوزستانی هستند که به مسابقات بیلیارد کشوری در رشته «تِن‌بال» شرکت می‌کنند.

دومین دوره قهرمانی کشور تن‌بال به مدت 4 روز از تاریخ شانزدهم تا بیستم اسفند ماه در ورزشگاه حیدرنیا تهران برگزار می‌شود.

این رقابت‌ها به صورت 2 حذفی برگزار می‌شود که دور اول به صورت گروهی و دور دوم به صورت تک حذفی انجام می‌شود.

8 نفر بر‌تر اسنوکر کشور نمی‌توانند در این مسابقات شرکت کنند و قرعه کشی آن در روز چهاردهم اسفند برگزار می‌شود. 

انتهای پیام/ش30/ژ1001
پنجشنبه 11 اسفند 1390

حضور در انتخابات وظیفه و حق مسلم هر ایرانی است

پنجشنبه 11 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیرکل کمیته امداد کردستان:
حضور در انتخابات وظیفه و حق مسلم هر ایرانی است

خبرگزاری فارس: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: حضور در انتخابات وظیفه‌ای شرعی و حق مسلم هر ایرانی متعهد است.

خبرگزاری فارس: حضور در انتخابات وظیفه و حق مسلم هر ایرانی است

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، قنبر موسی‌نژاد ظهر امروز در جمع کارکنان کمیته امداد امام خمینی(ره) در سنندج، با تاکید بر حضور حداکثری همه مردم ایران در انتخابات، اظهار داشت: شرکت در انتخابات وظیفه ملی، تکلیف بزرگ و واجبی است که بر عهده ما گذاشته شده و در شرایط کنونی با توجه به بیداری اسلامی باید به این وظیفه خود به خوبی عمل کنیم.

به گفته وی، حضور حداکثری ملت ایران در انتخابات بارزترین نماد قدرت و مردم‌سالاری دینی است که افزایش قدرت ایران در منطقه و ثبات کشور را به همراه دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان حضور حداکثری مردم در انتخابات را مایه سربلندی و سرافرازی نظام مقدس جمهوری دانست و گفت: به طور قطع در این دوره از انتخابات نیز مردم با مشارکت گسترده و دشمن شکن خود یاس و ناامیدی دشمنان را به وجود می‌آورند.

موسی‌نژاد به گوشه‌ای از بیانات مقام معظم رهبری در مورد انتخابات اشاره کرد و ادامه داد: انتخابات یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های این نظام اسلامی است و همواره حضور پرشور و آگاهانه مردم در انتخابات‌ها موجب یاس دشمنان شده است.

وی وحدت و همدلی مردم و مسئولان را رمز پیروزی ایران اسلامی در طول این سال‌ها دانست و گفت: مردم ایران اسلامی با حضور گسترده در پای صندوق‌های رای در 12 اسفند ماه از انقلاب اسلامی و آرمان‌های مقدس آن صیانت خواهند کرد و اجازه نخواهند داد خدشه‌ای به این نظام الهی وارد شود.

این مسئول در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به 14 اسفند سالروز تاسیس نهاد مقدس کمیته امداد امام خمینی (ره) و همچنین هفته احسان و نیکوکاری، تصریح کرد:‌ مشارکت همه کارکنان این نهاد مقدس در برنامه‌های مختلف به ویژه در برگزاری هر چه باشکوه‌تر جشن نیکوکاری امری لازم و ضروری است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کردستان متذکر شد: در طول سال‌جاری که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال جهاد اقتصادی نامگذاری شده حرکت‌های جهادی و خوبی در عرصه‌های مختلف در این نهاد مقدس انجام شده که زمینه رفع مشکلات و همچنین توانمندسازی اقشار محروم را فراهم کرده است.

موسی‌نژاد اذعان داشت: امیدواریم در روزهای باقیمانده به پایان سال با تلاش مضاعف شما حرکت‌های بزرگ دیگری در عرصه خدمات‌رسانی و تکریم ارباب رجوع این نهاد الهی در سطح استان را شاهد باشیم.

انتهای پیام/ن۲۰
پنجشنبه 11 اسفند 1390

12 اسفند روز اقتدار ملت ایران است

پنجشنبه 11 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مشاور استاندار در امور روحانیون چهارمحال و بختیاری:
12 اسفند روز اقتدار ملت ایران است

خبرگزاری فارس: مشاور استاندار در امور روحانیون چهارمحال و بختیاری گفت: حضور مردم در انتخابات 12 اسفند بیمه‌کننده ارزش‌ها و عظمت‌های انقلاب اسلامی و روز اقتدار ملت ایران است.

خبرگزاری فارس: 12 اسفند روز اقتدار ملت ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، حجت‌الاسلام رحمت‌الله اروجی بعدازظهر امروز در همایش روحانیان در لردگان، اظهار داشت: مردم این شهرستان همگام با تمام کشور با شور و هیجانی که در روز 12 اسفند به وجود خواهند آورد نشان می‌دهند که تبلیغات منفی رسانه‌های بیگانه اندک تأثیری بر حضور آنان در حمایت از آرمان‌های انقلاب و امام(ره) ندارد.

وی حضور مردم در انتخابات را بیمه‌کننده ارزش‌ها و عظمت‌های انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: تمام رسانه‌های بیگانه با تبلیغات کورکورانه خود تلاش می‌کنند تا به هر نحو ممکن حضور آگاهانه ملت ما را در انتخابات 12 اسفند کم‌رنگ جلوه دهند در حالی که 12 اسفند روز عظمت و اقتدار و بزرگی این ملت است.

اروجی حضور مردم در انتخابات 12 اسفند را بیمه‌کننده ارزش‌ها و عظمت‌های انقلاب اسلامی و روز اقتدار ملت ایران برشمرد و گفت: دشمنان با توجه به هجمه‌های تبلیغاتی که به راه انداخته‌اند ستون‌های اصلی و ارزش‌های اصیل انقلاب و نظام اسلامی را هدف قرار داده‌اند و حضور سیل آسای مردم در پای صندوق‌های رأی بار دیگر پاسخی هوشیارانه و در عین حال دندان شکن به اقدامات ناشیانه و بی اساس دشمنان است.

مشاور استاندار در امور روحانیون چهارمحال و بختیاری ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران با پایبندی به خط ولایت و پشتیبانی ملت غیور و با خون میلیون‌ها شهید به دست آمده پس ما باید در حفظ و پاسداری از آن کوشا بوده و با حضور خود در چنین روزهایی به استکبار جهانی بفهمانیم که مردم ایران هیچ وقت زیر بار جور و ستم آنان نخواهند رفت.

اروجی در ادامه ولایتی بودن و اصلح بودن را از خصوصیات یک نماینده خوب دانست و تاکید کرد: دشمنان ما تلاش مضاعفی دارند تا بین گروه‌های سیاسی تفرقه بیندازند و مردم باید با بصیرت و بینش خود توطئه‌های دشمنان را خنثی و آن را در نطفه خفه کنند.

انتهای پیام/ح20
پنجشنبه 11 اسفند 1390

عمران شهرها و روستاها ارتباط مستقیم با انتخاب نمایندگان مجلس دارد

پنجشنبه 11 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

سرپرست فرمانداری فریمان:
عمران شهرها و روستاها ارتباط مستقیم با انتخاب نمایندگان مجلس دارد

خبرگزاری فارس: سرپرست فرمانداری فریمان گفت: انتخابات آزمون بزرگ علاقه‌مندی مردم به مذهب و میهن محسوب می‌شود و در این راستا عمران شهرها و روستاها ارتباط مستقیم با انتخاب نمایندگان مجلس دارد.

خبرگزاری فارس: عمران شهرها و روستاها ارتباط مستقیم با انتخاب نمایندگان مجلس دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مجتبی بزم‌آرا با حضور در جمع دانش‌آموزان آموزشگاه شبانه‌روزی محمودیه فریمان اظهار داشت: دانش‌آموزان با توجه به تاثیرگذاری خود، می‌توانند نقش موثری در ترغیب و هدایت افکار عمومی برای حضور در انتخابات داشته باشند.

سرپرست فرمانداری فریمان در پاسخ به سوالات دانش‌آموزان مبنی بر ویژگی‌های کاندیداهای اصلح گفت: تجربیات فرد از جمله سوابق کاری، تحصیلات و نیز خط مشی فکری نامزدها باید در انتخاب آنان لحاظ شود.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان فریمان با بیان اینکه عمران شهرها و روستاها ارتباط مستقیم با نوع انتخاب نمایندگان مجلس دارد، تصریح کرد: در نهایت کاندیدایی که بتواند رای اکثریت را به دست آورد برای همگان قابل احترام است.

وی تصریح کرد: مسلما هرچه میزان مشارکت مردم در انتخابات و پشتوانه اجتماعی نمایندگان مجلس بیشتر باشد، توفیق آنان در انجام وظایف نمایندگی نیز بیشتر می‌شود.

بزم‌آرا با تشریح شرایط جهانی و تحولات منطقه، تهدیدات آمریکا و هم پیمانانش را ناکارآمد خواند و ادامه داد: اگر آنان توان مقابله با ملت و عبور از مرزهای ایران اسلامی را داشتند، تا به حال این کار را انجام می‌دادند.

انتهای پیام/آ30
پنجشنبه 11 اسفند 1390

باشگاه صنعت نفت آبادانی‌ها را به مشارکت حداکثری در انتخابات دعوت کرد

پنجشنبه 11 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در بیانیه‌ای 259 نفره از سوی عوامل باشگاه
باشگاه صنعت نفت آبادانی‌ها را به مشارکت حداکثری در انتخابات دعوت کرد

خبرگزاری فارس: 259 نفر از بازیکنان، کادر فنی، پرسنل اداری و مدیران باشگاه صنعت نفت آبادان با امضای بیانیه‌ای ضمن اعلام حضور خود در انتخابات مردم را به مشارکت حداکثری در نهمین دوره انتخابات مجلس دعوت کردند.

خبرگزاری فارس: باشگاه صنعت نفت آبادانی‌ها را به مشارکت حداکثری در انتخابات دعوت کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی ورزشی صنعت نفت آبادان، صبح امروز 259 نفر از بازیکنان، کادر فنی، پرسنل اداری و مدیران صنعت نفت آبادان با امضای بیانیه‌ای ضمن اعلام حضور خود و خانواده‌هایشان در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بار دیگر با آرمان‌های انقلاب، امام‌خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بیعت و وفاداری خود به نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه را اعلام کردند.

در این بیانیه همچنین بازیکنان و کارکنان باشگاه صنعت نفت از مردم شریف ایران و هواداران پرشور صنعت نفت آبادان درخواست کردند با حضور گسترده در این انتخابات خط بطلانی بر تمام دسیسه‌های دشمنان کشیده و اعلام کنند که مردم غیور ایران زمین هرگز از آرمان‌های خود کوتاه نیامده و همواره پشتیبان ولایت فقیه هستند.

بازیکنان و مربیان خارجی طلایی‌پوشان آبادانی نیز هدف از امضای این بیانیه را اعلام همبستگی خود با ملت غیور ایران اعلام کرده و اظهار کردند که وجود چنین همبستگی و این میزان از وفاداری به یک نظام حکومتی در سراسر دنیا کم نظیر است و ما از مشاهده چنین مشارکت عمومی شگفت‌زده شده‌ایم.

امضا کنندگان این بیانیه، افراد زیر را شامل می‌شوند:

اسماعیل امیری، علی حکمت، اصغر احمدی، محمد دادار، منوچهر سدری، حسن گله‌داری، علیرضا خلیلی‌نیا، احمد پارو، ژوزه آلبرتو باروسو ماچادو کاستا، سید مجتبی مرتضوی، نونو آمیرو، کاظم فرهانی، ویلیام مارکوزی، مرتضی بچاری، کاراپت اسراییلیان، کریم رحمانی، فرید شیاسی، محسن ترک‌نژاد، امین بغلانی، کریم ریکانی، لوون پاچاجیان، علی ممبینی، امید شریفی‌نسب، هادی رمضانی، عباس مرداسی، مهرداد میر، نبی ساکی، حسین بغلانی، سجاد مشکل‌پور، رسول نویدکیا، هدایت شهریاری، والری الکسانیان، سیامک کوهنورد، حبیب دهقانی، مهرداد بشاگردی، مصطفی صبری، میثم امیری، حبیب مانگشتی، حسین سلامی، حامد سرلک، ناصر آلبوکات، محمد لامی‌نژاد، محمدرضا حمدی اصل، فرهاد جودکی، مکی شریفی، پژمان جودکی، محمد عمیری، میثم مرتضوی، حسین خورشیدوند، بهنام برزای، محمد زبیر نیک نفس، رضا خالقی‌فر، عباس محمد شاه آبادی، عماد زعتره، عبدالواحد بزمه، خالد حبیبی، علی بهداروندان، علی خنافره، خلیل غلام‌نژاد، عقیل رشیدی، علی سیداوی، مجید قنبری، علی سیلانه، افشین شیراوژن، سعید شاوردی، امیر حسین نارویی، سیاوش دوالی، نعیم آلبوغبیش، سید علی اسفندیاری، سید رسول موسوی، عبد العلی بیت سیاح، حبیب گله‌داری، مهرداد قلعه گلابی‌زاده، علی یزدان‌دوست، مسعود قاسمیان، نادر مضفری، شهاب شاهی‌پور، محمد برهانی، سهیل نورانی، محمد مرداسی، سید سعید ارجعی، سامان مجد، عبدالرضا یاسری صبخی، عبدالرحمان چعب فلاحی، رسول طهماسبی، محمد دریس، میلاد ساسانی‌نژاد، ایاد بنی‌اسد، محمد غلامی، علی نغیمش، شکیب حویزاوی‌پور، مهرداد اشافلی، علی مغنمیان، امین خلف، حسین خوشکلام، میثم راستی، علی گنجعلی، مسعود زایرپور، خانم حویزی، خانم باقری، خانم عیدانی، خانم حمیدی‌پور، خانم دهقان، افتخار هلالی، صادق روشنک، شهران زمزم، محمد حسین سامری، کاظم حمیدپور، ولید سیامری، فواد لوینه، حسن روشنک، محمد علی دریس، علی پاکزاد، جعفر دستوج، محمد بغلانی، بهزاد معظمی، ناجی مظفری، مرتضی غانم‌راده، سید جواد موسوی، عبدالله بغلانی، مهدی غفاری، جمشید حسینی، خدیجه پوربهبهانی، خدیجه پوربهبهانی، مرضیه رضا زاده، رز جدیدی زاده، پگاه عبیدی، بهارک پورنگی، مرجان بنی طرفیان، زینب جلالی، ساناز فرجام نیا، زینب آلبوعلی، سمیرا سلیمانی، سهیلا ملمولی تارازی، مژده بختیاری، نادیا خدری، معصومه باوند پور، اعظم آخوندی، زهره میثمی، ریحانه نهرکارون، منصور میرزایی، محمد حسین ایزدی، محمدرضا عنایت زاده، بهروز یگانه ممبینی، مهدی جوزاری آرو، امیر معرفاوی، فرامرز بیگی هرچگانی، مهرداد شریفی زاده، محمد مرادی دشت، مسعود امیری نیا، حامد باشت باوی، مصطفی میرریاحی، علی گله‌داری، دانیال کبیری، علی ملایی، محسن ملک‌نیا، سروش امیری‌نیا، علیرضا ملارجبی، مسعود یعقوبی، علی نیرومند، مجتبی جوانمردی، عبدالامیر ریاضی، فواد شریفی، اسماعیل بهروزان، مجمد جان زینی، محمد شفاف، صادق بخشی گنجه، سجاد بوعذار، امین خیشکار بهبهانی، مرتضی سام بوشهری، احسان کاظمی، سیدروح الله سجادی، محسن داوری، سعید رحمانیان، حسن مختاری، عبدالحسین یازع، وحید سلامات، بهنام سراج، عیسی دارم، فریدون جمی، نادر اسداله زاده، رامین بغلانی، مجتبی صالحی، حمید گساری، محسن سبطی، حمید خفایی، مهدی یاسریان، خلیل بچاری، مهدی صالحی، توفیق خضیراوی، ایمان پشتاره، محمد سرفراز، فرشاد حاجی پور، احسان رباعی، مصطفی فرحانی، لطیف جنامی، محمد بریهی، مهدی سرح زاده، علیرضا خسروی، امین مقتدایی، سعید عاشوری، امین بن رشید، موید بن سعدون، غدیر بنی هاجر، مجتبی دیرام، مجاهد خضیراوی، احمد خضیراوی، فواد بغلانی، ابوالفضل بهادرانی، امیر محیسن پور، سعید شریفی نسب، علیرضا مرزوقی، یاسر اشرفی، مرتضی داودپورفرهانی، علی احمدپور، حسین کریمی هاشمیان، فرید دریس، سعید مجد، محمدحسین مولایی، جاسم احمد بریهی، ایمان خداداد زاده، محمود غانم زاده، عزیز دسترس، دانیال سلامیه، میثم برحی، رضا هاشمی، حسین مختاری، امید ابوعلی، علیرضا بارافکن، رضا نغیمش، حسین غبیشاوی، مجتبی داودپور، عماد مهدی نسب، سهیل عبدالاوی، محمودداری زاده، عباس یوسف زاده، عباس مطوریان، رضا حمید، حمید طه زاده، حامد طه زاده، میلاد داغری، عبداله شربت حریر، رحیم آلبوغبیش، مهدی سرداری فر، رسول باجلوند، مصدق دریس، رضا محمودی، محمد آقاجری، ساسان محمدی، مسلم زاده خلیفه، علی دوستیانی، فواد اصل غانمی، شهاب شاهی پور، کریم سنگرگیر، فرزاد جعفری، پیمان رهبری، عبدالحسین مغامسی، حمید قناعتیان، عبدالزهرا غانم زاده.

انتهای پیام/ش30/ژ1001
پنجشنبه 11 اسفند 1390

یک نظامی آمریکایی و 2 سرباز افغان در جنوب افغانستان کشته شدند

پنجشنبه 11 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در درگیری بین نظامیان افغان و خارجی
یک نظامی آمریکایی و 2 سرباز افغان در جنوب افغانستان کشته شدند

خبرگزاری فارس: در درگیری بین نیروهای افغان و سربازان خارجی در ولایت "قندهار"، یک نظامی آمریکایی و 2 سرباز ارتش ملی افغانستان کشته شدند.

خبرگزاری فارس: یک نظامی آمریکایی و 2 سرباز افغان در جنوب افغانستان کشته شدند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، رسانه‌های محلی ولایت قندهار در جنوب افغانستان گزارش دادند: نظامیان آمریکایی و سربازان افغان اوایل بامداد امروز پنجشنبه با هم درگیر شدند که بر اثر آن یک نظامی آمریکایی و 2 سرباز افغان کشته شدند.

بر اساس این گزارش، درگیری در یکی از پایگاه های مشترک نظامیان خارجی و افغان در منطقه "ژری"، ولایت قندهار رخ داد.

فرماندار منطقه ژری، با تأیید این خبر اعلام کرد: درگیری زمانی آغاز شد که یک نظامی افغان به سوی نیروهای آمریکایی تیراندازی کرد.

با وجود آن که علت این درگیری مشخص نیست اما یک مقام امنیتی افغان در گفت‌وگو با رسانه‌های محلی قندهار، اظهار داشت: درگیری بین نظامیان افغان و آمریکایی، پس از یک مشاجره لفظی که به موضوع هتک حرمت قرآن در پایگاه بگرام، اختصاص داشت، رخ داد.

پنجشنبه گذشته نیز در تیراندازی یک سرباز افغان به سوی نظامیان خارجی در ولایت "ننگرهار"، 2 سرباز آمریکایی کشته شدند.

همچنین روز شنبه نیز 2 مشاور آمریکایی، در یک حادثه مرموز در وزارت کشور افغانستان، کشته شدند.

انتهای پیام/ق
  • کل صفحات: 3
  • 1  
  • 2  
  • 3  


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات