خبر رسانی ایران
یکشنبه 21 اسفند 1390

کنترل وضعیت ترافیکی مشهد با 140 دوربین نظارتی

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در راستای بهبود تردد شهروندان صورت می‌گیرد
کنترل وضعیت ترافیکی مشهد با 140 دوربین نظارتی

خبرگزاری فارس: مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: وضعیت ترافیک خیابان‌های مشهد در ایام نوروز، توسط 140 دوربین نظارتی کنترل می‌شود.

خبرگزاری فارس: کنترل وضعیت ترافیکی مشهد با 140 دوربین نظارتی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید مهدی امامی میبدی اظهار کرد: بیش از 140 دوربین نظارتی، ترافیک خیابان‌های سطح شهر مشهد را در ایام نوروز کنترل می‌کند تا مشکلی در تردد همشهریان ایجاد نشود.

امامی از حصارکشی تمام اماکن قابل استفاده به عنوان پارکینگ وسایل نقلیه در هسته مرکزی شهر خبر داد و گفت: این اماکن به عنوان پارکینگ موقت آماده‌سازی شده و در اختیار زائران و مجاوران قرار می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: به منظور اطلاع مسافران از وضعیت ترافیکی و محدودیت‌های تردد در اطراف حرم مطهر امام رضا(ع)، بروشورهای ویژه‌ای تهیه شده که از طریق دکه‌های اطلاع‌رسانی مستقر در کمپ‌ها و مبادی ورودی شهر، در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

وی به افزایش زمان کار مراکز معاینه فنی نیز اشاره کرد و افزود: به منظور رفاه حال همشهریان، زمان ارائه خدمات در سه مرکز معاینه فنی طرق، مفتح و حافظ ، 2 ساعت افزایش یافته است.

امامی به تمام مسافران نوروزی توصیه کرد: پیش از سفر، با مراجعه به مراکز معاینه فنی، از سلامت خودوری خود اطمینان خاطر حاصل کنند تا در طول سفر دچار مشکل نشوند.

انتهای پیام/س30
یکشنبه 21 اسفند 1390

رویکرد شهرداری حمایت از ورزش است

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

شهردار زنجان:
رویکرد شهرداری حمایت از ورزش است

خبرگزاری فارس: شهردار زنجان گفت: رویکرد شهرداری زنجان حمایت از همه رشته‌های ورزشی است.

خبرگزاری فارس: رویکرد شهرداری حمایت از ورزش است

به گزارش خبرگزاری فارس در زنجان، ناصر موسوی ظهر امروز در نشست مجمع عمومی هیئت ورزش‌های سه گانه استان زنجان با اشاره به رویکرد شهرداری زنجان برای حمایت از ورزش اظهار کرد: با توجه به فعالیت 49 هیئت ورزشی در استان زنجان شهرداری مسئولیت سنگینی را برعهده گرفته است.

وی به مسئولیت خود در هیئت ورزش‌های سه گانه اشاره کرد و افزود: برای متهم نشدن در حمایت از ورزش‌های سه گانه شهرداری زنجان کار سختی را در پیش دارد.

رئیس هیئت ورزش‌های سه گانه استان زنجان از افزایش سطح کیفی و کمی مسابقات برگزار شده در سطح کشور خبر داد و گفت: افزایش تعداد تیم‌های استان زنجان در لیگ‌های کشوری هم بیانگر ارتقای این ورزش در سطح استان زنجان است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین تعداد ورزشکاران تیم ملی از استان زنجان هستند، ادامه داد: لازم است که زمینه اعزام‌هایی برای این ورزشکاران به خارج از کشور فراهم شود.

موسوی استفاده از تجارب اعزام‌ها را برای ورزشکاران بسیار گران قیمت اعلام کرد و افزود: فراهم کردن اعزام‌هایی به مسابقات خارج از کشور یک ضرورت است.

وی با اشاره به مشکل بودن انجام ورزش‌های سه گانه نسبت به سایر ورزش‌ها تصریح کرد: فعالان در این ورزش به مردان و زنان آهنین معروف هستند.

رئیس هیئت ورزش‌های سه گانه استان زنجان ادامه داد: مردم اغلب شناختی از ورزش‌های سه گانه ندارند.

وی با گلایه از صدا و سیما برای عدم پوشش مسابقات ورزش‌های سه گانه گفت: اگر لازم باشد هیئت هزینه تولید برنامه در این باره را می‌پردازد، تا لااقل جامعه شناختی از این ورزش به دست آورد.

موسوی پخش برنامه از تلویزیون را موجب شناخت و همچنین بروز استعدادهایی در این ورزش برشمرد و اضافه کرد: برای استمرار قهرمانی باید زمینه بروز استعدادها در جامعه فراهم شود.

در ادامه جلسه دبیر هیئت ورزش‌های سه گانه گزارشی از عملکرد سال جاری این هیئت را ارائه داد که در آن به حضور در مسابقات قهرمانی کشور و همچنین حضور تیم‌های مقاومت و دو تیم از شهرداری در لیگ برتر، پیگیری و برگزاری اردوهای مشترک با سایر استان‌ها و همچنین برگزاری اردوی تیم ملی در استان زنجان اشاره شده بود.

انتهای پیام/س20
یکشنبه 21 اسفند 1390

از دروازه‌بانی همسر عابدزاده تا بازی خداحافظی حمیدی و کشتی‌رانی

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

حاشیه‌های دیدار تیم ملی فوتسال بانوان و هنرمندان
از دروازه‌بانی همسر عابدزاده تا بازی خداحافظی حمیدی و کشتی‌رانی

خبرگزاری فارس: دروازه‌بان سابق تیم ملی فوتسال بانوان و یکی از داوران با تجربه این رشته در دیدار خیریه تیم ملی فوتسال بانوان و تیم هنرمندان از عرصه بازی و قضاوت خداحافظی کردند.

خبرگزاری فارس: از دروازه‌بانی همسر عابدزاده تا بازی خداحافظی حمیدی و کشتی‌رانی

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، دیدار خیریه تیم ملی فوتسال بانوان ایران و تیم هنرمندان به نفع کودکان بی‌سرپرست که قرار بود ساعت 14 امروز برگزار شود با 45 دقیقه تأخیر آغاز شد.

 

* تیم فوتسال هنرمندان با لباس‌های صورتی رنگ وارد زمین شد و نفیسه لطیفیان، همسر احمدرضا عابدزاده درون دروازه این تیم ایستاده بود.

* نیلوفر اردلان، عضو تیم ملی فوتسال بانوان هدایت تیم هنرمندان را برعهده داشت.

* در استراحت بین دونیمه از حمیده حمیدی، دروازه‌بان سابق تیم ملی که بازی خداحافظی خود را انجام می‌داد، تقدیر شد. علاوه بر این شیدا کشتی‌رانی، از داوران فوتسال بانوان نیز به عنوان بازی خداحافظی خود در این دیدار قضاوت کرد.

* فریده شجاعی نایب رئیس فدراسیون فوتبال در امور بانوان، فاطمه فهیمی رئیس کمیته داوران در بخش بانوان، منصوره افشار نایب رئیس باشگاه هنرمندان و دبیر ورزش شورای شهر در این مسابقه حضور داشتند.

* عکاسان و خبرنگاران زیادی برای پوشش این مسابقه در سالن ورزشی غدیر حضور داشتند.

* پس از پایان بازی وجوه نقدی برای کمک به کودکان بی‌سرپرست جمع‌آوری شد و علاوه بر آن بازارچه خیریه‌ای نیز برای تهیه مایحتاج شب عید نیازمندان برپا شد.

 انتهای پیام/م
یکشنبه 21 اسفند 1390

5 هزار اصله نهال در مجتمع کارخانجات سیمان مشهد کاشته شد

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

همزمان با هفته درختکاری
5 هزار اصله نهال در مجتمع کارخانجات سیمان مشهد کاشته شد

خبرگزاری فارس: همزمان با هفته درختکاری، پنج هزار اصله نهال در حدود پنج هکتار زمین از مجتمع کارخانجات سیمان شرق مشهد کاشته شد.

خبرگزاری فارس: 5 هزار اصله نهال در مجتمع کارخانجات سیمان مشهد کاشته شد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، نهال‌های مذکور از گونه‌های مختلف گیاهی شامل کاج، زبان گنجشک و اقاقیا بوده و در راستای کمک به حفظ محیط زیست و منابع طبیعی کاشته شده است.

مجموع مساحت تخصیصی برای فضای سبز این مجتمع تا قبل از هفته درختکاری 17 هکتار بوده که با برنامه‌ریزی انجام شده با افزودن پنج هکتار مذکور، میزان فضای سبز مجتمع به بیش از 22 هکتار تا پایان فروردین سال 91 می رسد.

بر اساس مجوزهای صنعتی صادره از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت، علاوه بر اختصاص حداقل 25 درصد از فضای عملیاتی واحدهای تولیدی صنعتی به فضای سبز که در راستای حفظ محیط زیست و توسعه منابع طبیعی صورت می‌گیرد، رویکرد صنعت سبز  به عنوان یک اصل در توسعه حوزه صنعت، معدن و تجارت استان دنبال می‌شود.

انتهای پیام/س30
یکشنبه 21 اسفند 1390

مسابقات پرس‌سینه و مچ‌اندازی کارگران خراسان رضوی به‌کار خود پایان داد

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

با معرفی نفرات برتر
مسابقات پرس‌سینه و مچ‌اندازی کارگران خراسان رضوی به‌کار خود پایان داد

خبرگزاری فارس: مسئول هیئت وزنه‌برداری و پرورش اندام تربیت‌بدنی کارگران خراسان رضوی گفت: مسابقات تک حرکت پرس‌سینه و مچ‌اندازی کارگران خراسان رضوی با معرفی نفرات برتر به‌کار خود پایان داد.

خبرگزاری فارس: مسابقات پرس‌سینه و مچ‌اندازی کارگران خراسان رضوی به‌کار خود پایان داد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، محمدرضا مین‌باشی مسئول هیئت وزنه‌برداری و پرورش اندام تربیت‌بدنی کارگران خراسان رضوی اظهار داشت: یک دوره مسابقات تک حرکت پرس‌سینه و مچ‌اندازی بین واحدهای کارگری استان با شرکت بیش از 10 تیم و 150 نفر ورزشکار در مجموعه تربیت‌بدنی کارگران شماره یک مشهد برگزار شد که پس از انجام رقابت‌های نزدیک و فشرده در بخش پرس سینه تیم‌های شرکت سیمان شرق، شهرداری منطقه یک و کارگران به ترتیب به مقام اول تا سوم و در رشته مچ‌اندازی تیم حوزه 9 مالک اشتر ناحیه ویژه سپاه خراسان، تیم کارگران و مجتمع تجاری پروما به ترتیب به مقام‌های اول تا سوم این دوره از مسابقات دست یافتند.

انتهای پیام/س30
یکشنبه 21 اسفند 1390

قرائتی: در بازدیدهای نوروزی دو دقیقه هم کتاب بخوانید

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

ضمن معرفی دو کتاب صورت گرفت
قرائتی: در بازدیدهای نوروزی دو دقیقه هم کتاب بخوانید

خبرگزاری فارس: حجت الاسلام قرائتی در آستانه نوروز 1391 با ارسال دست‌نوشته‌ای خطاب به تمامی جوانان و کودکان ایران زمین، از آنان برای ایجاد یک نهضت معنوی و شیرین و علمی در آغاز بهار دعوت نمود.

خبرگزاری فارس: قرائتی: در بازدیدهای نوروزی دو دقیقه هم کتاب بخوانید

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام محسن قرائتی در آستانه فرارسیدن ایام نوروز 1391 با ارسال دست‌نوشته‌ای خطاب به تمامی جوانان و کودکان ایران زمین، ضمن تبریک این عید از آنان برای ایجاد یک نهضت معنوی و شیرین و علمی در آغاز بهار دعوت نمود.

این دست‌نوشته که همراه با تبریک عید نوروز 1391همراه می‌باشد شامل معرفی 2 عنوان کتاب با عناوین «دقایقی با قرآن» و «پیوندهای نماز» می‌باشد که در این متن از جوانان و تمامی مردم ایران خواسته شده در ایام نوروز چند دقیقه‌ای از جلسات و بازدیدها را به بیان و یادآوری نکاتی از این کتاب‌ها اختصاص دهند تا بدون صرف هیچ هزینه‌ای این جلسات رنگ علمی، اخلاقی و قرآنی و امام زمانی (ع) به خود بگیرد.

 متن کامل این نامه را در ذیل می‌خوانیم:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله

سلام علیکم

فرزندان عزیزم عید شما مبارک

ما از هر فرصتی به نفع حق باید استفاده کنیم. در طول سال بهترین فرصت برای دید و بازدید فامیل به خصوص نسل نو ایام عید نوروز است. من به عنوان یک معلم قدیمی حلول سال 91 را به شما و بستگان عزیزتان تبریک می‌گویم و چند پیشنهاد به شما دارم:

در جلسات فامیلی در کنار پذیرایی‌ها و گفتگوها دو دقیقه را از فامیل فرصت بگیرید و جلسه را به رنگ علمی، اخلاقی و قرآنی و امام زمانی (ع) در آوریم. برای این کار دو کتاب روان و شیرین از ستاد تفسیر و نماز خدمت شما داده می‌شود.

یکی از این کتاب‌ها را جمعی از اساتید دانشگاه از هزاران صفحه تفسیر انتخاب کرده‌اند و آیاتی را که همه مردم در همه زمان‌ها و مکان‌ها با آن سرکار دارند مشخص کرده و آن آیات ترجمه و به صورت مختصر تفسیر شده است.

عیدی ما به شخص شما این دو کتاب است و عیدی شما به بستگان، خواندن حداقل یک آیه و تفسیر آن و یا بازگو کردن نکته‌ای از این دو کتاب باشد. با این کار ما می‌توانیم هزاران جلسه چند دقیقه‌ای بین دوستان و فامیل بدون هزینه تشکیل دهیم و جلسات خود را رنگ الهی دهیم و سال نو را همراه با نور قرآن، تفسیر و نماز آغاز کنیم.

از خداوند برای غفلت تاکنون خود عذرخواهی می‌کنم و از شما برای یک نهضت معنوی ساده و شیرین و علمی در آغاز بهار استمداد می‌کنم. 

برای دانلود کتاب «دقایقی با قرآن» از این لینک و کتاب «پیوندهای نماز» از این لینک استفاده نمایید.

انتهای پیام/و
یکشنبه 21 اسفند 1390

توسعه و آبادانی استان البرز کمک به حل مشکلات پایتخت است

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

وزیر کشور:
توسعه و آبادانی استان البرز کمک به حل مشکلات پایتخت است

خبرگزاری فارس: وزیر کشور گفت: برای آنکه مشکلات استان تهران و پایتخت را کاهش دهیم ناگزیر به توسعه همه‌جانبه استان البرز هستیم.

خبرگزاری فارس: توسعه و آبادانی استان البرز کمک به حل مشکلات پایتخت است

به گزارش خبرنگار فارس از کرج، مصطفی نجار در جلسه شورای اداری شهرستان کرج اظهار داشت: تشکیل استان البرز با این هدف صورت گرفت تا بتواند باری از دوش پایتخت بردارد لذا برای انجام کامل این وظیفه، استان البرز می‌بایست به حد مطلوبی از امکانات و زیر ساخت‌ها برسد.

وزیر کشور توانمندی‌های استان البرز در بخش‌های مختلف به خصوص گردشگری و صنعت را بسیار بالا دانست و گفت: استقرار 13 درصد صنایع کشور در استان البرز و وجود مناطق مستعد گردشگری همانند جاده چالوس، ساوجبلاغ و طالقان بر توانمندی‌های این استان افزوده و باید برای بهره‌وری کامل از این توانمندی‌ تمام توان و امکانات موجود را به کار گرفت.

مصطفی نجار با بیان اینکه اجرای طرح‌های بزرگ چون ادامه اتوبان همت و کمربندی‌های کلان شهر کرج در دستور کار جدی دولت و این وزارتخانه قرار دارد، گفت: بحث تملک اراضی این طرح‌ها و تأمین اعتبار مورد نیاز آن را با قدرت دنبال می‌کنیم تا در اولین فرصت ممکن موانع موجود برطرف شده و ردیف اعتباری لازم برای تسریع روند کارها اختصاص یابد.

نجار در بخش دیگری از صحبت‌هایش بازنگری در جغرافیای استان را نیز از برنامه‌های مدنظر وزارت کشور برشمرد و گفت: مناطقی چون فردیس و اشتهارد از استعداد لازم برای ارتقای ساختار و تبدیل شدن به شهرستان برخوردارند و چنانچه به این نتیجه برسیم که این تغییرات به سود شهروندان و رفاه آنهاست زمینه تحقق آن را فراهم می‌کنیم.

وی از فراهم شدن مقدمات انتقال بخشی از زندانیان استان البرز به سایر زندان‌ها خبر داد و گفت: در فاز اول مقرر شده 40 هزار نفر از زندانیان جرایم سنگین و مواد مخدر به خارج از این استان منتقل شوند.

وزیر کشور در پایان به دو حماسه بزرگ مردم ایران در 22 بهمن و 12 اسفند ماه هم اشاره کرد و گفت: حضور هوشمندانه مردم در این دو صحنه موجب بر هم خوردن معادلات دشمنان شد و آنها سیلی محکمی از مردم ایران خوردند.

انتهای پیام/آ20
یکشنبه 21 اسفند 1390

ماجرای پر شدن گاو صندوق از زبان خزانه‌دار آریا

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

دومین جلسه دادگاه فساد بزرگ بانکی-۱۸
ماجرای پر شدن گاو صندوق از زبان خزانه‌دار آریا

خبرگزاری فارس: خزانه دار شرکت امیر منصور آریا امروز در دومین جلسه دادگاه از چک های شخصی امیر منصور آریا، ماجرای پر شدن گاو صندوق و کیفهای ۲۰۰ میلیون تومانی سخن گفت.

خبرگزاری فارس: ماجرای پر شدن گاو صندوق از زبان خزانه‌دار آریا

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، دومین جلسه رسیدگی به پرونده فساد مالی بانکی اخیر صبح امروز در دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی ناصر سراج برگزار شد.

در این جلسه که در ادامه جلسه اول آن برگزار شد قرار بود تا نسبت به یکی از ابهامات پرونده از مطلعان سؤال شود.

در جلسه اول دادگاه مه‌آفرید خسروی مدعی شده بود از صوری بودن فاکتورها و اعتبارات اسنادی اطلاعی ندارد که به همین دلیل مقرر شده بود افرادی که در جریان موضوع بودند در دادگاه حاضر شوند و دفاعیات خود را بگویند.

خانم ج- الف خزانه دار، شرکت امیر منصور آریا در جایگاه متهمان قرار گرفت و به عنوان مطلع گفت: ما هر 15 روز یکبار گزارش کاملی از روند ورود منابع مالی و خروجی آنها به شرکت به آقایان ش و خسروی ارائه می‌دادیم.

وی افزود: البته هر روز نیز تمام گردش مالی انجام شده در آن روز در 3 نسخه تنظیم شده که یک نسخه به معاونت تامین منابع و یک نسخه به آقای خسروی ارسال می شد و یک نسخه در خزانه داری شرکت می‌ماند.

این متهم افزود: هماهنگ شده بود تا هر شرکتی که در طول روز بدهی به بانک دارد از 15 روز قبل میزان بدهی و سر رسید آن مشخص شود تا از محل ورودی اعتبارات و منابع مالی به شرکت این بدهی‌ها پرداخت شود.

وی درباره روند صدور چک در شرکت آلیا گفت: امیر منصور آریا 3 دسته چک داشت یکی همراه خود، دیگری در نزد کارمند بانک و سومی در صندوق مرکزی خزانه‌داری موجود بود و اکثر چک‌هایی که شخص مه‌آفرید خسروی صادر می‌کرد متعلق به خانواده و بستگانش بود.

خانم ج- الف تصریح کرد: چک‌های که خودش صادر می‌کرد در ته چک می‌نوشت شخصی و من هم مجبور بودم در گزارش روزانه بنویسم خودم و مشخص نبود که این چک‌ها به چه کسانی داده شده است.

این متهم که به عنوان مطلع در دادگاه حاضر شده بود همچنین درباره میزان نقدینگی در داخل گاوصندوق داخلی شرکت گفت: در ابتدای فعالیت شرکت معمولاً هر روز 5 میلیون تومان نقد در گاوصندوق وجود داشت.

وی افزود: این رقم در سال ۸۸ به مرز 50 میلیون تومان هم رسید که این میزان پول از حساب شخصی خود مه‌آفرید خسروی نقد شده و به گاوصندوق منتقل می‌شد.

وی ادامه داد: از اواخر سال ۸۹ و اوایل سال ۹۰ میزان پول نقد به 300 و حتی 500 میلیون هم می‌رسید.

خانم ج-الف درباره کیف‌های پول نیز گفت: این کیف‌ها به دستور خود خسروی پر می‌شد و معمولاً حدود 200 میلیون تومان در آنها قرار می‌گرفت به گونه‌ای که اگر خسروی مهمان نداشت مستقیماً کیف را به داخل اتاق می‌بردم و به او تحویل می‌دادم در غیر این صورت کیفی را کنار میز منشی قرار می‌دادم تا وی به مه‌آفرید بدهد.

وی درباره تعداد کیف‌ها نیز گفت: حدوداً 20 تا 30 فقره کیف خریداری شده بود که اندازه آنها به اندازه یک لپ تاب بود که حدواً 200 میلیون تومان در آن وجود داشت.

خانوم ج- الف درباره نقش آقایان ب و ش گفت: هر دو نفر این افراد معاونان مه‌آفرید خسروی بودند.

انتهای پیام/
یکشنبه 21 اسفند 1390

قائم‌مقامی فاتح نبرد سه ساعته دو استاد بزرگ شطرنج ایران

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

رقابت‌های شطرنج بین‌المللی سردار آزادگان/
قائم‌مقامی فاتح نبرد سه ساعته دو استاد بزرگ شطرنج ایران

خبرگزاری فارس: رویارویی دو استاد بزرگ شطرنج ایران در رقابت‌های شطرنج بین‌المللی سردار آزادگان یادواره سیدعلی‌اکبر ابوترابی‌فرد به سود قائم مقامی به پایان رسید.

خبرگزاری فارس: قائم‌مقامی فاتح نبرد سه ساعته دو استاد بزرگ شطرنج ایران

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین در جریان رقابت‌های شطرنج بین‌المللی سردار آزادگان قزوین یادواره سیدعلی‌اکبر ابوترابی‌فرد، اتفاق جالبی رقم خورد و آن رویارویی دو استادبزرگ شطرنج ایران بود.

در دور چهارم این رقابت‌ها، احسان قائم‌مقامی و آتوسا پورکاشیان، دو استاد بزرگ ایران در بخش آقایان و خانم‌ها رو‌در‌روی یکدیگر قرار گرفتند که در پایان، این قائم‌مقامی بود که در این بازی حساس و نفس‌گیر به برتری رسید.

در این دیدار که بیش از سه ساعت به طول انجامید، قائم‌مقامی با تفکر بهتر و انسجام عمل بیشتری رقابت خود را به پایان رساند و توانست با این پیروزی، یک امتیاز دیگر به اندوخته قبلی خود اضافه کند.

به این ترتیب قائم‌مقامی با کسب 3/5 امتیاز و با پوئن‌شکنی کمتر نسبت به سایر رقبا در مکان هشتم جدول رده‌بندی قرار گرفت و پورکاشیان با توجه به شکست در این بازی با همان 2/5 امتیاز در مکان هفدهم جدول رده‌بندی قرار گرفت.

در دیگر رقابت حساس این تورنمنت نیز پوریا ایدنی شطرنج‌باز شایسته کشورمان مقابل اولگ کورینف استاد بزرگ روسیه به تساوی رضایت داد.

تا پایان دور چهارم این رقابت‌ها به ترتیب مرتضی محجوب، اصغر گلی‌زاده، مرتضی دربان، پوریا درینی، گایوزنیگلادزه استاد بزرگ گرجستان، پوریا ایدنی و اولگ کورینف به ترتیب عنوان‌های نخست تا هفتم را در اختیار دارند.

رقابت‌های شطرنج بین‌المللی سردار آزادگان یادواره سیدعلی‌اکبر ابوترابی که در 11 دور به روش سوئیسی برگزار می‌شود، با حضور 128 شطرنج‌باز داخلی و 12 شطرنج‌باز خارجی، روز پنجشنبه، 24 اسفند ماه با شناخت نفرات برتر به کار خود پایان می‌دهد.

انتهای پیام/ش20/گ2000
یکشنبه 21 اسفند 1390

قیام مردم در جنوب یمن ادامه خواهد داشت

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

قیام مردم در جنوب یمن ادامه خواهد داشت

خبرگزاری فارس: یک مبارز جنوب یمن تاکید کرد که اعتراضات مسالمت آمیز مردم ادامه خواهد داشت و مردم جنوب به دنبال عدالت اجتماعی و بازپس گیری زمین هایشان هستند.

خبرگزاری فارس: قیام مردم در جنوب یمن ادامه خواهد داشت

ناظم سلیم از رهبران جنوب یمن در گفت‌وگوی با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا تاکید کرد که ریشه انقلاب مردمی در این کشور مبارزه با فساد و تجاوزات علی عبدالله صالح و مزدورانش به حقوق مردم است.

وی با رد ادعاهای مطرح شده درباره ارتباط جنوب یمن با القاعده تصریح کرد که عبدالله صالح خود با القاعده در ارتباط است و پایگاه های نظامی به آنها اعطا کرده است.

سلیم در ادامه به رئیس جدید یمن عبد ربه منصور هادی توصیه کرد که رویه عبدالله صالح را کنار بگذارد و عناصر بازمانده از رژیم سابق را از قدرت کنار بگذارد تا بتواند دولتی مدرن را تشکیل دهد.

این مبارز جنوب یمنی با اشاره به مسالمت آمیز بودن مبارزه مردم جنوب یمن بر ادامه اعتراضات تا دستیابی به خواست های مردم تاکید کرد.

وی تصریح کرد که مردم در جنوب یمن به دنبال عدالت اجتماعی، بازپس گیری زمین هایشان از مزدوران صالح هستند تا دوباره اعتمادشان به حکومت بازگردد.

انتهای پیام/ق
یکشنبه 21 اسفند 1390

دوسوم توان ناجا برای نوروز استفاده می‌شود

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

فرمانده انتظامی کرمان:
دوسوم توان ناجا برای نوروز استفاده می‌شود

خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: دوسوم توان انتظامی و امنیتی پلیس در طرح نوروزی به کار گرفته شده است.

خبرگزاری فارس: دوسوم توان ناجا برای نوروز استفاده می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، سردار حسین چناریان بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه فعالیت‌ها و کارهای نیروی انتظامی در ایام عید ‌شدت می‌یابد، اظهار داشت: نیروی انتظامی به عنوان خدمتگزار بزرگ برای آسایش مردم و مسافران ‌گام بر می‌دارد و در این راستا شعار "بهار من، آرامش و رضایت تو" را برای طرح نوروز‌ 91 انتخاب کرده‌ایم.

وی ابراز داشت: نیروی انتظامی در این ایام یک مأموریت ویِژه‌ای را برای فراهم کردن بستر آرامش، آسایش و امنیت مردم به عهده دارد و ما خداوند را شاکر و سپاسگزاریم.

چناریان با اشاره به چهارشنبه آخر سال گفت: شب چهارشنبه آخر سال را به عنوان یک سنت ملی و فرهنگی به شب چهارشنبه سوری معروف است، یک جشن و یک مراسم خاص و ویژه‌ای را مردم ‌برگزار می‌کنند.

وی بیان داشت: من اول به عنوان یک خدمتگزار در نیروی انتظامی از همه ‌مردم فرهنگ دوست و فرهیخته و همه اصحاب فرهنگی این درخواست را دارم که تلاش کنیم تا هیچ‌کس نتواند به آداب و سنت‌های و فرهنگ ارزشمند ما ورود پیدا کند و این فرهنگ ارزشمند را دچار یک انحرافات کند در سال‌های گذشته یک‌سری موضوعات وارد برگزاری شب چهارشنبه آخر سال شد که ارزش فرهنگی آن یادگار کهن را دچار خدشه کرده‌اند.

وی عنوان‌ کرد: پلیس به عنوان سازمانی که وظیفه دارد از ارزش‌های مردم ‌و یادگارهای ‌فرهنگی دفاع کند و نگذارد با یک سری اقدامات ساخت دست دیگران این آثار و سنت‌های خوب دچار تغییر و تحول شود.

چناریان تصریح کرد: از مردم درخواست داریم، همان سنت واقعی که در گذشته داشته‌اند و آن هم محفل گرم خانوادگی ‌یک شب را با آرامش دور هم سپری کنند.

فرمانده انتظامی کرمان افزود: این سنت با ارزش در فرهنگ ما بوده که امروز به یک حادثه تخریبی، جنجالی و ضد ‌آرامش تبدیل شده است.  

وی گفت: طی سه سال گذشته با فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و اقداماتی خوبی که رسانه‌ها، مطبوعات و اصحاب فرهنگی انجام داده‌اند، وضعیت نسبت به سال‌های قبل بهتر شده است.

چناریان خاطر‌نشان کرد: طی سال گذشته در سراسر کشور حوادث چهارشنبه آخر سال فوق‌العاده پایین آمده و دلیل اصلی آن مشارکت مردم ‌و مداخله خانواده‌ها بوده و مواظبت آنها خیلی مؤثر واقع شده است.

وی عنوان کرد: ‌پلیس برای چهارشنبه آخر سال طرح ویژه‌ای را پیش‌بینی کرده و نخستین رویکرد پلیس در این طرح ‌مشارکت مردم و آگاهی از حوادث و سوانح وارداتی است که دیگران انجام می‌دهند و حضور جدی پلیس در طرح‌های ترافیکی و انتظامی این روز و برخورد جدی و قانونی ‌با عواملی می‌شود که مخل آسایش و امنیت مردم هستند.

چناریان بیان داشت: آن جایی که مردم با محوریت خانواده و محله در واقع ‌جشن‌ها‌ و دور همنشینی خانوادگی ‌دارند، برای پلیس محترم است‌ و همه هدف ما این است که حفظ این سنت و با همان عرف ارزشمند خودش در کشور برگزار شود و زنده باشد و آنچه که  مخل آرامش مردم شود با آن برخورد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در هیچ جای استان کرمان مراسمی به عنوان چهارشنبه‌سوری برگزار نمی‌شود، گفت: این مراسم خانوادگی است و در مکان‌های عمومی مانند پیاده‌روها و پارک‌ها این تجمع‌‌ها تخلف محسوب شده و با آن برخورد قانونی می‌شود، اما در کوچه‌ها و محلات با نظارت بزرگ‌ترها بلامانع است.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه طرح نوروزی در داخل شهر‌ کرمان از 21 اسفند آغاز و در سطح استان از 25 آغاز می‌شود، اظهار داشت: طرح امنیتی اجتماعی از 20 اسفند در حال اجرا است‌ که ابتدا برخورد با معتادان پر خطر، ولگرد و مزاحم مردم برخورد  و آنها را به اقامت‌گاه‌های اجباری برا‌ی ترک اعتیاد فرستاده می‌شوند.

چناریان افزود: طرح دیگر جمع‌‌آوری اتباع بیگانه در واحد‌های صنفی است که واحد‌های صنفی حق ندارند آنها را به کار گمارند و طرح دیگر برخورد با مزاحمان و اراذل و اوباش در سطح خیابان‌ها است.

فرمانده انتظامی استان کرمان ابراز داشت: ‌همچنین  با دستگاه ‌قضایی هماهنگ شده به مجرمان در زندان‌ها برای ایام نوروز مرخصی داده نشود تا ضریب امنیتی در این ایام بالا رود.

وی اذعان داشت: دو سوم توان انتظامی و امنیتی پلیس در طرح نوروزی به کار گرفته شده است.

چناریان ‌بیان داشت: برای اطلاع‌رسانی به مردم 200 قطعه بنر در سطح شهر و جاده‌ها نکات امنیتی در روی آنها نوشته و نصب شده‌اند و 50 هزار بروشور و 40 هزار کتابچه آموزشی ویژه سفر در اختیار مسافران قرا‌ر می‌گیرد.

وی تصریح کرد: همچنین 200 کلاس آموزشی برای برای کارکنان و نیروهای طرح امنیتی و آرامش مردم در نوروز برگزار کرده‌ایم و به 195 هزار همیار پلیس آموزش‌های لازم و کارت داده شده است.

چناریان گفت: در راستای کارهای امنیتی که سال جاری در استان کرمان انجام شده است، 50 هزار کیلوگرم مواد مخدر در استان کشف شده، 35 نفر اشرار مسلح به نام به هلاکت رسیده‌اند‌، 876 قبضه انواع سلاح کشف شده، 877 خودرو سرقتی‌، 134 مورد آدم‌ربایی، یک هزار و 218 موتور‌سیکلت سرقت شده، 80 سارق مسلح‌، 6 هزار و 951 نفر قاچاقچی دستگیر شده است.

وی افزود: قتل مسلحانه 40 درصد‌ و قتل عادی 42 درصد کاهش نسبت به سال قبل داشته است. 

انتهای پیام/ی20
یکشنبه 21 اسفند 1390

زمینه شکوفایی استعدادهای هنری کرمان فراهم است

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیر‌کل ارشاد کرمان:
زمینه شکوفایی استعدادهای هنری کرمان فراهم است

خبرگزاری فارس: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: هم اکنون در شرایطی قرار داریم که می‌توان انتظار شکوفایی استعدادهای هنری استان کرمان در زمینه سینما را داشته باشیم.

خبرگزاری فارس: زمینه شکوفایی استعدادهای هنری کرمان فراهم است

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، احمد سعیدی بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی عملکرد حوزه‌های تئاتر و سینمای استان کرمان در سال 90 با اشاره به توانمندی‌های هنرمندان عرصه سینمای استان اظهار داشت: ظرفیت‌های خوبی در استان وجود دارد.

سعیدی خاطرنشان کرد: طی سال‌های گذشته شرایط و حداقل‌هایی فراهم شده و هم اکنون در شرایطی قرار داریم که می‌توان انتظار شکوفایی استعدادهای هنری استان کرمان در این زمینه را داشته باشیم.

وی با اشاره به حمایت‌های گسترده از حوزه سینما در کرمان گفت: طی سال 89 و 90 اعتباری بیش از 2 میلیارد ریال در این بخش پرداخت شده است.

مدیرکل ارشاد کرمان افزود: علاوه بر اینکه این اداره کل برای بالندگی سینمای بومی و کمک به معرفی هنرمندان و هنر کرمان‌، اعتباری معادل 750 میلیون ریال برای ساخت فیلم "مرادو" هزینه کرده است.

سعیدی همچنین به راه‌اندازی مجدد سینما شهر تماشای کرمان اشاره کرد و بیان داشت: برای راه‌اندازی مجدد این سینما تلاشی مستمری صورت گرفت و سرانجام پس از طی مراحلی‌، همزمان با اکران نمایش فیلم‌های جشنواره فجر در کرمان این سالن سینما‌، دور تازه کاری فعالیت خودش را آغاز کرد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: این سینما می‌تواند در زمینه نمایش فیلم و فراهم کردن فضایی برای گردهمایی هنرمندان سینمای استان کرمان نقش اثر‌گذاری داشته باشد.

انتهای پیام/ی20
یکشنبه 21 اسفند 1390

‌خراسان رضوی به مقام سوم دست یافت

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مسابقات فوتسال قهرمانی کشور‌/
‌خراسان رضوی به مقام سوم دست یافت

خبرگزاری فارس: تیم فوتسال کارگران خراسان رضوی به مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور دست یافت.

خبرگزاری فارس: ‌خراسان رضوی به مقام سوم دست یافت

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی این اداره‌کل، مسابقات فوتسال قهرمانی کشور با حضور 225 ورزشکار در قالب 16 تیم از سراسر کشور و به میزبانی استان تهران در ورزشگاه شهید معتمدی کارگران برگزار شد که تیم اعزامی از خراسان رضوی توانست پس از یک دوره رقابت فشرده به مقام سومی این رقابت‌ها دست یابد. 

در این مسابقات تیم‌های کرمان و خوزستان به ترتیب به مقام‌های دوم و سوم این دوره از رقابت‌ها دست یافتند.

انتهای پیام/‌ش30
یکشنبه 21 اسفند 1390

62 پایگاه سنجش بینایی در کرمان فعال هستند

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

معاون بهزیستی کرمان:
62 پایگاه سنجش بینایی در کرمان فعال هستند

خبرگزاری فارس: معاون پیشگیری و امور فرهنگی اداره کل بهزیستی استان کرمان گفت‌: 62 پایگاه دائمی سنجش بینایی با هدف پیشگیری از تنبلی چشم در سطح استان کرمان فعال هستند.

خبرگزاری فارس: 62 پایگاه سنجش بینایی در کرمان فعال هستند

نسرین‌دخت سدیر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم از سال ‌74 به منظور پیشگیری از معلولیت‌های بینایی و با هدف شناسایی کودکانی دچار تنلی چشم اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه این برنامه سالانه در آبان ماه و برای کودکان سه تا شش سال اجرا می‌شود، افزود: در زمان اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان سه تا شش سال ‌در مهدهای کودک‌، پیش‌دبستانی‌ها و خانه‌های بهداشت سراسر استان که به عنوان پایگاه‌های غیر دائمی معرفی می‌شوند، مورد معاینه قرار می‌گیرند.

سدیر خاطر‌نشان کرد‌: علاوه بر پایگاه‌های غیر‌دائمی فعال در زمان اجرای طرح‌، 62 پایگاه دائمی دیگر طی سال آماده پذیرش کودکان برای معاینه چشم هستند.

وی با بیان اینکه این پایگاه‌ها در سطح استان با توجه به جمعیت ساکن در آن شهرستان و جامعه هدف توزیع شده‌اند، گفت‌: در پایگاه‌ها دائمی خانواده‌ها می‌توانند در هر زمان از سال برای معاینه چشم فرزندان خود مراجعه کنند.

سدیر عنوان کرد: در سال جاری با اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم از مجموع 142 هزار و 368 کودک واجد‌الشرایط استان، تعداد 83 هزار و 990 کودک در 2 هزار و 374 پایگاه سنجش بینایی توسط 2 هزار و 681 کارشناس مورد معاینه چشم قرار گرفتند.

انتهای پیام/ی20
یکشنبه 21 اسفند 1390

طرح ضربتی تست دام‌های بردسیر انجام می‌شود

یکشنبه 21 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

به منظور مبارزه با بیماری تب مالت
طرح ضربتی تست دام‌های بردسیر انجام می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس اداره برنامه و بودجه دامپزشکی استان کرمان گفت: به منظور مبارزه با بیماری تب مالت در شهرستان بردسیر طرح ضربتی خون‌گیری و تست دام‌های سنگین این شهرستان از 15 فروردین ماه 91 آغاز می‌شود.

خبرگزاری فارس: طرح ضربتی تست دام‌های بردسیر انجام می‌شود

ندا نژاد‌معصوم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان با اشاره به مشترک بودن بیمار بروسلوز بین انسان و دام اظهار داشت: این بیماری در دام به جز مواردی از سقط، علامت درمانگاهی ویژه‌ای ندارد و برسلوز در انسان یک بیماری با هزینه‌های گزاف اجتماعی و درمانی ایجاد می‌‌کند.

نژادمعصوم با اشاره به راه‌های انتقال این بیماری گفت: مهم‌ترین عوامل انتقال این بیماری از دام به انسان مصرف لبنیات غیره پاستوریزه و تماس انسان با ترشحات دام آلوده به ویژه در زمان زایمان است.

وی عنوان کرد: برای بررسی وضعیت بیماری برسلوز در شهرستان بردسیر طرح ضربتی خون‌گیری و تست کامل جمعیت دام سنگین این شهرستان از 15 فروردین ماه سال 91 به مدت 15 روز کاری و با اعزام اکیپ‌های عملیاتی از سراسر استان کرمان با ثبت کامل اطلاعات واحدهای دامی و دام‌ها اجرایی می‌شود.

نژادمعصوم با اشاره به نقش آموزش در پیشگیری از بیماری‌های مشترک بیان داشت: در زمان اجرای این طرح اقدامات آموزشی اداره کل دامپزشکی استان کرمان تشدید می‌شود.

وی با اشاره اقدامات آموزشی پیش‌بینی شده خاطرنشان کرد: از اقدامات آموزشی و ترویجی لازم در راستای افزایش سطح آگاهی مردم می‌توان به هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی به منظور انتقال از طریق بهورزان، توزیع بروشورهای مرتبط، برگزاری کلاس برای دام‌داران و ... نام برد.

نژادمعصوم با اشاره به اینکه یکی از سدهای موجود در راه مبارزه با بیماری‌ها کمبود بودجه است، ابراز داشت: در مورد بیماری برسلوز به دلیل نیاز به پرداخت غرامت به دام‌دارانی که دام‌های آلوده آن‌ها حذف شده این کمبود بودجه محسوس‌تر است.

وی عنوان کرد: با توجه به توافق اولیه با مسئولان برای تامین هزینه‌های این طرح پیگیری در مورد اخذ اعتبار لازم برای پرداخت غرامت موارد مثبت از سازمان دامپزشکی کشور و مقامات استانی با جدیت بیشتری صورت پذیرد.

انتهای پیام/ی20
  • کل صفحات: 7
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic