خبر رسانی ایران
یکشنبه 28 اسفند 1390

ارسال 300 اثر به دبیرخانه فیلم اشراق

یکشنبه 28 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

پایان فروردین آخرین مهلت ارسال آثار جشنواره فیلم اشراق است
ارسال 300 اثر به دبیرخانه فیلم اشراق

خبرگزاری فارس: دبیر نخستین جشنواره فیلم اشراق از تمدید مهلت ارسال آثار جشنواره فیلم اشراق تا پایان فروردین ماه 91 خبر داد.

خبرگزاری فارس: ارسال 300 اثر به دبیرخانه فیلم اشراق

مهدی بنکدار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به جشنواره فیلم اشراق اظهار کرد: تاکنون بیش از 300 اثر در قالب فیلم و فیلم‌نامه به دبیرخانه جشنواره اشراق ارسال شده است.

وی با بیان اینکه جشنواره فیلم اشراق از سه بخش اصلی، جنبی و ویژه تشکیل شده است گفت: بخش اصلی این جشنواره شامل فیلم‌نامه کوتاه، فیلم کوتاه مستند، فیلم کوتاه داستانی و پویانمایی است.

دبیر نخستین جشنواره فیلم اشراق خاطر نشان کرد: بخش جنبی دارای تولیدات سینمای حرفه‌ای بوده و در این بخش هیئت داوران از تولیدات مطرح سینمای کشور در موضوعات جشنواره تقدیر به عمل می‌آ‌ورند.

وی از تمدید مهلت ارسال آثار تا پایان فروردین ماه 91 خبر داد و افزود: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در قم، خیابان شهدا، کوچه 21، فرعی اول سمت چپ پلاک 50، مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ارسال کنند.

بنکدار یادآور شد: علاقه‌مندان همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با تلفن‌های 7736289ـ0251 و 7831924ـ0251 تماس حاصل کرده یا به پایگاه اطلاع‌رسانی www.eshraghfilm.samta.ir مراجعه کنند.

وی در پایان گفت: به نفرات اول تا سوم در بخش‌های اصلی و ویژه به ترتیب 20 میلیون ریال، 15 میلیون ریال و 10 میلیون ریال وجه نقد همراه با لوح سپاس و تندیس جشنواره اهدا می‌شود.

انتهای پیام/س20/د1000
یکشنبه 28 اسفند 1390

هزینه 2 میلیارد ریالی جابه‌جایی تاسیسات پل روگذر آمل

یکشنبه 28 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

شهردار آمل خبر داد
هزینه 2 میلیارد ریالی جابه‌جایی تاسیسات پل روگذر آمل

خبرگزاری فارس: شهردار آمل گفت: جابه‌جایی تاسیسات پل روگذر آمل بیش از 2 میلیارد ریال هزینه در بر داشته است.

خبرگزاری فارس: هزینه 2 میلیارد ریالی جابه‌جایی تاسیسات پل روگذر آمل

احمد امیرسلیمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل از آغاز عملیات آرماتوربندی و قالب‌بندی عرشه باند شمالی پل روگذر تقاطع بلوار جانبازان و طالب آملی خبر داد و گفت: در حال حاضر با وجود شرایط نامساعد آب و هوایی، کار اجرایی پل ادامه دارد و در اجرای این پروژه تیم‌ها به صورت شبانه‌روزی مشغول فعالیت هستند.

وی با اشاره به همسطح‌سازی محدوده کارگاه جهت شروع عملیات کل عرشه اظهار داشت: در حال حاضر براساس برنامه در حال اقدام هستیم و دستگاه‌های خدمات‌رسان نیز همکاری خوبی با ما دارند و نسبت به برنامه زمان‌بندی شده 10 درصد نیز جلو هستیم.

امیرسلیمانی با ابراز رضایت از روند سریع اجرای پل روگذر تقاطع بلوار جانبازان و طالب آملی ادامه داد: با رفع تمامی موانع تاسیساتی از ابتدای پروژه شامل جابه‌جایی شبکه‌های برق فشار ضعیف و متوسط در قسمت‌های شمالی و جنوبی پل و نیز جابه‌جایی شبکه‌های آب، گاز و نیز کابل‌های مخابراتی هم اکنون آخرین بخش از عملیات رفع موانع تاسیساتی که جابه جایی و افزایش ارتفاع کابل‌های برق فشار قوی 63 کیلو ولت است با هزینه‌ای 2 میلیارد ریال در حال انجام است.

شهردار آمل با تشریح پیشرفت عملیات اجرایی در سایر بخش‌های این پل خاطرنشان کرد : در پل روگذر تقاطع بلوار جانبازان و طالب آملی با اتمام حفاری 96 شمع برای کل پایه‌ها، بتن‌ریزی 10 فونداسیون از مجموعه 12 فونداسیون نیز به اتمام رسیده و عملیات بتن‌ریزی ستون‌های باند جنوبی نیز آغاز شده است.

این مسئول با اشاره به نصب روزشمار بر روی این پروژه اذعان داشت: با افزایش اکیپ‌های اجرایی امیدواریم در موعد مقرر به بهره‌برداری می‌رسد و شاهد کاهش بار ترافیکی در این منطقه باشیم.

انتهای پیام/ن۲۰
یکشنبه 28 اسفند 1390

470 تن مرغ در قم توزیع می‌شود

یکشنبه 28 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

معاون برنامه‌ریزی استاندار قم:
470 تن مرغ در قم توزیع می‌شود

خبرگزاری فارس: معاون برنامه‌ریزی استاندار قم گفت: به منظور کنترل بازار و همچنین عرضه مرغ مورد نیاز مردم در شب عید، 470 تن مرغ وارد بازار شد.

خبرگزاری فارس: 470 تن مرغ در قم توزیع می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی استانداری قم، سید رضا دهناد در جلسه کمیته نظارت و تنظیم بازار گفت: قیمت مرغ در فروشگاه‌های بهاره 3 هزار و 500 تومان است که این قیمت در کشور بی‌سابقه بوده و قم تنها استانی است که مرغ را با این قیمت عرضه می‌کند.

وی تصریح کرد: مصرف روزانه مرغ در قم 60 تن است که به منظور تامین مرغ مورد نیاز مردم و همچنین کنترل قیمت بازار 470 تن مرغ طی دیروز و امروز وارد شبکه عرضه شده است.

معاون برنامه‌ریزی استاندار قم افزود: وضعیت بازار در استان وضعیت خوبی است و خوشبختانه هیچ مشکلی در شب عید وجود ندارد.

دهناد در خصوص گوشت قرمز گفت: 300 تن گوشت قرمز نیز وارد بازار شده و ناظران با نظارت‌های خود از افزایش قیمت‌ها جلوگیری می‌کنند.

انتهای پیام/س30/د1000
یکشنبه 28 اسفند 1390

مولایی رئیس کمیته فنی فدراسیون گلف شد

یکشنبه 28 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مولایی رئیس کمیته فنی فدراسیون گلف شد

خبرگزاری فارس: در حکمی از سوی رئیس فدراسیون گلف، گودرز مولایی به عنوان رئیس کمیته فنی فدراسیون گلف منصوب شد.

خبرگزاری فارس: مولایی رئیس کمیته فنی فدراسیون گلف شد

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» و به نقل از روابط مومی فدراسیون گلف، در حکمی از سوی کیکاوس سعیدی رئیس فدراسیون گلف، گودرز مولایی از پیشکسوتان این ورزش به عنوان رئیس کمیته فنی فدراسیون گلف منصوب شد.

در این حکم آمده است: با توجه به اهمیت وظایف این کمیته در تجزیه و تحلیل و بررسی جنبه‌های فنی رویدادهای مختلف، انتظار می‌رود با تلاش صادقانه ضمن ارائه پیشنهادات و راهکارهای اصولی، از طریق تصمیم‌سازی‌های مؤثر در تصمیم‌گیری فدراسیون مشارکت و منشأ خدمات شایسته‌ای در جامعه گلف کشور باشید.

انتهای پیام/خ
یکشنبه 28 اسفند 1390

معامله 42 درصد از سهام کشتیرانی ستاره قشم در فرابورس قطعی شد

یکشنبه 28 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

به ارزش 13.9 میلیارد تومان
معامله 42 درصد از سهام کشتیرانی ستاره قشم در فرابورس قطعی شد

خبرگزاری فارس: معامله 13.9 میلیارد تومانی 42 درصد از سهام خدمات کشتیرانی ستاره قشم در فرابورس قطعی شد.

خبرگزاری فارس: معامله 42 درصد از سهام کشتیرانی ستاره قشم در فرابورس قطعی شد

به گزارش فارس خبرنگار اقتصادی فارس، در پی عرضه و معامله بیش از 62 میلیون و 120 هزار سهم شرکت سوخت­ رسانی و خدمات کشتیرانی ستاره قشم (معادل 42 درصد از سهام) در 7 اسفند، خریدار این بلوک مدیریتی با پرداخت وجه نقد معامله و ارایه اسناد لازم به فرابورس، این معامله 13.9 میلیارد تومانی را قطعی کرد.

این تعداد سهام به قیمت هر 2252 ریال به فروش رسیده است.

انتهای پیام/م
یکشنبه 28 اسفند 1390

عیدی مددجویان تحت پوشش کمیته پرداخت شد

یکشنبه 28 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

اختصاصی/ کمتر از 48 ساعت مانده به پایان سال 90
عیدی مددجویان تحت پوشش کمیته پرداخت شد

خبرگزاری فارس: علی‌رغم اینکه کمتر از ۴۸ ساعت مانده به پایان سال ۹۰، کمیته امداد به تمامی مددجویان تحت پوشش عیدی پرداخت کرد.

خبرگزاری فارس: عیدی مددجویان تحت پوشش کمیته پرداخت شد

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همزمان با آخرین روزهای سال 90 و نزدیک شدن به سال 91 ،‌کمیته امداد به تمامی مددجویان تحت پوشش خود عیدی پرداخت کرد.

در همین راستا مبلغ در نظر گرفته شده به عنوان عیدی تا یکی دو روز آینده به حساب مددجویان واریز خواهد شد و این افراد می‌توانند از این مبلغ در ایام سال جدید استفاده کنند.

این در حالی است که طی دو ماه گذشته مسئولان کمیته امداد و به خصوص سرپرست کمیته امداد از رایزنی‌های لازم برای پرداخت عیدی به مددجویان تحت پوشش خبر داده بود که این اقدام سرانجام نهایی شد.

به گفته سرپرست کمیته امداد برای پرداخت عیدی مددجویان که نیازمند به تامین اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان بود براساس آمار به دست آمده تا سقف ۷۲ میلیارد تومان از این مبلغ تامین شده است.

انتهای پیام/
یکشنبه 28 اسفند 1390

بیمه سامان و سرمایه گذارای فلات ایرانیان فرابورسی شدند

یکشنبه 28 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در آخرین روزکاری سال
بیمه سامان و سرمایه گذارای فلات ایرانیان فرابورسی شدند

خبرگزاری فارس: دو شرکت 28 و 23 میلیارد تومانی بیمه سامان و سرمایه گذارای فلات ایرانیان در بازارهای اول و پایه فرابورس درج شدند.

خبرگزاری فارس: بیمه سامان و سرمایه گذارای فلات ایرانیان فرابورسی شدند

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، مسئولان شرکت فرابورس در آخرین روز کاری سال دو شرکت بیمه سامان و سرمایه گذاری فلات ایرانیان در بازارهای اول و پایه فرابورس درج کردند تا زمینه عرضه اولیه سهام و گشایش نماد آنها را در سال جدید فراهم کنند.

بر اساس این گزارش، بیمه سامان که از سوی کارگزاری بانک سامان در بازار اول معاملات فرابورس پذیرفته شده ، با سرمایه اسمی 28 میلیارد تومانی و نماد معاملاتی "بساما" ، شصت و سومین شرکت فرابورسی و سی و پنجمین شرکت بازار اول فرابورس بشمار می رود.

سال مالی این شرکت 29 اسفند بوده و بانک سامان با 10 درصد، بازرگانی هزار کرمان با 7 درصد ، سرمایه گذاری مس سرچمشه و صندوق های کارکنان مس و فولاد هر کدام با 3.5 درصد مالکیت سهام ، از جمله سهامداران حقوقی آن هستند.

همچنین سرمایه گذاری فلات ایرانیان با سرمایه 23 میلیارد تومانی و نماد معاملاتی " فلات " ، به عنوان پنجاه و ششمین نماد در بازار پایه فرابورس درج شده است.

سال مالی این شرکت هم 30 آذر بوده و سرمایه گذاری اهداف، شرکت صنعتی و معدنی نگین شفق آرمان و توسعه صنعت شایان هر کدام با 14 درصد، در ترکیب سهامداری این شرکت فعال در حوزه سرمایه گذاری حضور دارند.

انتهای پیام/م
یکشنبه 28 اسفند 1390

گسکر شهر مدفون در دل جنگل‌های هفت‌دغنان صومعه‌سرا

یکشنبه 28 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

جاذبه‌های دیدنی گیلان/
گسکر شهر مدفون در دل جنگل‌های هفت‌دغنان صومعه‌سرا

خبرگزاری فارس: گسکر شهر مدفون و بی‌نظیر تاریخی با یک‌هزار و 200 سال قدمت در دل جنگل‌های منطقه هفت‌دغنان طاهرگوراب صومعه‌سرا قرار گرفته و مهم‌ترین قطب گردشگری گیلان محسوب می‌شود.

خبرگزاری فارس: گسکر شهر مدفون در دل جنگل‌های هفت‌دغنان صومعه‌سرا

به گزارش خبرگزاری فارس از صومعه‌سرا، صومعه‌سرا شهری در 25 کیلومتری غرب مرکز گیلان است که از شمال با بندر انزلی و رضوانشهر و از جنوب با فومن همسایه است.

تولید و پرورش کرم ابریشم، چای، نیشکر و برنج از مهم‌ترین محصولات تولیدی در این شهرستان محسوب می‌شود.

صومعه‌سرا با وسعتی بالغ بر 633 کیلومتر مربع است و طبق آخرین تقسیمات کشوری دارای سه بخش مرکزی، تولمات و میرزاکوچک با هفت دهستان کسما، طاهر گوراب، ضیابر، هندخاله، لیفشاگرد، گوراب‌زرمیخ، مرکیه و 154 روستا است.

از ویژگی‌های طبیعی صومعه‌سرا می‌توان به وجود تالاب در شمال آن اشاره کرد که از نظر زیست‌محیطی، گردشگری و اقتصادی دارای اهمیت ویژه‌ای است و شامل زیستگاه گونه‌های مختلفی از پرندگان بومی و مهاجر و انواع آبزیان است.

تالاب صومعه‌سرا از بزرگ‌ترین تالاب‌های دنیا محسوب می‌شود که دارای توان‌های بالقوه متعدد طبیعی و گردشگری است.

بخش چراگاهی حاشیه تالاب یکی از ارزشمندترین مناطق دیدنی است و ساکنان زیادی در آن زندگی می‌کنند که اساس معیشت آنان کشاورزی مبتنی بر کشت برنج، صیفی‌جات، توتون و نیز فعالیت‌های دیگر نظیر صید، شکار و دامداری مبتنی بر پرورش گاو و گاومیش است.

ماسوله‌رودخان، قلعه‌رودخان و پسیخان از مهم‌ترین رودخانه‌هایی هستند که به این تالاب وارد می‌شوند. همچنین مناطق حفاظت شده «سلکه» و «سیاه کشیم» با اعتبار بین‌المللی به عنوان محل امنی برای زیستگاه پرندگان مهاجر در صومعه‌سرا واقع است.

معماری سنتی روستایی در صومعه‌سرا به تجربه گرانبهای گذشتگان تکیه داشته و هماهنگ با عوامل محیطی پدیدار شده است که در چگونگی معماری عوامل آب و هوایی مانند باران مداوم، وزش بادها، طبیعت و مواد موجود در دسترس نقشی اساسی دارد و در برخی مناطق نوع خانه‌ها مانند «تلمبار» و «کندوج» در ارتباط مستقیم با کار کشاورزی اهالی است.

از آثار تاریخی این شهر نیز می‌توان به مناره روستای مناره بازار، آثار ماندنی از پل خشتی در روستای پردسر، پل خشتی گازرودبار، سید خروسه در هفت‌دغنان ضیابر که توسط سازمان میراث فرهنگی در حال مرمت و بازسازی است، اشاره کرد.

بازارهای محلی و توزیع محصولات کشاورزی بومی و ارائه صنایع دستی رکن مهم اقتصادی در صومعه‌سرا به شمار می‌رود و این بازارها به صورت هفتگی و معمول در مناطق تولم‌شهر، ضیابر، گوراب‌زرمیخ و شهر صومعه‌سرا تشکیل می‌شوند.

وجود بیش از 66 باب بقاع متبرکه و 227 مسجد در نقاط مختلف روستایی و شهری صومعه‌سرا، معرف مذهبی بودن این دیار و علاقه مردم به ساحت مقدس ائمه اطهار(ع) است.

صومعه‌سرا از مناطق زیبا و دیدنی گیلان است که به دلیل ناشناخته بودن از دید مسافران و حتی مردم این شهرستان دور مانده ‌است و ناشناخته ماندن این شهرستان موجب شده تا نتواند به عنوان یک منطقه گردشگری برای مسافران جاذبه داشته و دیدنی به نظر آید.

صومعه‌سرا به دلیل قرار گرفتن در حاشیه جنوبی تالاب انزلی سالانه پذیرای پرندگان مهاجری نظیر کیلار، فیلوش، خوتکای پرسفید و معمولی است که برای هر مسافری خاطره‌انگیز جلوه می‌کند.

منطقه زیبا و کوهستانی «تنیان» واقع در بخش گوراب‌زرمیخ صومعه‌سرا از نقاط زیبای طبیعی به شمار می‌رود که به دلیل طبیعت فرح‌انگیز، نشاط آور و منحصر به فرد از جاذبه‌های بکر طبیعی این شهرستان است.

منطقه ساحلی تالابی باقلاکش، ،منطقه کوهپایه‌ای جنگلی سیاه کوه، منطقه نمونه گردشگری نوخاله و گردشگری تاریخی شهر مدفون و مناره گسکرات از دیگر این مناطق بکر گردشگرپذیر در صومعه‌سرا است.

گسکر با قدمت یک‌هزار و 200 ساله در سال‌های اخیر به عنوان یک اثر تاریخی منحصربه‌فرد در شمال ایران معرفی شده است که این امر مدیون جدیت و پشتکار کارشناسان و کاوشگران باستان‌شناسی در منطقه هفت‌دغنان است.

وجود حمام‌ها، بازار، اماکن مسکونی و مذهبی، پل‌های خشتی و آثار منقوش و غیرمنقوش نمایان شده در این شهر تاریخی و مدفون نشانه از وجود یک تمدن و حیات تاریخی در دوره اسلامی دارد. شهر تاریخی گسکر نمایانگر یک منطقه امیرنشین در دوره باستان است.

ایجاد سایت موزه در کنار شهر تاریخی گسکر از بزرگ‌ترین اهداف در حال اجرای این شهر تاریخی بوده که به همت مسئولان استانی و شهرستانی در حال پیگیری است تا نمایش و معرفی آثار یافت شده از این منطقه تاریخی و با قدمت را برای همگان به مرحله ظهور برساند.مطالعات و اقدام‌های اولیه این زیرساخت‌ فراهم و انجام شده است.

منطقه گسکرات و به‌ویژه شهر تاریخی گسکر و وجود مناره آجری متعلق به دوران باستان در روستای «مناره بازار» صومعه‌سرا دارای جاذبه‌های گردشگری بکر و طبیعی بوده که قادر به جذب مهمانان و گردشگران داخلی و خارجی بسیاری به آنجاست.

برنامه‌های کاوشگری و عملیات از خاک بیرون کشیدن شهر گسکر از زمستان سال 88 در منطقه گسکر به عنوان محور و پایلوت گردشگری و تاریخی در صومعه‌سرا آغاز شد که تاکنون بخش زیادی مورد کشف و بازسازی قرار گرفته است.

بالغ بر 60 هکتار از مجموع 120 هکتار اراضی شهر تاریخی گسکر به عنوان یک اثر تاریخی دوره اسلامی به ثبت ملی رسیده که مسئولان میراث فرهنگی گیلان در تدارک ثبت بقیه اراضی این شهر دوره اسلامی هستند.

مناره گسکر صومعه‌سرا در بخش مرکزی صومعه‌سرا و در 36 کیلومتری غرب شهرستان رشت واقع شده ‌است. مناره گسکر در مسیر یک جاده قدیمی معروف به شاه عباسی واقع شده که یادآور مناره‌های عظیم سلجوقی در دیگر مناطق ایران است.

ارتفاع مناره 29 متر و قطر آن در پایه هفت متر و در بخش فوقانی 2.35 متر است و این مناره شکل مخروطی دارد و یک ستون نگهدارنده در وسط به عنوان تکیه‌گاه به ابعاد ۵۵ در ۵۵ سانتی‌متر به پلکان مارپیچ داخلی و جداره بیرونی منار ایستادگی داده ‌است

انتهای پیام/خ۱۰/پ3003
یکشنبه 28 اسفند 1390

بی‌حرمتی برخی رقبای انتخاباتی به خانواده شهیدان نژاد فلاح

یکشنبه 28 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

بی‌حرمتی برخی رقبای انتخاباتی به خانواده شهیدان نژاد فلاح

خبرگزاری فارس: برخی رقبای انتخاباتی در تعدادی از حوزه های انتخابیه اقدام به انتقام گیری‌های شخصی کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: بی‌حرمتی برخی رقبای انتخاباتی به خانواده شهیدان نژاد فلاح

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از محدوده، برخی رقبای انتخاباتی در تعدادی از حوزه های انتخابیه اقدام به انتقام گیری های شخصی کرده اند.

اخبار دریافتی از حوزه انتخابیه ساوجبلاغ و هشتگرد حاکی از آن است که برخی رقبای انتخاباتی پنجشنبه گذشته به منظور انتقام گیری از یکی از رقبای خود اقدام به پاره کردن عکس های برادارن شهید وی کرده اند.

شنیده شده رقبای نژاد فلاح در ساوجبلاغ و هشتگرد اقدام به پاره کردن عکس های برادران وی که از اولین شهدای این منطقه می باشند نموده و در پنجشنبه آخرسال بی حرمتی به خانواده این شهداء را مادر ایشان از سوی رهبرمعظم انقلاب ام الشهداء نامیده شده رقم زده اند.

گفتنی است پدر این شهدای بزگوار ضمن ابراز گلایه خود نسبت به این اقدام تصریح کرده است که نباید شهداء را برای اقدامات سیاسی هزینه کرده و بی‌حرمتی به آنان و خانواده‌هایشان را به بهانه پست‌های دنیوی رقم زد.

انتهای پیام/
یکشنبه 28 اسفند 1390

رد یک میلیارد ریال رشوه توسط پلیس بوشهر

یکشنبه 28 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان بوشهر خبر داد
رد یک میلیارد ریال رشوه توسط پلیس بوشهر

خبرگزاری فارس: رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان بوشهر از رد بیش از یک میلیارد ریال رشوه توسط پلیس بوشهر خبر داد.

خبرگزاری فارس: رد یک میلیارد ریال رشوه توسط پلیس بوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، ناصر کشاورز صبح امروز در حاشیه بازدید از طرح‌های نوروزی پلیس در بوشهر اظهار داشت: در سال جاری 43 درصد به میزان تقدیر و تشکر از عملکرد نیروی انتظامی در استان بوشهر اضافه شد.

وی افزود: در سال جاری بالغ بر یک میلیارد ریال توسط  350 نفر از ماموران صحیح‌العمل رد رشوه صورت گرفته است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: از ابتدای سال 90 تاکنون با توجه به افزایش تعداد ارتباط مستقیم مسئولان انتظامی استان بوشهر با مردم شاهد کاهش هفت درصدی شکایات و دو درصدی انتقادات بوده‌ایم.

کشاورز بیان کرد: برگزاری جلسات ارتباط مستقیم با مسئولان انتظامی استان بوشهر با مردم، فعال بودن اپراتور 197 برای پاسخگویی به تماس‌های مردمی، توزیع هدایای تبلیغاتی، اعزام اکیپ‌های گشت بازرسی به واحدهای تابعه و نظارت و بازرسی بر عملکرد یگان‌ها از جمله برنامه‌های نوروز امسال است.

 

*کلاهبردار اینترنتی در بوشهر دستگیر شد

رئیس پلیس فتای استان بوشهر از دستگیری کلاهبردار اینترنتی در بوشهر خبر داد.

محمدرضا جهانشیری صبح امروز در جمع شماری از خبرنگاران اظهار داشت: فردی بنام"ن" به عنوان نماینده حقوقی یکی از ادارات استان بوشهر، با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه کرده و عنوان داشته است با توجه به اتفاقات اخیر در یکی از مراکز وابسته به این اداره فردی با گذاشتن شماره حسابی در  سایت‌های اینترنتی و تحریک احساسات مردم از نیت خیرخواهانه آنان سو استفاده کرده و کلاهبرداری به صورت اینترنتی انجام می‌دهد.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع، مراتب برای شناسایی در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفته و اقدامات فنی و استعلام لازم مشخصات کلاهبردار اینترنتی بنام"م" مشخص شد.

جهانشیری گفت: با توجه به بررسی حساب اعلامی مشخص شد وی تاکنون حدود 660 میلیون ریال از حساب فوق برداشت کرده است.

رئیس پلیس فتای استان بوشهر بیان کرد: با هماهنگی مرجع قضایی متهم پرونده احضار و با توجه به مستندات موجود به بزه انتسابی اعتراف و ضمن تقاضای بخشش تمام وجوه برداشت شده را عودت داد.

وی گفت: در همین راستا با هماهنگی مقام قضایی تمام وجود به حساب  مذکور واریز و حساب نیز مسدود و در ارتباط با متهم نیز قرار مناسب صادر شد.

انتهای پیام/ی20
یکشنبه 28 اسفند 1390

افتتاح نمایشگاه صنایع دستی در گچساران

یکشنبه 28 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

با حضور فرماندار گچساران صورت گرفت
افتتاح نمایشگاه صنایع دستی در گچساران

خبرگزاری فارس: در آستانه عید نوروز و با حضور فرماندار گچساران و جمعی از مسئولان محلی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی در گچساران افتتاح شد.

خبرگزاری فارس: افتتاح نمایشگاه صنایع دستی در گچساران

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گچساران ظهر امروز در حاشیه افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و سیاه‌چادر زندگی ایلی و عشایری که در ورودی شهر گچساران برگزار شد، در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار داشت: این اداره با هدف خدمت‌رسانی مطلوب به مسافران نوروزی برنامه‌های متنوعی را در نظر گرفته است.

مسعود میرپورزاده یادآور شد: گچساران با داشتن هوای دلپذیر و طبیعت بکر با آمادگی کامل پذیرای مسافران و گردشگران نوروزی از سراسر کشور است.

وی افزود: این شهرستان در منطقه گرمسیری واقع شده و دارای اماکن مذهبی، تاریخی، فرهنگی و دیدنی بسیاری بوده که هر ساله در اواخر فصل زمستان پذیرای مسافران، گردشگران داخلی و خارجی است.

میرپورزاده با اشاره به برپایی دو سیاه‌چادر ایلی و عشایری به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز و آغاز سفرهای نوروزی ابراز داشت: سیاه‌چادر عشایری به‌ منظور معرفی فرهنگ و آداب بومی منطقه‌ای از جمله برنامه‌های اداره میراث فرهنگی گچساران ویژه نوروز است.

وی با اشاره به برپایی دو نمایشگاه صنایع دستی و خدماتی در ورودی گچساران و در کنار مرقد مطهر بی‌بی حکیمه(س) تصریح کرد: در این نمایشگاه توانمندی‌ها و سوغات، صنایع دستی و آداب و رسوم عشایر این شهرستان به نمایش درآمده است.

* 10 غرفه متنوع در نمایشگاه صنایع دستی گچساران

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گچساران ادامه داد: این نمایشگاه شامل 10 غرفه صنایع دستی و محصولات سنتی گچساران است.

میرپورزاده تصریح کرد: غرفه‌های گچ‌بری، حصیربافی، عروسک، نقره‌جات، سفال، قاب، غرفه‌های خدمات و نمایش لباس‌های محلی از جمله غرفه‌های موجود در نمایشگاه صنایع دستی گچساران است.

این مسئول در گچساران پخت و ارائه نان‌های سنتی و آش‌های سنتی را از دیگر غرفه‌های این نمایشگاه عنوان کرد.

میرپورزاده خاطرنشان کرد: به منظور معرفی و ترویج صنایع دستی گچساران در این نمایشگاه محصولات متنوع صنایع دستی برای خرید عموم مسافران و گردشگران نوروزی عرضه می‌شود.

وی با اشاره به اجرای موسیقی سنتی در کنار نمایشگاه بیان داشت: در روز تحویل سال نو در نمایشگاه صنایع دستی ورودی شهر گچساران موسیقی سنتی اجرا می‌شود.

میرپورزاده از برپایی سفره هفت‌سین در نمایشگاه به عنوان دیگر برنامه‌های جنبی در نمایشگاه صنایع دستی یاد کرد و ابراز داشت: اهدای کادو به اولین مسافر و گردشگر نوروزی و توزیع بسته‌های فرهنگی و بروشورهای معرفی جاذبه‌های گردشگری از دیگر برنامه‌های میراث فرهنگی و گردشگری گچساران در ایام نوروز است.

* پاسخگویی شبانه‌روزی مراکز اطلاع‌رسانی میراث فرهنگی به مسافران نوروزی

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گچساران از عموم شهروندان و مسافران خواست تا در صورت بروز مشکل و یا نیاز به راهنمایی در زمینه اماکن تفریحی و گردشگری گچساران به مراکز اطلاع‌رسانی اداره میراث فرهنگی و گردشگری واقع در ورودی شهر گچساران و در کنار مرقد مطهر بی‌بی حکیمه(س) مراجعه کنند.

میرپورزاده اذعان داشت: شماره تماس 3335865 با پیش شماره 0742 نیز به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به عموم مسافران نوروزی و همشهریان در گچساران است.

انتهای پیام/ن۱۰/چ3000
یکشنبه 28 اسفند 1390

پیامک‌هایی برای تبریک سال جدید

یکشنبه 28 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

پیامک‌هایی برای تبریک سال جدید

خبرگزاری فارس: با آرزوی ۱۲ ماه شادی ۵۲ هفته خنده ۳۶۵ روز سلامتی ۸۷۶۰ساعت عشق ۵۲۵۶۰۰دقیقه برکت ۳۱۵۳۰۰ثانیه دوستی، سال نو پیشاپیش مبارک.

خبرگزاری فارس: پیامک‌هایی برای تبریک سال جدید

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، استفاده از پیامک برای تبریک اعیاد مختلف، سالها است که به یک رسم و سنت در بین ایرانیان تبدیل شده است. با توجه یه این نکته در این مطلب که در دو قسمت تهیه شده، تعدادی پیامک به منظور تبریک سال نو و عید نوروز برای شما آماده کرده ایم که امیدواریم از آنها لذت ببرید.

سلام میشه ازت خواهش کنم سال تحویل بیای خونمون؟

آخه سبزه خوشگل تر از تو پیدا نکردم!

—————————

چند سال و چند عید باید از عمر تو بگذره تا آدم بشی!؟

یک سال از عمرت گذشت، ولی باز تو همونی که بودی!

فرشته دوست داشتنی بهار مبارک!

—————————

ای کاش که هر لحظه بهاری باشی

هر روز پر از امیدواری باشی

هر ۳۶۵ روز امسال

سرگرم شمردن هزاری باشی!

—————————

بی اجازت دفتر ۳۶۵ برگ جدیدتو دادم به خدا تا بهترین تقدیر رو برات نقاشی کنه

نوروز ۹۱ مبارک

—————————

یادت باشه:تعطیلات بزودی تموم میشه و بعدش سرکار رفتنه که انتظار تو رو میکشه.

بازم ۱سال کار و خستگی!

(ستاد کوفت کردن تعطیلات نوروزی)

—————————

امروز ۲ نفر آدرس و شماره تلفنت رو ازم خواستن منم بهشون دادم

یکیشون خوشبختی و اون یکی سعادت

سال ۹۱ میان سراغت!

—————————

عید واقعی از آن کسی است که آخر سالش را جشن بگیرد نه اول سال را

نوروز ۹۱ بر شما مبارک . . .

—————————

با آرزوی ۱۲ ماه شادی ۵۲ هفته خنده ۳۶۵ روز سلامتی ۸۷۶۰ساعت عشق ۵۲۵۶۰۰دقیقه برکت ۳۱۵۳۰۰ثانیه دوستی

سال نو پیشاپیش مبارک

—————————

عاقبت زمستون رفت و رو سیاهیش برای ما موند !

حاجی فیروز !!!

—————————

دنیا را برایتان شاد شاد و شادی را برایتان دنیا دنیا آرزو مندم

هر روزتان نوروز . . . سال ۹۱ مبارک

—————————

با تو از خاطره ها سرشارم.جشن نوروز تو را کم دارم

سال تحویل دلم می گیرد با تو تا اخر خط بیدارم . . .

—————————

لحظه ای که سال تحویل می شه

تنها لحظه ایه که بی منت به من لبخند می زنی

کاش هر ثانیه برای من سال تحویل باشه

تا لبخند همیشه مهمون لبهات بمونه

سال ۹۱مبارک

—————————

ستاره بختتان بالا

سپیده صبحتان تابناک

سایه عمرتان بلند

ساز زندگیتان کوک

سرزمین دلتان سبز

سال جدید مبارک

—————————

دلت شاد و لبت خندان بماند

برایت عمرجاویدان بماند

خدارا میدهم سوگند برعشق

هر آن خواهی برایت آن بماند

برایت ثروتی افزون بریزد

که چشم دشمنت حیران بماند

تنت سالم سرایت سبز باشد

برایت زندگی آسان بماند

تمام فصل سالت عید باشد

چراغ خانه‌ات تابان بماند

—————————

با توجه به گران شدن نرخ sms پیشاپیش نوروز ۹۱, ۹۲

تولدت ، تولدم ، پیوندتان و قدم نورسیده مبارک. نور به قبرت بباره !!

—————————

ساقیا آمدن عید مبارک بادت

وان مواعید که دادی مرود از یادت

سال نو و نوروز باستانی مبارک

—————————

سایه حق

سلام عشق

سعادت روح

سلامت تن

سرمستی بهار

سکوت دعا

سرور جاودانه

این است هفت سین آریایی

نوروز مبارک

—————————

یک شاخه رز سفید تقدیم تو باد

رقصیدن شاخ بید تقدیم تو باد

تنها دل ساده ایست دارایی ما

آن هم شب عید تقدیم تو باد

—————————

مثل ماهی زنده

مثل سبزه زیبا

مثل سمنو شیرین

مثل سنبل خوشبو

مثل سیب خوش رنگ

و مثل سکه با ارزش باشید

سال نو مبارک

—————————

دنیا را برایتان شاد شاد

و شادی را برایتان دنیا دنیا آرزومندم

هر روزتان نوروز

—————————

سلامتی

سعادت

سیادت

سرور

سروری

سبزی

سرزندگی

هفت سین سفره زندگیتان باشد.

نوروز ۹۱ مبارک

—————————

سال و مال و فال و حال و اصل و نسل و تخت و بخت

بادت اندر شهریاری برقرار و بر دوام

سال خرم، فال نیکو، مال وافر، حال خوش،

اصل ثابت، نسل باقی، تخت عالی، بخت رام

********سال نو مبارک********

بهار بهترین بهانه برای آغاز، وآغاز بهترین بهانه برای زیستن است

آغاز بهار بر شما مبارک

—————————

چند روز دیگه بهار میاد و همه‌چیز رو تازه می‌کنه، سال رو، ماه رو،

روزها رو، هوا رو، طبیعت رو، ولی فقط یک چیز کهنه میشه که به

همه اون تاز‌گی می‌ارزه، «دوستیمون»!

—————————

بهار،نـیم بهار،ربـع بـهار، بهار را قسمت کردند؛بازارشان سکه شد!

دوست عزیز سبز ترین و همیشگی‌ترین بهارها را برایت آرزو مندم

—————————

نزدیک عیده، توی خونه تکونیه دلت، مارو بیرون نکنی!!!

سلام، ببخشید این موقع شب بیدارت کردم.

.

.

خواستم یادآوری کنم: سال نو شده.

.

.

.

کم‌کم باید از خواب زمستونی بیدار بشی

—————————

ز کوی یار می آید نسیم باد نوروزی

از این باد ار مدد خواهی چراغ دل برافروزی .

نوروز مبارک

با تبریک سال نو

انتهای پیام/
یکشنبه 28 اسفند 1390

برف و باران شدید بجنورد را فرا گرفت

یکشنبه 28 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

از لحظاتی قبل
برف و باران شدید بجنورد را فرا گرفت

خبرگزاری فارس: هم‌زمان با موج جدید ناپایداری هوا در بجنورد، برف و باران شدید مرکز خراسان شمالی را فرا گرفت.

خبرگزاری فارس: برف و باران شدید بجنورد را فرا گرفت

 به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، هم اکنون محورهای منتهی به این شهر با بارش برف مواجه است.

بارش برف در آستانه تعطیلات نوروزی سبب کندی رفت و آمد در معابر این شهر شده است.

مدیریت بحران خراسان شمالی اواخر هفته گذشته در گفت‌وگو با فارس بارش برف شدید در اکثر مناطق این استان را اعلام و خواستار تدابیر لازم از سوی شهروندان و مسافران نوروزی به این استان شده بود.

به گزارش فارس، دمای هوای بجنورد در سردترین زمان به منفی شش درجه خواهد رسید که نسبت به روز گذشته کاهش محسوسی خواهد داشت.

پلیس راه خراسان شمالی نیز به رانندگان که قصد سفر از محورهای این استان را دارند، خواسته است تا وسایل ایمنی اعم از؛ زنجیر چرخ و تجهیزات گرمایشی را به همراه داشته باشند.

همچنین 22 اکیپ راهداری در خراسان شمالی با بکارگیری 170 ماشین‌آلات راه‌سازی برای خدمات‌رسانی به زائران و مسافران و بازگشایی محورها فعالیت دارند.

خراسان شمالی در مسیر دو قطب زیارتی شرق کشور مشهد مقدس و قطب سیاحتی شمال قرار دارد.

خبرهای مرتبط در این زمینه متعاقباً گزارش می‌شود.

انتهای پیام/ی30/گ2000
یکشنبه 28 اسفند 1390

بیمه‌‌گذاران برای افزایش تعهدات بیمه‌نامه شخص ثالث خود اقدام کنند

یکشنبه 28 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی در گفت‌وگو با فارس:
بیمه‌‌گذاران برای افزایش تعهدات بیمه‌نامه شخص ثالث خود اقدام کنند

خبرگزاری فارس: معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی ضمن تأکید براینکه همیشه فاصله‌ای زمانی میان وقوع حادثه و صدور حکم دادگاه وجود دارد، گفت: به همین دلیل به تمامی بیمه گذاران توصیه می‌کنم برای جلوگیری از پرداخت بخشی از خسارت حتما به افزایش تعهدات بیمه نامه شخص ثالث خود تا سقف 126 میلیون تومان اقدام کنند.

خبرگزاری فارس: بیمه‌‌گذاران برای افزایش تعهدات بیمه‌نامه شخص ثالث خود اقدام کنند

 رحیم مصدق در گفت‌وگو با خبرنگاراقتصادی باشگاه خبری فارس«توانا»، در خصوص صدور الحاقیه افزایش تعهدات بیمه‌نامه شخص ثالث بیمه گذاران با اعلام نرخ دیه سال 91، اظهارداشت: عمدتاً سقف تعهدات بدنی بیمه‌نامه کسانی که قبل از آبان ماه سال 90 اقدام به خریداری بیمه نامه شخص ثالث کرده بودند،60 میلیون تومان است که شرکت‌های بیمه در آن زمان متعهد شده بودند تا پایان سال سقف تعهدات آنان را به 90 میلیون تومان برسانند.

وی با اشاره به اینکه این دسته از بیمه گذاران از ابتدای سال آینده تعهدات بیمه نامه شخص ثالث خود را که به 60 میلیون تومان برگشت پیدا می‌کند را باید با توجه به رقم جدید دیه افزایش دهند، گفت: در رابطه با این گروه حتی تعهدات 90 میلیون تومانی نیز جوابگوی بیمه نامه آنان نخواهد بود و باید در اسرع وقت اقدام به افزایش تعهدات نمایند.

مصدق با بیان اینکه که اگر فردی پوشش بیمه ای 60 میلیون تومانی داشته باشد و اقدام به افزایش تعهدات خود نکند؛ در صورت بروز حادثه برای هر نفر در ماه‌های عادی 34 میلیون تومان در ماه های حرام 66 میلیون تومان را باید خود پرداخت کند، افزود: البته اگر تعداد مصدومین بیش از دو نفرباشد بار مالی مقصر حادثه رقم بسیار قابل توجهی خواهد بود.

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی تصریح کرد: البته برای کسانی که از تاریخ اول آبان ماه سال 90 اقدام به خریداری بیمه نامه شخص ثالث کرده‌اند نیز با در نظر گرفتن این امر که سقف تعهدات آنان 90 میلیون تومان است و در سال آینده مبلغ دیه در ماه های حرام 126 میلیون تومان تعیین شده، آنان هم باید به شرکت بیمه مراجعه و نسبت به افزایش تعهدات بیمه نامه خود اقدام کنند.

وی در پاسخ به این پرسش  که ماه‌های حرام در خردادماه آغاز می‌شود و چه لزومی بر خریداری بیمه نامه تا سقف 126 میلیون تومان توسط بیمه گذاران وجود دارد، افزود: با عنایت به اینکه دیه یوم الاداء بوده و میزان تعهدات شرکت‌های بیمه تا سقف بیمه نامه‌های صادره است، همیشه فاصله‌ای زمانی میان وقوع حادثه و صدور حکم دادگاه وجود دارد که به همین دلیل به تمامی بیمه گذاران توصیه می‌کنم برای جلوگیری از پرداخت بخشی از خسارت حتماً به افزایش تعهدات خود تا سقف 126 میلیون تومان اقدام کنند.

به گفته وی شرکت‌های بیمه براساس قانون مکلفند به بیمه گذارانی که از ابتدای سال آینده اقدام به خرید پوشش های بیمه نامه شخص ثالث می‌کنند تعهدات بدنی 126 میلیون تومان و تعهدات مالی 3میلیون و  150 هزار تومانی را ارائه کنند.

مصدق اضافه کرد: با توجه به اینکه امروز روز آخر کاری محسوب می‌شود از تمام بیمه گذاران درخواست می‌کنم قبل از سفرنوروزی به مراکز بیمه مراجعه و تعهدات بیمه نامه خود را افزایش دهند.

انتهای پیام/م
یکشنبه 28 اسفند 1390

خوی آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی است

یکشنبه 28 اسفند 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

فرماندار خوی:
خوی آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی است

خبرگزاری فارس: فرماندار خوی گفت: شهرستان خوی در شمال استان با دارا بودن طبیعت زیبا و بناهای ثبت شده در آثار ملی آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی است.

خبرگزاری فارس: خوی آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی است

‌غلامحسین عماری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: ستادهای نوروزی و اجرایی شهرستان خوی آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی که قصد مسافرت به این شهرستان را دارند، هستند.

وی افزود: برای نوروز امسال بسیج عمومی با مشارکت دستگاه‌های ذی‌ربط انجام شده و ستاد تسهیلات نوروزی آمادگی کامل برای اسکان مسافران را دارد.‌

فرماندار خوی اضافه کرد: 25 واحد مسکونی در شهرستان خوی با یک‌ هزار و 300 تخت آماده اسکان مسافران نوروزی هستند و تمام زمینه‌ها برای استقبال از مهمانان فراهم شده است.‌

این مسئول خوی را یکی از شهرهای تاریخی کشور دانست و تصریح کرد: شهرستان خوی با داشتن مقبره شمس تبریزی، دروازه شمسی، بازار تاریخی، پل خاتون، خانه قدیمی کبیری، ساختمان دیمی ارک خوی و مساجد تاریخی مطلب‌خان، سیدالشهدا و ملاحسن که از جمله بناهای تاریخی این شهرستان است، آماده پذیرش گردشگران داخلی و خارجی به خوی در ایام نوروز است.

فرماندار خوی در ادامه گفت: بیش از 150 چشمه آب معدنی گرم و سدر و نیز چشم‌اندازهای زیبای مناطق عسگرآباد و صفائیه از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری این شهرستان است.

عماری تاکید کرد: موزه خوی با بیش از یک ‌هزار و 400 قلم اشیای تاریخی یکی از موزه‌های بزرگ و دیدنی کشور محسوب می‌شود.

این مسئول با اشاره به تجهیز راهدارخانه‌های این شهرستان، ابراز داشت: در این راستا تمام راهدارخانه‌های این شهرستان تجهیز شده‌اند و در این زمینه مشکل خاصی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در زمینه ارائه خدمات بانکی نیز تمام جوانب مد نظر قرار گرفته، گفت: تمام بانک‌هایی که مجهز به دستگاه خودپرداز هستند مورد بررسی قرار گرفته و در روزهای تعطیل نیز خدمات ارائه می‌کنند.

انتهای پیام/غ20
  • کل صفحات: 8
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...  


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic