خبر رسانی ایران
شنبه 21 آبان 1390

394 میلیارد ریال ارزش معاملات فرابورس ایران

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

تا امروز رقم خورد
394 میلیارد ریال ارزش معاملات فرابورس ایران

خبرگزاری فارس: ارزش معاملات بازارهای فرابورس، با جابجایی 66 میلیون اوراق بهادار به 394 میلیارد ریال رسید و بیشترین حجم معاملات به اوراق مشارکت مسکن مهر با جابجایی 188 هزار و 50 برگه در اختیار داشت.

خبرگزاری فارس: 394 میلیارد ریال ارزش معاملات فرابورس ایران

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه با جابجایی 50 میلیون و 988هزار سهم و نرخ 2210 ریال در بازار اول بیشترین حجم معاملات را در بازارهای فرابورس داشت.
شرکت کویر تایر در بازار اول با خرید و فروش 982 سهم و نرخ 1579 ریال کمترین حجم معاملات را در سیستم معاملاتی بازارهای فرابورس ثبت کرد. همچنین مهندسی صنعتی روان فن آور در بازار اول، پتروشیمی زاگرس در بازار دوم و پتروشیمی لردگان در بازار پایه با رشد 4.9 درصد بیشترین افزایش قیمت و سیمان سبزوار با کاهش 3.2 درصد در بازار اول بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

*حجم معاملات در بازار ابزارهای نوین مالی

در بازار ابزارهای نوین مالی، بیشترین حجم معاملات را اوراق مشارکت مسکن مهر با جابجایی 188 هزار و 50 برگه داشت. حجم اوراق دیگر به ترتیب 20 هزار و 270 برگه گواهی سپرده سعدی، 12 هزار و 920 برگه اجاره امید، 6 هزار و 360 برگه مشارکت نارنجستان، 6 هزار و 110 برگه اجاره سامان، 2 هزار و 660 برگه اجاره ماهان، هزار و 450 برگه اجاره ماهان 2و 890 برگه مشارکت نفت فصلی به قیمت هر برگه یک میلیون ریال جابجا شد.

قیمت امروز اوراق تسهیلات مسکن اندکی افزایش داشت و این اوراق در مرز 75 هزار ریال معامله شد.

انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000802
شنبه 21 آبان 1390

مهاجرین تاجیکستان از روسیه اخراج خواهند شد

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مهم‌ترین عناوین روزنامه‌های امروز روسیه؛
مهاجرین تاجیکستان از روسیه اخراج خواهند شد

خبرگزاری فارس: ادامه رهبری روسیه در عرصه صادرات گاز جهان، امکان اخراج تعدادی از اتباع غیرقانونی تاجیکستان از روسیه و مطرح شدن اتهام جدیدی علیه نخست وزیر سابق اوکراین، از مهم‌ترین عناوین روزنامه‌های امروز صبح روسیه هستند.

خبرگزاری فارس: مهاجرین تاجیکستان از روسیه اخراج خواهند شد

به گزارش فارس، مهم‌ترین عناوین روزنامه‌های چاپ مسکو به شرح زیر است:

کامرسانت:
-مهاجرین تاجیکستان از روسیه اخراج خواهند شد
-سنای ایتالیا بسته اقدامات ضد بحران را تایید کرد
-اتهام تازه ای علیه نخست وزیر اوکراین مطرح شده است
-سفیر آمریکا در مسکو از دورنمای عضویت روسیه در سازمان تجارت جهانی می گوید

نیزاویسیمایا گازیه‌تا:
-روسیه همچنان رهبری گازی خود در جهان را حفظ می کند
-در یونان شکل گیری دولت ائتلافی به پایان رسید
-میدویدیف سه بدبختی روسیه را نام برد: احمقان، جاده ها و رشوه
-اوستیای جنوبی دارای رئیس جمهوری جدیدی شده است

راسیسکایا گازیه‌تا:
-پوتین از درگیری با آمریکا و اتحادیه اروپا هراسی ندارد
-لاوروف: من و هیلاری کلینتون واقع گرا هستیم
-فلسطین همچنان تلاش می کند تا به عضویت سازمان ملل دست یابد
-وکیل مدافع تیموشنکو خواستار بستری شدن وی در بیمارستان شد
 
ایزوستیا:
-روسیه شروع به مبارزه جدی با مهاجرین غیرقانونی تاجیک نمود
-پوتین سیستم سیاسی روسیه را هنوز کارآمد خواند، ولی وعده تغییر آن را داد
-آمریکا نه خود یونسکو را تامین مالی می کند و نه به دیگران اجازه می دهد
-یک بانکدار اروپایی نخست وزیر جدید یونان شده است

نووی یه ایزوستیا:
-بیش از 200 تبعه غیرقانونی تاجیک در مسکو دستگیر شدند
-آتومبایف رسما بعنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری قرقیزستان اعلام شد
-یک اتهام دیگر هم به اتهامات یولیا تیموشنکو اضافه شد

وزگلاد:
-کشتی تفریحی ربوده شده در ترکیه با کشته شدن فرد تروریست آزاد شد
-نظامیان آمریکایی بعد از عراق و افغانستان به چین خواهند پرداخت
-میدویدیف به مناطق روسیه پول بیشتری خواهد داد
-روسیه سفیر خود در تاجیکستان را به مسکو فرا خواند

انتهای پیام/آ.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001000
شنبه 21 آبان 1390

فاجعه ابتلای یک پنجم جمعیت کشور به دیابت در راه است

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

یک فوق‌تخصص غدد درون‌ریز در گفت‌وگو با فارس هشدار داد
فاجعه ابتلای یک پنجم جمعیت کشور به دیابت در راه است

خبرگزاری فارس: یک فوق‌تخصص غدد درون‌ریز و متابولیسم گفت: اگر روند فعلی با همین شتاب ادامه پیدا کند، ممکن است 15 تا 20 درصد از جمعیت کشور به دیابت مبتلا شود و از هر 4 یا 5 نوزادی که در آینده به دنیا می‌آیند، یک نفر مبتلا به دیابت باشد که این موضوع فاجعه است.

خبرگزاری فارس: فاجعه ابتلای یک پنجم جمعیت کشور به دیابت در راه است

علیرضا استقامتی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبری فارس «توانا» در مورد میزان شیوع دیابت اظهار داشت: در آخرین مطالعات کشوری دیابت که در مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت انجام شده است، مشخص شد که شیوع دیابت در جمعیت بالای 20 سال حدود 9 درصد کل کشور است.

وی افزود: طی 10 سال اخیر شیوع دیابت در کشور حدود 2 برابر افزایش یافته که این موضوع قابل تأمل است؛ اگر این روند با همین شتاب ادامه پیدا کند، ممکن است 15 تا 20 درصد از جمعیت کشور به دیابت مبتلا شود و در آینده از هر 4 یا 5 نوزادی که به دنیا می‌آید، یک نفر به دیابت مبتلا باشد که این موضوع فاجعه است.

این فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم، دیابت را یک بیماری غیر قابل درمان دانست و تأکید کرد: دیابت صرفاً قابل کنترل است و متأسفانه عوارض این بیماری اعضای مختلف بدن را درگیر می‌کند؛‌ این بیماری هزینه‌های زیادی را بر دوش جامعه و نظام سلامت کشور می‌گذارد، حال اگر قرار باشد در آینده تا یک پنجم جمعیت کشور به دیابت مبتلا شوند، هزینه سرسام آور آن بر نظام سلامت تحمیل می‌شود.

وی اضافه کرد: اگر یک فرد دیابتی کارش به دیالیز بکشد یا دچار زخم پا یا بیماری قلبی شود، جامعه را دچار مشکل فراوان می‌کند؛ مسئولان کشور نیز همان گونه که برای نان مردم برنامه‌ریزی می‌کنند باید برای سلامتی مردم که یکی از مقولات فوق‌العاده مهم جامعه است، برنامه ریزی کنند.

استقامتی، آگاهی بخشی به مردم را باعث کمک به حاکمیت جهت کنترل بیماری‌های غیرواگیر دانست و تصریح کرد: تغییر در شیوه زندگی مهمترین عامل کاهش روند رو به رشد در بیماری‌های غیرواگیر است؛ ارائه الگوهای خوب به منظور فرهنگسازی می‌تواند جامعه را به سوی رفتارهای سلامت‌محور رهنمون سازد.

وی خاطرنشان کرد: در اختیار گذاشتن غذاهای سالم برای استفاده جامعه نیز راهکار دیگری است که می‌تواند کاهش بیماری‌های غیرواگیر را در پی داشته باشد؛ مسئولان نمی‌توانند شعار جامعه سالم بدهند و تبلیغات مواد غذایی ناسالم مانند نوشابه‌ها، روغن‌های ناسالم و بها دادن به فست‌فودها را در دستور کار خود قرار دهند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000954
شنبه 21 آبان 1390

ذوب‌آهن برابر نماینده عراق به برتری رسید

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

/هندبال جام باشگاه‌های آسیا - عربستان/
ذوب‌آهن برابر نماینده عراق به برتری رسید

خبرگزاری فارس: تیم هندبال ذوب‌آهن ایران در دومین دیدارش در باشگاه‌های آسیا برابر نفت جنوب عراق به پیروزی دست یافت.

خبرگزاری فارس: ذوب‌آهن برابر نماینده عراق به برتری رسید

به گزارش باشگاه خبرب فارس «توانا»، در روز دوم از مرحله گروهی هندبال جام باشگاه‌های آسیا که در شهر دمام عربستان در حال برگزاری است، امروز تیم ذوب‌آهن در دیدار با تیم نفت جنوب عراق بازی با نتیجه 24 بر 19 به پیروزی رسید.
ذوب‌آهن در دیدار نخست خود روز گذشته برابر الجیش قطر با حساب 25 بر 18 شکست خورد.
سپاهان اصفهان، دیگر نماینده ایران هم امروز به در دومین دیدارش در این رقابت‌ها به مصاف تیم الفحیحل کویت می‌رود.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001079
شنبه 21 آبان 1390

نماد عقلانیت در میان جریان‌های سیاسی کشور حزب موتلفه است

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

آیت‌الله علم الهدی در اجلاس سراسری حزب موتلفه اسلامی:
نماد عقلانیت در میان جریان‌های سیاسی کشور حزب موتلفه است

خبرگزاری فارس: امام جمعه مشهد مقدس گفت: نماد عقلانیت در میان جریان‌های سیاسی کشور حزب موتلفه اسلامی است.

خبرگزاری فارس: نماد عقلانیت در میان جریان‌های سیاسی کشور حزب موتلفه است

به گزارش خبرگزاری فارس، آیت‌الله علم الهدی امام جمعه مشهد مقدس طی سخنانی در اجلاس سراسری دبیران استان‌ها و شهرستان‌های حزب مؤتلفه اسلامی اظهار داشت: نماد عقلانیت در میان جریان‌های سیاسی کشور حزب موتلفه اسلامی است زیرا در عرصه سیاست به اندازه این نهاد اجتماعی هیچ نهاد سیاسی و اجتماعی دیگری دارای تجربه نیست.

وی افزود: اگر بخواهیم مردم را به عقلانیت دعوت کنیم، باید به انبوه تجربه نهاد ریشه‌دار سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی سوق داد که بیش از 40 سال تجربه در این حزب جمع شده است.

امام جمعه مشهد مقدس تصریح کرد: در عرصه مبارزه با دشمنان در نظام مقدس جمهوری اسلامی هیچ نهادی به اندازه حزب موتلفه اسلامی با تجربه نیست و در عرصه سازماندهی در جامعه هیچ جریانی اینچنین تجربیاتی ندارد.

آیت‌الله علم‌الهدی در ادامه با اشاره به موقعیت خاص نظام در صحنه بین المللی تاکید کرد: باید مراقب ضربه فتنه‌هایی که نظام و انقلاب را تهدید می‌کند، باشیم؛ در جهت توسعه و ترویج نظام و انقلاب و مبانی آن باید بیش از گذشته فعال عمل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اینکه نهاد مقدس حزب مؤتلفه اسلامی، هم‌اندیشی با سایر جریانات ارزشی را تعقیب می‌کند، این مسأله بهترین راه برای ترویج عقلانیت در عرصه سیاست است.

امام جمعه مشهد با اشاره به نقش حزب موتلفه اسلامی در وحدت نیروهای انقلاب گفت: موتلفه اسلامی به عنوان عقلای قوم در میان تنش‌هایی که بین جریانات سیاسی به وجود آمده، نقش ویژه‌ای در وحدت داشته و توانسته در مواقع خطیر، هماهنگی کامل و جامعی را میان نیروهای ارزشی به وجود آورد.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه هیچ تشکلی در تبیین و تاسی وحدت به اندازه موتلفه اسلامی نیست، تأکید کرد: از دل فعالیت‌های این حزب بصیرت صادر می شود، حزب موتلفه اسلامی در عرصه های مختلف به ویژه در زمان فتنه از چشم بیناتری برخوردار بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه تبلور بصیرت در حزب موتلفه اسلامی است، ادامه داد: اگر محور فعالیت هر تشکلی وحدت، عقلانیت و بصیرت باشد، بسیاری از مشکلات از سر راه نظام و انقلاب اسلامی برداشته خواهد شد.

امام جمعه مشهد امتیاز دیگر حزب موتلفه اسلامی را تحمل آمیختگی با پختگی دانست و گفت: در برخی مواقع برخی جریانات حتی خودی و ارزشی تنش هایی را ایجاد می کنند که بر اثر احساسات نسنجیده و یا موقعیت خاص این تنش ها طبیعی است اما نهاد مقدس و با ریشه موتلفه اسلامی در تحمل آمیختگی با پختگی در کردار بی نظیر است.

وی افزود: موتلفه اسلامی به عنوان عقلای قوم و کفیل جریان‌های ارزشی باید تنشها را حل و فصل کند و اگر برخوردی به وجود می آید نه تنها برخورد را تحمل کند بلکه آن را به دیگران نیز بیاموزد.

آیت الله علم الهدی در ادامه با بیان اینکه به هر میزان انقلاب قوی تر می شود برخوردها و فتنه ها پیچیده تر خواهد شد، گفت: با فتنه‌های تاریک تر و پیچیده تری روبرو خواهیم شد. امروز به این تجربه رسیده ایم که تحقق فرمایش رسول اکرم(ص) به برخی خواص در آن زمان بود که فرمودند فتنه ها را در خانه های شما می بینم.

وی افزود: در زمان پیامبر (ص) جریانهایی که عامل انحراف رهبری از مسیر امامت شدند، همان اصحاب خاص رسول اکرم(ص) بودند. تا زمانی که قدرتی در میان نبود صداقت و اخلاص وجود داشت اما قدرت که به میان آمد از دل قدرت فتنه ها رویید.

نماینده ولی فقیه در مشهد با اشاره به فتنه سال 88 تصریح کرد: در فتنه پس از انتخابات انگشت اتهام به سمت کسی رفت که از امام (ره) حکم داشت و زمانی به عنوان یکی از بهترین کارگزارهای جمهوری اسلامی بود اما در زمانی که پای قدرت به میان آمد، فتنه ایجاد کردند.

وی ادامه داد: جریانی دیگر نیز که به عنوان جریان ارزشی وجود داشت در زمانی که قدرت مطرح می شود، برای نهادینه سازی حکومت خود از لائیک ها سرباز گیری می کند و حاضر است به نوح، موسی و ... ناسزا بگوید.

آیت الله علم الهدی در پایان اظهار داشت: ما به موتلفه اسلامی امید داریم که به عنوان نهاد با سابقه و با تجربه در موقعیت های خاص نه تنها با فتنه مقابله کند و بلکه جلوی قدرت طلبی های برخی عناصر خودی را بگیرد و مراقب باشد قدرت‌یابی‌ها به فتنه منجر نشود و در این عرصه کار کنید. 
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001092
شنبه 21 آبان 1390

تیراندازی چند ساعته نیروهای آل خلیفه به انقلابیون

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

همزمان با اوج‌گیری قیام مردمی در بحرین صورت گرفت؛
تیراندازی چند ساعته نیروهای آل خلیفه به انقلابیون

خبرگزاری فارس: درگیری شدیدی بین انقلابیون و نیروهای امنیتی از ظهر امروز در جریان است که طی آن نیروهای امنیتی آل خلیفه اقدام به تیراندازی به سوی انقلابیون کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: تیراندازی چند ساعته نیروهای آل خلیفه به انقلابیون

به گزارش خبرنگار فارس از بحرین، درگیری شدیدی بین انقلابیون و نیروهای امنیتی از ظهر امروز در جریان است که طی آن نیروهای امنیتی آل خلیفه اقدام به تیراندازی به سوی انقلابیون کرده‌اند که این تیراندازی چند ساعت تداوم داشت. 

هنوز از تعداد شهدا یا مجروحان این حادثه اخباری در دست نیست.

انتهای پیام/خمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001213
شنبه 21 آبان 1390

تشخیص برخی علایم سرطانهای زنان با آزمایش آندومتر

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

رئیس پژوهشگاه ابن سینا خبر داد
تشخیص برخی علایم سرطانهای زنان با آزمایش آندومتر

خبرگزاری فارس: رئیس پژوهشگاه باروری و ناباروری و سقط مکرر ابن سینا گفت: سعی داریم با انجام آزمایش روی لایه آندومتر(لایحه داخل رحم که با سیکل های ماهانه ریزش می کند و نوسازی می شود) برخی مارکرهای(علایم) سرطان را شناسایی کنیم چرا که در حال حاضر تشخیص ‌آزمایشگاهی در این زمینه نداریم.

خبرگزاری فارس: تشخیص برخی علایم سرطانهای زنان با آزمایش آندومتر

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمدمهدی آخوندی در مراسم افتتاح کلینیک سلامت جنسی در این پژوهشگاه اظهار داشت: یکی از افتخارات جهاد دانشگاهی این است که قطب درمان ناباروری کشور است. با تاسیس پژوهشکده رویان شاید یکی از علوم پزشکی را که در سه دهه اخیر داشته ایم. علوم تولید مثل است و به تبع آن تنوع فعالیت‌های علمی و تکنیکی انجام شده چه در رابطه با علوم آزمایشگاهی و تشکیل جنین خارج از رحم و چه علومی که از آن نشأت گرفته، چرا که ما هیچ دپارتمانی در دانشگاه نداشتیم که به این صورت روی مسائل جنین شناسی، حقوق و اخلاق زیستی، عفونت و تولید مثل کار کند.
 
وی تصریح کرد: شاید یکی از واحدهای جهاد دانشگاهی که کمترین بار بودجه‌ای را برای مرکز داشته، مرکز درمان ناباروری ابن سینا بوده است به همین علت در اولین مرحله باید مراکز پژوهشی را توسعه دهیم.

آخوندی تصریح کرد: در این مرکز خدمات جنین شناسی، ژنتیک، ایمونولوژی، پاتولوژی غدد داخلی، عفونی، سلولی مولکولی، روانپزشکی، جامعه شناسی پزشکی، حقوق و اخلاق ارائه می‌‌شود. 
 
آندومتریوز بیماری پنهان شبه سرطانی

وی اظهار داشت: آندومتریوز یک بیماری پنهان و شبه سرطانی است که به راحتی با آزمایش‌ها جواب نمی‌دهد سعی داریم در بحث سرطان، مارکر‌های سرطان را شناسایی کنیم که تشخیص از آندومتر یکی از اینهاست چرا که ما در حال حاضر تشخیص ‌آزمایشگاهی در این زمینه نداریم. اهدای گامت و جنین، حفظ باروری و مراقبت از حاملگی از اولویت‌های ماست.

فریز بافت بیضه نوزادان برای خارج کردن سلولهای بنیادی در کشور

رئیس پژوهشگاه ابن سینا گفت: در گذشته فریز اسپرم وجود داشت و در حال حاضر فریز بافت تخمدان عملی است، همچنین فریز بافت بیضه در بچه‌ها شروع شده و امکان آن را داریم تا سلول‌های بنیادی(stem cell) را از آن خارج کنیم.

وی گفت: یکی از مشکلاتی که وزارت بهداشت همیشه از آن گلایه می‌کرد این است که که شما فقط هزینه‌ ایجاد می‌کنید و بعد از بارداری هزینه‌های زیادی به بیمه‌ها و خانواده‌ها تحمیل می‌شود که ما در این راستا برنامه‌ریزی کردیم که حتی در انتقال تعداد جنین و حتی جنین هایی که ممکن است بعدها مشکلات و ناهنجاری‌هایی داشته باشند و تعیین جنسیت جنین قبل از انتقال دست پیدا کرده‌ایم. 

آخوندی با اشاره به امضای قرارداد با بیمه خدمات درمانی برای تامین بخشی از هزینه‌های درمان ناباروری گفت: بیمه خدمات ناباروری یکی از بحث‌های مهم ما بود که در ۳ ماه اخیر توانستیم قراردادی را با بیمه استان تهران ببندیم. از وزارت بهداشت می‌خواهیم تا استانداردهای درمان ناباروری را بدهد که IVF و میکرو اینجکشن تحت بیمه قرار بگیرد.

وی گفت: در حال حاضر در پژوهشگاه درمان باروری ابن سینا ISO9001 را داریم و سعی داریم  ISO17025 را هم بگیریم.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000917
شنبه 21 آبان 1390

جنبش وال‌استریت محدود به مرزهای آمریکا و اروپا نیست

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

حمایت اساتید دانشگاه‌های تهران از قیام مردم آمریکا:
جنبش وال‌استریت محدود به مرزهای آمریکا و اروپا نیست

خبرگزاری فارس: اساتید دانشگاه‌های تهران با صدور بیانیه‌ای خاطرنشان کردند: حقیقت انکارناشدنی آن است که جنبش وال‌استریت محدود به مرزهای امریکا نیست، بلکه این جنبش کاپیتالیسم‌ستیز در شرق تا غرب عالم فراگیر شده است.

خبرگزاری فارس: جنبش وال‌استریت محدود به مرزهای آمریکا و اروپا نیست

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، جمعی از اساتید دانشگاه‌های تهران با صدور بیانیه‌ای از قیام وال‌استریت در کشورهای اروپایی و آمریکا حمایت کردند.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

آیا تاکنون از نظریه پایان تاریخ یا پایان دوران چیزی شنیده‌اید؟ این گزاره مشهوری است که حامیان نظام سرمایه‌داری به بانگ بلند بر سر همه مخالفان خود فریاد می‌زنند. ایشان معتقدند نظام سرمایه‌داری و اندیشه متکی بر اقتصاد کاپیتالیستی آخرین مرحله از تکامل اندیشه اقتصادی بشری است. اما آیا چنین است؟ به راستی انسان و تمدن انسانی با آن همه توانایی و ظرفیت پایانی چنین باید داشته باشد؟

حیاتی پر از محنت و رنج؛ رنجی که با حاکم شدن نظام سرمایه‌داری بر جهان امروز، عالم‌گیر شده است. چه کسی می‌تواند تاریکی و سیاهی زندگی مردم در جهان امروز را انکار نماید. گرسنگی و فقر دیگر فقط در آفریقای محروم منحصر نیست بلکه در تمام جهان فراگیر شده است. چه کسی باور می‌کرد که نه تنها امیدهای دیروز برای رفع فقر و گرسنگی آفریقا از طریق نهادهای بین‌المللی مولود نظام سرمایه‌داری روزی این چنین نقش بر آب شود بلکه فقر به قلب نظام سرمایه‌داری در اروپا و آمریکا کشیده شود. آری این یک فاجعه است.

امروز نه فقط شما که همه آزادی‌خواهان جهان به ستوه آمده‌اند و دردمندانه بر خرد شدن استخوان‌های بشریت در زیر چرخ‌های تمدن سرمایه‌داران فریاد سر می‌دهند اما ظاهراً هنوز هم، هستند عده‌ای قلیل که آفتاب برآمده در میانه آسمان را انکار می‌کنند و به امید تاریکی نظام سرمایه‌داری، وقیحانه به عشرت و شاد خواری مشغولند. اینان همان یک درصد مشهور، همان سرمایه‌داران و سیاست‌مداران سرمایه پرستی که برده‌داران عصر جدید هستند. همانانی که ما و شما را از حقوق انسانی‌مان محروم نموده‌اند تا ثروت بیشتری را برای خود جمع آوری نمایند. خدای ایشان ثروت است و قدرت و ارزشی جز سود در روابط انسانی نمی‌شناسند.

این یک درصد همان جهان‌خوارانی هستند که به آتش کشیدن خانه و کاشانه مردم جهان را برای خود افتخار می‌دانند. حقیقت آن است برای ایشان جان جوانان آمریکایی و مرگ آنها یا مالیات‌هایی که صرف جنگ می‌شود مهم نیست کما اینکه آواره‌گی و بی‌پناهی مردم ویتنام، عراق و افغانستان اهمیت ندارد.

آنچه مهم است فراهم نمودن غائله‌ای است تا در آن جنگ افزارهای تولید شده بر سر انسان‌های بی‌دفاع ریخته شود و از این طریق امکان تولید بیشتر جنگ‌افزار و به تبع آن سودآوری بیشتر سرمایه‌داران کارخانه‌های تولید جنگ‌افزارهای مذکور را فراهم آورند.

اینان همان حیواناتی هستند که -به زبان ژرژ اورول- با دیگران برابرترند. شاید اگر جیمز بدیسون یک‌بار دیگر فرصت حیات می‌یافت به جای پرداختن به استبداد سیاسی و راه‌کارهای نفی آن، مبارزه با استبداد اقتصادی را وجهه همت خویش قرار می‌داد. همچنان که به حق اگر هنری دیوید ثرو بار دیگر به جهان باز گردد مبارزه با برده‌داری نوین سرمایه‌داران را برای خود افتخار می‌شمرد.

ای شهروندان معترض بدانید که شما فقط برای اعتراض به ظلم به خود فریاد نمی‌زنید بلکه  شما نمایندگان قربانیان نظام سرمایه‌داری در جهان هستید. حقیقت انکار ناشندنی آن است که جنبش شما محدود به مرزهایتان نیست بلکه این جنبش کاپیتالیسم‌ستیز در شرق تا غرب عالم فراگیر شده است و چه بی‌شرمند، آن بی‌خردانی که همچنان حامی سرمایه‌داری هستند. آنان جیره‌خواران سرمایه‌پرستان هستند که ثروت عقلشان را زایل نموده است و در کمال بی‌انصافی و بی اخلاقی شما را جمعی اوباش معرفی می‌نمایند.

ای معترضان نظام سرمایه‌داری از سرکوب و برخورد زورمداران نهراسید شما مبارزان با برده‌داری نوین هستید و امروز فرعونیان حقیقی جهان سرمایه‌داران و لابی‌های سرمایه‌محور هستند که به مثابه فرعون مردم جهان را به بند کشیده‌اند. بدانید ایستادگی بر نفی نظام سرمایه‌داری در تاریخ بشریت ماندگار خواهد شد و شما پیشگامان آن خواهید ماند که رهایی از استبداد و خودکامگی سرمایه‌داران دیری نخواهد پایید.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001164
شنبه 21 آبان 1390

رسوخ فساد در تمام نهادهای دولتی بن علی/ از وجود جواهرات کمیاب تا کفش‌های گرانقیمت در کاخ دیکتاتور

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

جدیدترین گزارش منتشر شده در تونس فاش کرد؛
رسوخ فساد در تمام نهادهای دولتی بن علی/ از وجود جواهرات کمیاب تا کفش‌های گرانقیمت در کاخ دیکتاتور

خبرگزاری فارس: جدیدترین گزارش منتشره در تونس از انتشار و رسوخ گسترده فساد در تمام نهادهای دولت بن علی و وجود 1000 جفت کفش گران ‌قیمت و 1500 قطعه جواهر در کاخ دیکتاتور تونس و همسرش خبر می‌دهد.

خبرگزاری فارس: رسوخ فساد در تمام نهادهای دولتی بن علی/ از وجود جواهرات کمیاب تا کفش‌های  گرانقیمت در کاخ دیکتاتور

به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، ناجی البکوش، حقوقدان تونسی در گزارشی که روز گذشته در تونس منتشر کرد، با اشاره به یافتن 1000 جفت کفش گران قیمت در قصر زین العابدین بن علی نوشت: احساس شرم و خجالت می‌کنم، تمام ارزش‌ها زیر پا گذاشته شده است.
 
وی در گزارش 345 صفحه‌ای خود می‌افزاید: پیشنهاد می‌کنم، کاخ زین‌العابدین بن‌علی و لیلی طرابلسی، همسرش به موزه‌ای تبدیل شود تا کارهای آنها همیشه در ذهن مردم باقی بماند.
 
این گزارش که به کمیته ملی حقیقت‌یاب درباره رشوه و فساد دوره بن‌علی تحویل داده شده، از گسترش فساد در نهادها، وزارتخانه‌‌ها، بانک‌ها، رسانه‌ها و وکلا پرده برمی‌دارد.
 
در این گزارش آمده است: در دوره بن‌علی فساد در تونس در تمام حوزه‌ها به ویژه سیستم قضایی و پروژه‌های عظیم ملی، مالیات‌ها و بانک‌ها رسوخ کرده بود.
 
در گزارش البکوش تاکید شده است که همسر و نزدیکان بن‌علی بانک‌های دولتی و خصوصی تونس را در اختیار داشتند و نام برخی افراد به عنوان افراد متهم به فساد ذکر شده است که از جمله باید از الهاشمی الحامدی، رهبر جریان "مطالبات مردمی"، مقیم لندن که 26 کرسی در انتخابات 23 اکتبر مجلس موسسان تونس را به دست آورد، نام برد.
 
این گزارش به فواد المبزع، رئیس‌ جمهور موقت تونس داده شد که دستور مصادره املاک خانواده بن‌علی را صادر کرده بود.
 
انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000903
شنبه 21 آبان 1390

کسی که حکم شهادتش را کنار کعبه از خدا گرفت

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

روایتی از سومین شهید محراب دستغیب؛
کسی که حکم شهادتش را کنار کعبه از خدا گرفت

خبرگزاری فارس: خواهر زاده شهید دستغیب: آن شهید در کنار کعبه از خدا خواسته بود یا وضع معنویش را بهتر کند یا همین الان از دنیا ببرد، که ایشان بعدا در نماز شهید می شود.

خبرگزاری فارس: کسی که حکم شهادتش را کنار کعبه از خدا گرفت

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به سرزمین وحی،احمد علی دستغیب فرزند سید علی اصغر نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی که برای اولین بار و از طریق کاروان به حج تمتع 90 مشرف شده، در مورد شهید محراب آیت الله سید عبدالحسین دستغیب امام جمعه وقت شیراز که سال 1360 در نماز جمعه به شهادت رسید، خاطره ای از پدرش( به عنوان خواهر زاده شهید ) نقل کرد. 
خبرنگار اعزامی مطلبی به نقل از حجت الاسلام معین شیرازی نقل کرد که شهید محراب آیت الله دستغیب در عرفات به خیمه های حجاج سر می زدندو با خود این شعر را زمزمه می کرد که «گلی گم کرده ام می جویم اورا ، به هر گل می رسم می بویم اورا» و دنبال امام زمان (عج) می کشت، زیرا طبق روایات، امام زمان(عج) روز عرفه در صحرای عرفات حضور دارند.
سید احمد دستغیب فرزند سید علی اصغر با شنیدن این مطلب گفت: خاطره ای بهتر بگویم که پدرم عضو مجلس خبرگان از خود شهید دستغیب(دایی اش) شنیده است.
وی گفت: پدرم سید علی اصغر تعریف می کند که قبل از انقلاب اسلامی شهید دستغیب به حج مشرف می شود، ایشان در کنار خانه خدا پرده کعبه را گرفته و از خدا می خواهد یا همین الان جان مرا بستان، یا حالم را از این که الان دارم بهتر کن.
وی گفت: پدرم بارها با خود گفته بود چه اتفاقی برای دایی اش خواهد افتاد و این سالها مورد سوال بود، تا این که بعد از انقلاب اسلامی که ایشان در سن پیری و در نماز جمعه به فیض شهادت در راه خدا نایل می شود و تعبیر آن حال بهتر روشن می شود. 
سید عبدالحسین دستغیب شیرازی (زادهٔ ۱۸ آذر ۱۲۹۲ ـ ۱۰ محرم ۱۳۳۲ و شهید ۲۰ آذر ۱۳۶۰ ـ ۱۴ صفر ۱۴۰۲ در شیراز)، معروف به شهید دستغیب، مجتهد شیعه ایرانی، شهید محراب، رئیس حوزه علمیهٔ فارس، نمایندهٔ ولی فقیه در استان فارس، امام جمعهٔ شیراز و نمایندهٔ استان فارس در مجلس خبرگان قانون اساسی بود. وی فرزند سید محمدتقی دستغیب بود.
نسبش با سی و دو واسطه به «زید بن علی» فرزند علی بن حسین می‌رسد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000892
شنبه 21 آبان 1390

آل هاشم: طرح ترور فرماندهان سپاه نشان از شکست دولتمردان آمریکاست

شنبه 21 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

گزارش فارس از رونمایی 12 عنوان کتاب دفاع مقدس ارتش؛
آل هاشم: طرح ترور فرماندهان سپاه نشان از شکست دولتمردان آمریکاست

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: مطرح کردن ترور سرلشکر سلیمانی، تهدید حمله نظامی به جمهوری اسلامی و سخنان روز گذشته وزیر دفاع آمریکا، حاکی از عقب‌نشینی‌هایی دارد که به دلیل صلابت سخنان مقام معظم رهبری شکل گرفته است و نشانه شکست دولتمردان آمریکاست.

خبرگزاری فارس: آل هاشم: طرح ترور فرماندهان سپاه نشان از شکست دولتمردان آمریکاست

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، رونمایی از 12 عنوان کتاب دفاع مقدس با حضور حجت‌الاسلام والسملین سیدمحمدعلی آل‌هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر سرتیپ دوم حسن سیفی رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش به همراه تعدادی از نویسندگان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس صبح امروز در سالن کوثر سازمان عقیدتی ـ سیاسی ارتش، برگزار شد.

*مثلث جدید تهدیدات آمریکا علیه ایران در حقوق بشر، انرژی هسته‌ای و تروریسم خلاصه می‌شود

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم با گرامیداشت آزادسازی سوسنگرد در 26 آبان‌ماه طی سخنانی اظهار داشت: موج جدید خصومت‌های آمریکا علیه ایران بار دیگر از دو ماه گذشته شروع شده است و امریکا تلاش می‌کند جبهه جدیدی را علیه ایران اسلامی باز کند. به همین منظور در رویکرد جدید مثلثی خود تروریست، حقوق بشر و انرژی هسته‌ای را مدنظر قرار داده است.

وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی می‌خواهند جبهه‌های قدیمی را در عالم خودشان بازسازی کرده و دوباره احیاء کنند، گفت: در ابتدای ادعایشان تلاش می‌کنند جمهوری اسلامی ایران را در ترور سفیر عربستان مقصر جلوه دهند، سپس گزارش نماینده کمیسیون حقوق بشر و دبیر کل آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای را مطرح می‌کنند تا این امر موجب جنجال رسانه‌ای غرب در کنار تهدیدات رژیم صهیونیستی شود تا موج تازه‌ای از توطئه‌ها علیه انقلاب اسلامی شکل گیرد.

*مطرح کردن ترور سردار سلیمانی نشان شکست دولتمردان آمریکایی است

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تصریح کرد: مطرح کردن ترور سرلشکر سلیمانی، تهدید حمله نظامی به جمهوری اسلامی و سخنان روز گذشته وزیر دفاع آمریکا، حاکی از عقب‌نشینی‌هایی دارد که به دلیل صلابت سخنان مقام معظم رهبری شکل گرفته است و نشانه شکست دولتمردان آمریکاست؛ چرا که معظم‌له در مراسم باشکوه ارتش که پنجشنبه گذشته برگزار شد فرمودند: ما در مقابل هرگونه تهدید، «تهدید» می‌کنیم و نیروهای مسلح ما در هنگام توطئه‌ها جواب آنها را خواهند داد.

آل‌هاشم با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها از سناریویی که خودشان ساخته بودند عقب‌نشینی کردند، عنوان کرد: آمریکایی‌ها خودشان بیان کردند حمله نظامی به ایران عواقب زیادی دارد و تحریم را راه‌حل مناسبی برای مقابله با ایران دانستند.

*حمله نظامی به ایران وجود ندارد چرا که نیروهای مسلح در آمادگی کامل به سر می‌برند

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه رژیم صهیونیستی دارای کلاهک هسته‌ای است، گفت: اسرائیلی که دارای کلاهک هسته‌ای است می‌خواهد جلوی فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران را بگیرد.

آل‌هاشم در تبیین اهداف امریکا از شکل‌دهی موج جدید خصومت‌ها علیه ایران خاطرنشان کرد: موج بیداری اسلامی و تأثیرات انقلاب ایران در منطقه و جهان؛ فرافکنی مشکلات اقتصادی، اجتماعی آمریکا در افغانستان و عراق، تأثیرگذاری در فضای انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران و سرد کردن این فضا، شکست سیاست‌های گذشته آمریکا و بی‌نتیجه بودن توطئه‌های آنان در منطقه، از مهم‌ترین دلایل خصومت‌های آمریکا علیه انقلاب اسلامی ایران است که به دلیل خشم و سردرگمی آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی به تهدید نظامی روی آورده‌اند، اما به قول وعده الهی امکان حمله نظامی وجود ندارد چرا که نیروهای مسلح ما در آمادگی کامل به سر می‌برند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به اینکه آمریکا و صهیونیست‌ها در سطح منطقه منفور واقع شده‌اند، اظهار داشت: امروز شاهد اختلافات سیاسی بزرگی در درون رژیم صهیونیستی هستیم و این نکته را می‌رساند که توان حمله نظامی به ایران را ندارند؛ چرا که قدرت‌های بزرگ بین‌المللی همچون چین و روسیه با سیاست‌های آنها همراه نیستند.

*با آزاد سازی «قدس» مسلمانان به اهداف خود خواهند رسید

وی وجود رهبری آگاه، قاطع، مدیر، بصیر و هدایت‌گر انقلاب اسلامی را یکی از موفقیت‌های مهم ایران دانست و تصریح کرد: سیدحسن نصرالله در سخنان روز گذشته خود ایران را مقتدر توصیف کرد و گفت: ایران رهبری دارد که در دنیا بی‌نظیر است و اگر اسرائیل به ایران و سوریه حمله کند، جنگ منطقه‌ای خواهد بود.

آل‌هاشم موفقیت اخیر اسلام‌گرا‌ها در انتخابات تونس را موفقیت خوبی دانست و خاطرنشان کرد: انشاالله شاهد خواهیم بود که قدس عزیز آزاد خواهد شد و مسلمانان به اهداف خود خواهند رسید.

در پایان این مراسم، از «عزت‌الله معظمی گودرزی» نویسنده کتاب‌های «20 سال تنهایی» و «به یاد ماندنی» و «محمدحسین صادق‌زاده پوده» نویسنده کتاب‌های «انتقالی با 14 صلوات»، «ترور در سرزمین مظلوم»، «اشک هجران و مروارید غلطان» تقدیر شد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000945
پنجشنبه 19 آبان 1390

یک میلیون گوسفند قربانی کجا می رود

پنجشنبه 19 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

بانک توسعه اسلامی گوشت قربانی را به فقرا می رساند؛
یک میلیون گوسفند قربانی کجا می رود

خبرگزاری فارس: امسال عید قربان یک میلیون راس گوسفند توسط حجاج دنیا در منا قربانی شد که توسط بانک توسعه اسلامی به فقرای کشورهای مسلمان می رسد.

خبرگزاری فارس: یک میلیون گوسفند قربانی کجا می رود

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به سرزمین وحی،
احمد محمد علی مدیر عامل بانک توسعه اسلامی با تشکر از حجاج و بعثه حج کشورهای مختلف و مسولان حج این کشورها گفت: گوشت این یک میلیون طراحی کاتالوگ گوسفند قربانی طبق آن مقصدی که بعثه کشورها اعلام کند برای امور خیریه و طبق ضوابط شرعی به مستمندان و فقرا اختصاص می یابد.
احمد محمد علی رئیس بانک توسعه اسلامی همچنین از مسلمانان سراسر جهان می توانند از طریق اینترنت هرگونه فدیه و صدقه را در طول سال و عید قربان از طریق سایت www.adahi.org اعلام کنند و انگار که در مکه مکرمه حضور داشته اند، به نیابت از آنها این صدقه و فدیه از طریق بانک توسعه اسلامی به فقرا می رسد.
به گزارش فارس رئیس سازمان حج و زیارت نیز از قربانی کردن 99 هزار راس گوسفند برای حجاج ایرانی و مقیم خارج کشور در عید قربان امسال در منا خبرداد و گفت: گوشت قربانی بعد از ذبح شرعی گوسفند، از تونل انجماد می گذرد و به روش بهداشتی نگهداری می شود و سپس از طریق بانک توسعه اسلامی بر اساس سفارش ایران به کشورهای مورد نظر و مردم مستمند اهدا می شود.
وی گفت: سال گذشته بخشی از گوشت قربانی بین سیل زدگان پاکستان و بخشی به قحطی زدگان آفریقا اهدا شد.
امسال هنوز تصیم قطعی گرفته نشده و شاید قحطی زدگان مسلمان سومالی و سیل زدگان پاکستان دوباره برای دریافت گوشت قربانی معرفی شوند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900819000555
پنجشنبه 19 آبان 1390

باید با جرأت مقابل قلدربازی‌های مدرن آمریکا ایستاد/ ایران میدان 'بزن دررو' نیست

پنجشنبه 19 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

لاریجانی در دانشگاه گرمسار:
باید با جرأت مقابل قلدربازی‌های مدرن آمریکا ایستاد/ ایران میدان 'بزن دررو' نیست

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران میدان بزن و دررو نیست، گفت: باید با جرأت مقابل قلدربازی‌های مدرن آمریکا ایستاد.

خبرگزاری فارس: باید با جرأت مقابل قلدربازی‌های مدرن آمریکا ایستاد/ ایران میدان 'بزن دررو' نیست

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به استان سمنان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در ادامه سفر خود به استان سمنان به دانشگاه آزاد گرمسار رفت و در جمع دانشجویان و اساتید این دانشگاه به ایراد سخن پرداخت.

قبل از سخنرانی لاریجانی، کریم زارع معاون پارلمانی دانشگاه آزاد طی گزارشی فعالیت دانشگاه آزاد را در 5 دهه تقسیم‌بندی کرد.
 
در ادامه علی لاریجانی نیز با اشاره به سخنان زارع گفت: حدود 2 سال پیش طی جلسه‌ای که با آقای زارع داشتیم، فعالیت دانشگاه آزاد را 4 دهه ذکر کرده بود ولی امروز این تقسیم‌بندی 5 دهه شد؛ با این وضعیت احتمالا حالا حالاها در خدمت دکتر جاسبی هستیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش گفت: سالها پیش که دانشجوی دانشگاه شریف بودم، خدمت شهید مطهری رسیدم و گفتم که محیط دانشگاه، محیطی خاص شده است. آن زمان دیکتاتوری شاه بود و خفقان وجود داشت.

وی افزود: در آن زمان در مورد نیت برخی افراد شکی نبود ولی برخی افراد دچار انحرافات فکری می‌شدند به طوری که برخی به گروه منافقین و یا سایر گروه‌ها پیوستند.

لاریجانی اظهار داشت: شهید مطهری به من گفت برای اینکه یک انسان در کار خود و در رشته‌های دانشگاهی به عنوان مسلمان مسئولیت خود را بشناسد باید به همان میزان ساحت‌های فکری دیگر وی هم گستردگی پیدا کند یعنی ابعاد اخلاقی و اجتماعی و مذهبی هم در طراحی سایت آن فرد گسترش یابد.

رئیس قوه مقننه خاطر نشان کرد: کسانی که در حوزه سیاسی هستند اگر اعتبار اجتماعی پیدا کردند باید نگاهی به گسترش سایر ابعاد خود داشته باشند.

لاریجانی اظهار داشت: در بعضی زمینه‌ها آمادگی خوبی داریم چرا که در یک کشور اسلامی هستیم و این ظرفیت خوبی است اما این کفایت نمی‌کند که فقط بگوییم ما یک کشور متمدن و تاریخی هستیم چرا که نمی‌توانیم با افتخارات گذشته زنده باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمینه‌های فرهنگی برای رشد جامعه ما مهیا است، ‌گفت: بسیاری از خسارات جامعه برای این است که ما برخی مواقع مغروریم به اینکه مسائل دینی در کشور گسترش یافته ولی سؤال این است که آیا تفکر اسلامی به همین مسائل محدود می‌شود؟

وی خاطر نشان کرد: بعضی رجال سیاسی اوایل انقلاب مثل شهید بهشتی، باهنر، رجایی و مطهری در برخی مسائل با هم اختلاف نظر داشتند اما این مسئله به مشاجره تبدیل نمی‌شد ولی وقتی کمی جلوتر رفتیم به نسل افرادی مثل بنی‌صدر و قطب‌زاده خوردیم که مشاجرات و دعواهای قدرت آن زمان شرایط سرافکندگی برای کشور به وجود آورد.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اخیرا رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای دیگر تهدیداتی علیه جمهوری اسلامی ایران داشتند، افزود: این نوع هجمه‌ها چیز عجیب و غریبی نیست و من حدس می‌زنم که مقدار زیادی از این فشارها برای این است که ملت ایران را از مسیر خود منحرف کنند یا اینکه در مسئله هسته‌ای به خواسته‌های آنان تن دهیم.

رئیس قوه مقننه گفت: مسئله هسته‌ای برای ایران بازی تفنن‌آمیز نیست. این یک موضوع انتخابی برای ما است که روی آن سرمایه‌گذاری شده و برای آن زحمت کشیده‌ایم.

لاریجانی به غربی‌ها توصیه کرد که برای دور ماندن از تنفر ملت‌ها رفتار خود را عوض کنند و ادامه داد: ایران میدان بزن و دررو نیست و اگر چنین اشتباهی را کسی انجام داد با مشکل مواجه می‌شود و دشمنان باید بدانند که این بازی بچگانه برای آن‌ها هزینه‌بردار است.

وی خطاب به دشمنان ملت ایران افزود: اگر تصور کردید که شهر شلوغ است و تیری می‌اندازید و می‌روید باید بدانید که ملت ایران شما را رها نمی‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یقین دارم رفتار غرب و آمریکا در مسائل اخیر با وضعیت کنونی منطقه مرتبط است.

وی در عین حال تأکید کرد: باید با جرأت مقابل قلدربازی‌های مدرن آمریکا ایستاد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900819000624
پنجشنبه 19 آبان 1390

ابراهیمی: موفقیت تیم ملی مهم‌تر از همه چیز است/یک ماه و نیم را از دست دادم

پنجشنبه 19 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

/مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان – پاریس/
ابراهیمی: موفقیت تیم ملی مهم‌تر از همه چیز است/یک ماه و نیم را از دست دادم

خبرگزاری فارس: کاپیتان تیم ملی وزنه‌برداری ایران گفت: موفقیت تیمی از اهمیت بسیاری برخوردار است و امیدوارم من هم عضو موثری برای تیم ملی کشورم باشم و به لحاظ امتیازی بتوانم در گرفتن سهمیه کامل حضور در المپیک لندن، موثر واقع شوم.

خبرگزاری فارس: ابراهیمی: موفقیت تیم ملی مهم‌تر از همه چیز است/یک ماه و نیم را از دست دادم

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» و به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، اصغر ابراهیمی ملی‌پوش با سابقه تیم ملی ایران که در وزن 94 کیلوگرم وزنه می‌زند و امسال نامش در گروه B رقابت‌ها قرار گرفته است، بدون آنکه به این موضوع فکر کند، می‌گوید: بیش از آنکه در آوردگاه پاریس بحث موفقیت فردی مطرح باشد، موفقیت تیمی از اهمیت بسیاری برخوردار سئو است و من به شخصه امیدوارم بتوانم عضو موثری برای تیم ملی کشورم باشم و به لحاظ امتیازی بتوانم در گرفتن سهمیه کامل حضور در المپیک لندن، موثر واقع شوم.

ابراهیمی که در کارنامه‌اش پنجمی المپیک پکن وهمین‌طور نایب قهرمانی بازی‌های آسیایی 2010 گوانگجو دیده می شود، افزود: با اینکه از وضعیت فعلی خود راضی‌ام، اما در اردوها از آسیب دیدگی رنج کشیدم و نتوانستم تمریناتم را آنطور که باید و شاید دنبال کنم. در حقیقت یک ونیم ماه از زمان تمرینات اردویی را به واسطه آسیب دیدگی زانو از دست دادم تا نتوام رکوردهای خود را افزایش دهم. با این حال جای تقدیر از کوروش باقری سرمربی تیم ملی دارد که به من اعتماد کرد تا امروز دوباره در خدمت تیم ملی کشورم باشم. 

وی با اشاره به اینکه مسابقات امسال به واسطه گزینشی بودن المپیک در کمیت و کیفیت بالایی برگزار می شود، گفت: از کیفیت بالای رقابت‌ها همین بس که من با رکوردهای ورودی سال قبل خود که با آن توانستم در گروه A وزنه بزنم، امسال در گروه B قرار گرفته‌ام. به هر حال من بدون توجه به اینکه در چه گروهی وزنه می‌زنم، می‌خواهم از تجربه بالای خود و بعد قدرتم در جهت رسیدن به مقامی در خور توجه برای کشورم در آوردگاه پاریس استفاده کنم.

ابراهیمی که که از اولین دقایق بامداد شنبه به وقت تهران روی صحنه خواهد رفت، ابراز امیدواری کرد که با دعای خیر مردم ، تیم ملی وزنه برداری ایران در رقابت های جهانی پاریس سربلند از میدان خارج شود.
انتهای پیام/خمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900819000621
پنجشنبه 19 آبان 1390

هاشمیان: نمونه دوپینگ بازیکن لیگ برتری فوتسال مثبت شد

پنجشنبه 19 آبان 1390

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

رئیس کمیته پزشکی فدارسیون فوتبال
هاشمیان: نمونه دوپینگ بازیکن لیگ برتری فوتسال مثبت شد

خبرگزاری فارس: رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال گفت: نمونه بازیکن لیگ برتری فوتسال مثبت شد همچنین بازیکن متخلف و باشگاهش تا پایان وقت اداری شنبه 21 آبان برای درخواست آنالیز نمونه فرصت دارند.

خبرگزاری فارس: هاشمیان: نمونه دوپینگ بازیکن لیگ برتری فوتسال مثبت شد

به گزارش خبرگزاری فارس و طراحی وب سایت به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، احمد هاشمیان عنوان کرد: امروز نتایج آنالیز 23 نمونه کنترل دوپینگ شامل هفته‌های نهم تا دوازدهم لیگ برتر به همراه هفته‌های اخیر لیگ برتر فوتسال از سوی آزمایشگاه کلن آلمان اعلام شد که 22 نمونه منفی و یک نمونه که مربوط به یکی از بازیکنان لیگ برتر فوتسال بود مثبت اعلام شد؛ ماده اعلام شده از دسته هفتم مواد ممنوعه است که متادن نام دارد.
رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال درباره وضعیت بازیکن لیگ برتری متهم به دوپینگ خاطرنشان کرد: پیش از ظهر امروز مورد تخلف به بازیکن و باشگاه ابلاغ شد و هم باشگاه و هم بازیکن تا پایان وقت اداری روز شنبه 21 آبان وقت دارند تا برای آنالیز نمونه B درخواست بدهند و چنانچه درخواستی برای آنالیز ندهند بلافاصله کمیسیون بدوی رسیدگی به تخلفات دوپینگ وارد مراحل رسیدگی خواهد شد.

هاشمیان افزود: طبق آئین‌نامه فعلا تا زمان قطعی شدن رای نهایی مجاز نیستیم که نامی را اعلام کنیم اما نام بازیکن متخلف پس از قطعی شدن رای اعلام خواهد شد.
انتهای پیام/خمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900819000627
  • کل صفحات: 3
  • 1  
  • 2  
  • 3  


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات