خبر رسانی ایران
دوشنبه 7 فروردین 1391

بالگرد اورژانس تا 20 فروردین به گردشگران نوروزی خدمات می‌دهد

دوشنبه 7 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

معاون اورژانس 115 مازندران:
بالگرد اورژانس تا 20 فروردین به گردشگران نوروزی خدمات می‌دهد

خبرگزاری فارس: معاون مرکز اورژانس 115 مازندران گفت: یک فروند بالگرد تا 20 فروردین به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به میهمانان نوروزی است.

خبرگزاری فارس: بالگرد اورژانس تا 20 فروردین به گردشگران نوروزی خدمات می‌دهد

فرهاد مصدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری از آمادگی 68 پایگاه اورژانس شهری و جاده‌‌ای و 10 ایستگاه سلامت در تعطیلات نوروزی مازندران خبر داد.

وی با اشاره به اینکه امسال امکانات و تجهیزات اورژانس برای خدمت‌رسانی بیشتر 40 درصد رشد کیفی و کمی داشته است، گفت: اورژانس 115 استان مازندران با بکارگیری 100 دستگاه خودروی امدادی، 500 نیروی ماهر و مجرب، دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و استقرار آن در مسیرهای پرتردد ورودی و خروجی محورها و همچنین یک فروند بالگرد تا 20 فروردین به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به میهمانان نوروزی و هم استانی‌ها است.

وی افزود: تمام پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ مازندران مجهز به تجهیزات پزشکی است که در مبادی ورودی شهرها و در مسیرهای پرتردد جاده‌ای  مستقر هستند.

معاون اورژانس 115 مازندران همچنین با اشاره به وجود یک فروند بالگرد و دو دستگاه اتوبوس آمبولانس در ایام نوروز تصریح کرد: این اتوبوس‌ها با ظرفیت 15 تخت به صورت 24 ساعته برای انتقال بیماران تصادفی و حادثه‌ای نقش موثری دارند.

وی اضافه کرد: پرسنل اورژانس 115 مازندران به صورت شبانه روزی دراجرای طرح نوروزی از 25 اسفند ماه برای خدمت‌رسانی به میهمانان و هم استانی‌ها آماده شدند.

این مسئول همچنین به عملکرد اورژانس 115 استان در سال 90 اشاره کرد و گفت: در سال گذشته، 61 هزار و 554 ماموریت اورژانسی در مازندران صورت گرفت که 19 هزار و 174 ماموریت تصادفی و 4 هزار و 237 ماموریت غیرتصادفی بود.

معاون اورژانس115 مازندران بیشترین ماموریت غیرتصادفی در این مدت را بیماران قلبی با یک‌‌هزار و 25 ماموریت اعلام کرد.

مصدری میانگین زمان رسیدن اورژانس به محل حادثه در ماموریت شهری را 8 دقیقه و35 ثانیه و ماموریت جاده‌ای را 11 دقیقه و 40 ثانیه اعلام کرد.

وی همچنین متوسط ماموریت‌های روزانه اورژانس 115 مازندران در سال 90 را 171 مورد بیان کرد.

انتهای پیام/خ۲۰
دوشنبه 7 فروردین 1391

20 پزشک در گناوه به مسافران نوروزی خدمات می‌دهند

دوشنبه 7 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در ایام نوروز 91
20 پزشک در گناوه به مسافران نوروزی خدمات می‌دهند

خبرگزاری فارس: معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: با توجه به حجم انبوه مسافران نوروزی در گناوه 20 پزشک کشیک در این شهرستان در ایام نوروز خدمات‌رسانی می‌کنند.

خبرگزاری فارس: 20 پزشک در گناوه به مسافران نوروزی خدمات می‌دهند

الیاس کیامرزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: با توجه به اینکه هر سال شهرستان گناوه میزبان بیشترین مسافران نوروزی در استان بوشهر است اقدامات زیادی برای تامین امنیت و آرامش مسافران نوروزی در این شهرستان انجام شده است.

وی افزود: گناوه با توجه به دارا بودن موقعیت تجاری و بندری بیشترین حجم مسافران ورودی به استان را به خود اختصاص داده است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر ادامه داد: در ایام نوروز هزاران گردشگر از نقاط مختلف کشور برای خرید کالا و استفاده از سواحل زیبا وارد این بندر می‌شوند و تمام دستگاه‌های اجرایی در شهرستان گناوه موظف به ارائه خدمات مطلوب به گردشگران شده‌اند.

کیامرزی افزود: با توجه به ورود انبوه مسافران سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره‌ کل تعزیرات حکومتی استان بر نحوه توزیع اجناس و ارزاق عمومی در این ایام نظارت دقیق خواهند داشت.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: اداره‌ کل آموزش و پرورش نیز برای اسکان و پذیرایی مسافران، تمام آموزشگاه‌ها و مدارس خود را آماده کرده است.

کیامرزی اضافه کرد: ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان بوشهر علاوه بر فراهم کردن امکانات رفاهی، تامین نیازهای بهداشتی و درمانی مسافران نوروزی را نیز در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.

وی گفت: در همین ارتباط تیم‌های مختلف پزشکی در ایام نوروز به صورت شبانه‌روزی در خدمت مسافران نوروزی خواهند بود.

انتهای پیام/خ20/د1000
دوشنبه 7 فروردین 1391

57 شرکت بورسی از تابلوهای بازار سهام دور مانده اند

دوشنبه 7 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

به دلیل توقف نماد:
57 شرکت بورسی از تابلوهای بازار سهام دور مانده اند

خبرگزاری فارس: آخرین وضعیت توقف نمادهای معاملاتی در سال جدید نشان می دهد نماد 57 شرکت از 344 شرکت به دلایل مختلف بسته است.

خبرگزاری فارس: 57 شرکت بورسی از تابلوهای بازار سهام دور مانده اند

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، بررسی ها از آخرین وضعیت توقف نماد معاملاتی شرکت های بورسی در سال جدید نشان می دهد از 344 شرکت حاضر در دو بازار اول (شامل دو تابلوی اصلی و فرعی ) و دوم،57 شرکت بورسی به دلایلی چون تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم، شفاف سازی، برگزاری مجمع سالانه و فوق العاده ، عدم ارائه اطلاعات مالی و غیرمالی، اظهار نظر مردود حسابرس نسبت به صورت های مالی و سایر موارد بسته است.

 

از این تعداد 17 شرکت در بازار اول و باقی در بازار دوم حضور دارند. همچنین طولانی ترین زمان توقف نمادها هم همچنان به دو شرکت پیام و آزمایش تعلق دارد که از شهریور 87 به علت عدم ارائه اطلاعات مالی و غیرمالی و عدم اظهار نظر حسابرس نسبت به صورت های مالی با توقف نماد روبرو هستند.

 

نماد شرکت های کیوان و کف هم به سبب برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و تعدیل سود هر سهم از سال 89 بسته است و به جز دو شرکت مخابرات و بیمه آسیا که طی دو روز اخیر با توقف نماد مواجه شدند، 51 شرکت دیگر از سال 90 تا به امروز دور از تابلوهای بورس هستند.

 

فهرست 57 شرکت

 

براساس این گزارش، فهرست 57 شرکتی که به طور موقت از تابلوهای معاملاتی بورس غایبند به شرح زیر است:

 

کنتورسازی ایران،مخابرات ایران ،بیمه آسیا، جوشکاب یزد، ایران تایر، پلستیران ،ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی،

کمباین سازی ایران ،سخت آژند، ساختمان اصفهان ، سامان گستراصفهان ، حمل و نقل پتروشیمی، ایران خودرو دیزل ، قطعات اتومبیل ایران ، صنایع ریخته گری ایران، صدرا ، مهرکام پارس، موتورسازان تراکتورسازی ایران، ایران خودرو ، بیمه دانا ، داروسازی دکترعبیدی ، مپنا ، آذریت ، پالایش نفت تبریز ، تولی پرس ، نیروی زنگان ، پتروشیمی اصفهان، صنایع شیمیایی فارس ،کف ، هنکل پاک وش ، لبنیات کالبر ،صنعتی بهشهر ، بهنوش ایران ، لبنیات پاک ، خوراک دام پارس ،دشت مرغاب ، پگاه آذربایجان غربی ، بیسکویت گرجی ، روغن نباتی ناب ، کیوان ، آلو مراد ، قند تربت جام ، قند قزوین ، قند اصفهان ، قند مرودشت ، فرآورده های نسوزآذر ، کاشی تکسرام ، فرآورده های نسوز پارس ، آزمایش ، پارس الکتریک ، پیام ،کارخانجات مخابراتی ایران ، ایران مرینوس ، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی ، توس گستر ، سرمایه گذاری توسعه ملی ، لیزینگ رایان سایپا.

انتهای پیام

 
دوشنبه 7 فروردین 1391

مصرف روزانه 700 هزار کیلوگرم گاز سی ان جی در مازندران

دوشنبه 7 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

معاون میراث فرهنگی مازندران خبر داد
مصرف روزانه 700 هزار کیلوگرم گاز سی ان جی در مازندران

خبرگزاری فارس: معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: با ورود مسافران نوروزی روزانه 700 هزار کیلوگرم گاز سی ان جی در مازندران مصرف می‌شود.

خبرگزاری فارس: مصرف روزانه 700 هزار کیلوگرم گاز سی ان جی در مازندران

محمدنقی کلانتری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با بیان اینکه نسبت به مدت مشابه با رشد مصرف سوخت سی ان جی خودروها مواجه بودیم، اظهار داشت: روزانه 700 هزار کیلوگرم سی ان جی در استان مازندران مصرف می‌شود.

وی یادآور شد: امسال در استان مازندران با رشد 13 درصدی مسافران نوروزی مواجه بودیم که نسبت به مدت مشابه بیش از 12 درصد مسافران اقامت در استان را انتخاب کردند.

کلانتری حدود افزایش مسافر را با رشد مصرف سوخت خودرو مرتبط دانست و خاطرنشان کرد: سوخت گازوئیل، بنزین و نفت گاز در استان مازندران پنج درصد افزایش داشت.

انتهای پیام/خ۳۰
دوشنبه 7 فروردین 1391

برترین رایانه های شخصی در دنیا

دوشنبه 7 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

برترین رایانه های شخصی در دنیا

خبرگزاری فارس: کامپیوترهای شخصی که در اصطلاح با عنوان " PC " شناخته می شوند سالهاست که در منازل و ادارات مختلف در سرتاسر جهان وجود دارند و به نوعی با حضور خود در دهه 70 میلادی انقلابی را در عرصه زندگی بشر ایجاد کردند.

خبرگزاری فارس: برترین رایانه های شخصی در دنیا

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، کامپیوترهای شخصی که در اصطلاح با عنوان " PC " شناخته می شوند سالهاست که در منازل و ادارات مختلف در سرتاسر جهان وجود دارند و به نوعی با حضور خود در دهه 70 میلادی انقلابی را در عرصه زندگی بشر ایجاد کردند. در طول سالهای گذشته رایانه های شخصی نیز به مانند سایر بخش های بازار جهانی تکنولوژی با تغییرات زیادی مواجه شده اند و پیشرفت زیادی کرده اند . در این مطلب که در دوقسمت تهیه شده است قصد داریم تا شما را با 10 مدل از برترین رایانه های شخصی که در بازار جهانی وجود دارد آشنا کنیم.

Scan 3X Black Widow Extreme

این کامپیوتر جدید از جمله قوی ترین سیستم های موجود در بازار جهانی است و نکته جالب در مورد آن این است که این کامپوتر توسط مایعات خنک می شود. این سیستم شامل یک پردازنده مدل کورای 7 به قدرت 4.7 گیگاهرتز ، سه کارت گرافیکی مدل " Nvidia GTX 580 " ور رم 4.5 گیگی است. این سیستم به قیمتی بالا ، در حدود 4845 پوند به بازار عرضه شده است.

Sony Vaio VPCL22S1E

محصولات شرکت سونی در اکثر موارد نسبت به همتایان خود گرانتر بوده اند اما اگر منصفانه به محصولات این شرکت و کیفیت آنها دقت کنیم متوجه می شویم که این قیمت بیشتر بی دلیل نیست. صفحه نمایش 24 اینچی به همراه قابلیت فرمان دهی لمسی ، کارت گرافیکی و پردازندهای نیرومند به همراه یک درایور مخصوص لوح های فشرده بلوری از این سیستم ، رایانه ای توانا ساخته است که می تواند بسیاری از وظایف محوله را به خوبی انجام دهد. این سیستم به قیمت 1200 پوند به بازار عرضه شده است.

Apple Mac Mini

یک کامپیوتر زیبا از شرکت اپل که با اندازه کوچک و بدنه سبک آلومنیومی خود طرحی نو را در خانواده رایانه های شخصی معرفی کرده است. این کامپیوتر کوچک بسیار کم مصرف بوده و به دلیل اندازه کوچک و وزن کم یک انتخاب مناسب برای افرادی است که به وزن و اندازه سیستم خود اهمیت می دهند. این سیستم دارای سیستم های پردازشگر کورای 5 و یا 7 است. و همچنین از فضای ذخیره 500 گیگابایت بهره می برد. این سیستم با قیمت 530 پوند به بازار عرضه شده است.

Asus Eee Box EB1501P

این کامپیوتر نازک و کم صدا یک سیستم بسیار توانا و موثر است که از نسل دوم کارتهای گرافیک ION ، یک پردازنده دو هستی ای و رم 2 گیگابایت بهره می برد. انتخاب درایور بلو ری به عهده مشتری است و به صورت استاندارد با سیستم عرضه نمی شود. کامپیوتر مورد نظر به قیمت 330 پوند به بازار عرضه شده است.

Asus ET2400XVT

این محصول زیبا و البته کمی گران قیمت از شرکت " Asus " یکی از کاملترین و بهترین کامپیوترهای شخصی حال حاضر در جهان است. این سیستم با یک صفحه نمایش 23.6 اینچ با قابلیت کنترل لمسی ، درایور سیستم های بلو ری ، پردازنده کورای 7 و کارت گرافیک محصول شرکت " Nvidia " همه و همه از این کامپیوتر یک انتخاب مناسب ساخته است. سیستم مورد نظر با قیمتی در حدود 1290 پوند در بازار جهانی عرضه شده است.

انتهای پیام/
دوشنبه 7 فروردین 1391

توسعه تولید ملی با حمایت از شرکت‌های تولیدی درون منطقه

دوشنبه 7 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

سرپرست منطقه آزاد اروند عنوان کرد
توسعه تولید ملی با حمایت از شرکت‌های تولیدی درون منطقه

خبرگزاری فارس: سرپرست منطقه آزاد اروند، حمایت از شرکت‌های تولیدی درون منطقه را گامی مؤثر در زمینه توسعه تولید ملی عنوان کرد.

خبرگزاری فارس: توسعه تولید ملی با حمایت از شرکت‌های تولیدی درون منطقه

بهروز حسینی‌فر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان در خصوص نامگذاری امسال با عنوان تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی بنا به فرمایش مقام معظم رهبری اظهار داشت: منطقه آزاد اروند برای اجرای فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی در این خصوص آمادگی کامل خود را در بخش‌های مختلف اعلام می‌کند.

این مسئول افزود: ما به عنوان مجریان فرمان معظم‌له به خواست خداوند تلاش خواهیم کرد تا بهار طبیعت را با بهار تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی پیوند بزنیم.

سرپرست منطقه آزاد اروند تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد اروند برای قرار گرفتن در مسیر حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی آمادگی کامل داشته و در این زمینه از هیچ کوشش و تلاشی فروگذار نخواهد بود.

وی در خصوص برنامه های سال 91 منطقه آزاد اروند چنین عنوان کرد: در راستای اجرایی کردن این فرمان، به تکمیل زیرساخت‌ها، ارائه مشوق‌های بیشتر به سرمایه‌گذاران، حمایت از شرکت‌های تولیدی درون منطقه، ارائه آموزش‌های لازم به تولید کنندگان، توسعه تجارت و صادرات به‌ عنوان زیرساخت مهم عرصه تولید و همچنین توجه به تولید نیازهای وارداتی کشور به‌ ویژه در حوزه نفت، گاز و برق از طریق تولید، بیش از پیش در منطقه آزاد اروند خواهیم پرداخت.

حسینی‌فر همچنین بی‌اثر کردن تحریم‌ها، تقویت عزم ملی، افزایش اشتغال، افزایش تولید ناخالص ملی، ایجاد فاصله با اقتصاد تک محصولی نفتی و توسعه پایدار را از نتایج توجه به تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی دانست.

این مسئول در پایان اذعان داشت: امیدواریم با اقدامات در دستور کار، همه بخش‌های اجرایی منطقه نیز این سازمان را همیاری و تعامل مضاعف رسانند.

انتهای پیام/۲۰
دوشنبه 7 فروردین 1391

آغاز استعدادیابی والیبال بعد از تعطیلات نوروزی

دوشنبه 7 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

رئیس هیئت والیبال مازندران خبر داد
آغاز استعدادیابی والیبال بعد از تعطیلات نوروزی

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت والیبال استان مازندران گفت: بعد از تعطیلات نوروزی سال 1391 استعدادیابی برای رشته ورزشی والیبال در مازندران کار خود را به طور جدی آغاز می‌کند.

خبرگزاری فارس: آغاز استعدادیابی والیبال بعد از تعطیلات نوروزی

معصومه قلی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس در آمل بیان داشت: بعد از تعطیلات نوروزی سال 1391 استعدادیابی برای رشته ورزشی والیبال در مازندران کار خود را به طور جدی آغاز می‌کند.

وی با اعلام اینکه سعی داریم در این حرکت برترین‌های والیبال مازندران و استعدادهای ناب این رشته ورزشی را گرد هم جمع کنیم، افزود: مسئولیت اصلی این استعدادیابی برعهده افشین علیایی یکی از برترین والیبالیست‌های ملی‌پوش کشورمان و خطه شمال است که هم‌اکنون در کسوت مربیگری مشغول فعالیت است.

قلی‌زاده یادآور شد: برای این استعدادیابی مازندران به سه منطقه غرب با مرکزیت تنکابن، شرق به مرکزیت ساری و مرکز به مرکزیت آمل و بابل تقسیم‌‌بندی شده است.

این مسئول با بیان اینکه این امر با نظارت مستقیم هیئت والیبال مازندران دنبال می‌شود، بیان داشت: این استعدادیابی در بخش آقایان و بانوان در رده‌های سنی پایه نونهالان، نوجوانان و جوانان انجام می‌شود.

رئیس هیئت والیبال استان مازندران اضافه کرد: سه گروه انتخاب شده زیر نظر علی معمری نماینده و ناظر ویژه فدراسیون والیبال قرار می‌گیرند.

قلی‌زاده با اشاره به استعدادهای بی‌نظیر مازندران در والیبال خاطرنشان کرد: مردم مازندران همه والیبال‌دوست هستند و با این رشته ورزشی رابطه خاصی دارند.

وی با اعلام اینکه کاله مازندران یکی از مهم‌ترین نمونه‌های بارز این ادعا است، اذعان داشت: این تیم صاحب‌نام کشورمان توانست امسال نماینده شایسته‌ای برای مازندران در لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور باشد و به قهرمانی این دوره از رقابت‌ها دست پیدا کند.

انتهای پیام/ن۲۰
دوشنبه 7 فروردین 1391

سردرد و حالت تهوع بیشترین مراجعه به اورژانس

دوشنبه 7 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

سردرد و حالت تهوع بیشترین مراجعه به اورژانس

خبرگزاری فارس: دکتر حسن عباسی: «تغذیه نامناسب در مسافرت‌های نوروزی باعث اسهال و حالت تهوع شده و دلیل اصلی بیشترین مراجعه به اورژانس بوده است.»

خبرگزاری فارس: سردرد و حالت تهوع بیشترین مراجعه به اورژانس

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از سینانیوز، دکتر حسن عباسی، مدیر روابط عمومی اورژانس تهران گفت: «با توجه به تمهیداتی که در این سال‌ها توسط اورژانس، پلیس راهنمایی و رانندگی، هلال احمر و سایر گروه‌ها که به نوعی در سلامتی مردم نقش داشته‌اند به وجود آمده آمار‌ها هر ساله کاهش می‌یابد برای مثال در چهارشنبه آخر سال هر ساله ۲۰ درصد کاهش داشته‌ایم که این نشان از توجه مردم و مسئولین به این موضوعات است.»

وی با اشاره به اینکه در ایام نوروز در تهران و شهرهای مختلف کمپ‌های نوروزی ایجاد کرده‌ایم گفت: «جاده‌های آبعلی، جاجرود، بوم هن، ابتدای اتوبان بابایی و سایر نقاط کشور کمپ‌هایی ایجاد شده‌اند که زمان رسیدن اورژانس به بیمار را کاهش می‌دهد و از طرفی مردم یادآور می‌شوند که مراقب خود باشند.»

دکتر عباسی گقت: «مسمومیت‌های ناشی از غذا اکثرا سرپایی است ولی بیشتر مراجعان سردرد، حالت تهوع و اسهال که دلیل اصلی آن تغذیه نامناسب است مواجه می‌شوند.»

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران در پایان خاطر نشان کرد: «با توجه به اینکه موج دوم مسافرت‌ها شروع شده است به رانندگان توصیه می‌شود که هر ۲ یا ۳ ساعت یک بار از ماشین پیاده و استراحت کنند و مخصوصا اگر شب‌ها رانندگی می‌کنند در روز استراحت کافی داشته باشند تا با مشکل مواجه نشوند.»

انتهای پیام/
دوشنبه 7 فروردین 1391

دورتموند، کلن را درهم کوبید

دوشنبه 7 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

هفته بیست و هفتم بوندس لیگا آلمان
دورتموند، کلن را درهم کوبید

خبرگزاری فارس: مدافع عنوان قهرمانی و صدرنشین کنونی رقابت های لیگ دسته اول فوتبال باشگاهی آلمان (بوندس لیگا) به پیروزی پرگل در خانه اف.ث.کلن رسید.

خبرگزاری فارس: دورتموند، کلن را درهم کوبید

به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته دو دیدار باقیمانده از هفته بیست و هفتم بوندس‌لیگا انجام شد. اف.ث.کلن که لوکاس پودولوسکی، ستاره ملی پوش خود را در ترکیب ثابت داشت، در خانه با قبول شکست 6 بر یک برابر بورسیادورتموند، قهرمان فصل گذشته و تیم نخست کنونی جدول در هم کوبیده شد.

در این جدال ابتدا کلنی‌ها در دقیقه 13 گل نخست را توسط نواکوویچ در ورزشگاه خانگی خود «راین انرژی» زدند و به‌نظر می‌رسید برای کسب نتیجه برابر زردپوشان آماده هستند.

با این حال در ادامه طوفان دورتموند از دقیقه 26 آغاز شد. لوکاس پیزک گل نخست زردپوشان را به ثمر رساند. سپس شینجی کاگاوا، ستاره ژاپنی در دقیقه 47 دورتموند را از میزبان پیش انداخت، پس از او نوبت به لواندسکی، بازیکن لهستانی رسید تا در دقیقه 53 گلزنی کند.

ایلکای گوناداگون، ملی پوش ترک تبار نیز در دقیقه 78 گل چهارم دورتموند را به ثمر رساند. در این حال گلزنی زردهای قدرتمند تا پایان بازی ادامه داشت. کاگاوا در دقیقه 80 گل پنجم تیمش و دوم خود را زد و در دقیقه 84 نیز پرسیج شمار گل‌های صدرنشین فعلی بوندس‌لیگا را به عدد 6 رساند.

این موفقیت برای تیم تحت رهبری یورگن کلوپ در حالی بدست آمد که در بازی رفت نیز 5 بر صفر پیروز شده بودند.

در دیداری دیگر اشتوتگارت با یک گل از سد نورنبرگ عبور کرد. کاکائو، گلزن ملی پوش این تیم در دقیقه 79 سرنوشت این بازی را رقم زد.

با خاتمه رقابت‌های این هفته و در شرایطی که 7 هفته دیگر تا پایان فصل فرصت باقی است، بورسیادورتموند با 62 امتیاز صدرنشین است و بایرن مونیخ با 57 امتیاز صاجب پله دوم جدول است.

شالکه، بورسیامونشن گلادباخ و بایرلورکوزن به ترتیب در رده‌های سوم تا پنجم حاضر هستند.

انتهای پیام/آ
دوشنبه 7 فروردین 1391

زیرساخت‌های جاده‌ای مازندران جوابگوی خودروها نیست

دوشنبه 7 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

جانشین فرمانده انتظامی مازندران:
زیرساخت‌های جاده‌ای مازندران جوابگوی خودروها نیست

خبرگزاری فارس: جانشین فرمانده انتظامی مازندران گفت: زیرساخت‌های جاده‌ای مازندران جوابگوی حجم جمعیت خودروها نیست و ترافیک سنگینی را در داخل شهرها شاهد هستیم.

خبرگزاری فارس: زیرساخت‌های جاده‌ای مازندران جوابگوی خودروها نیست

روح‌الامین قاسمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با بیان اینکه شرایط آب و هوایی استان مازندران موجب شد تا گردشگران زیادی را به خود جذب کند، اظهار داشت: جمعیت ۳ میلیون نفری مازندران در ایام تعطیل سال به 15 تا 17 میلیون نفر می‌رسد.

وی یادآور شد: 12 هزار نیروی انتظامی استان برای تعطیلات نورزی و ایجاد امنیت در استان به حالت آماده‌باش هستند.

قاسمی با اشاره به اینکه مبادی ورودی استان مازندران نیازمند امنیت جاده‌ای و روان‌سازی ترافیکی است، تصریح کرد: 250 تیم گشتی پلیس راه و 50 تیم نامحسوس محورهای استان مازندران را در ایام نوروز کنترل می‌کند.

این مسئول جاده هراز را زیر پوشش کنترل فنی ترافیک و تخلفات جاده‌ای دانست و بیان داشت: اطلاع‌رسانی و مشارکت مردمی در کنار فعالیت‌های پلیس موجب کاهش تصادفات جاده‌ای شده است.

جانشین فرمانده انتظامی مازندران ادامه داد: زیرساخت‌های جاده‌ای استان مازندران جوابگوی حجم جمعیت خودرو نیست و ترافیک سنگینی را در داخل شهرهای مازندران شاهد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: 100 تیم روان‌ساز برای ترافیک داخل شهرهای استان در ایام تعطیلات نوروزی استفاده شده است.

قاسمی با بیان اینکه قرارگاه نیروی انتظامی به منظور رصد کردن میزان فعالیت‌های پلیس و امنیت در استان فعال است، عنوان کرد: فعالیت‌های روزانه ناجا در قرارگاه نیروی انتظامی مستقر در مرکز استان تجزیه و تحلیل می‌شود.

جانشین فرمانده انتظامی مازندران فعالیت قرارگاه انتظامی در ایام نوروز را در همه شهرستان‌ها پررنگ دانست و گفت: با ایجاد قرارگاه نوروزی فرماندهی انتظامی در بطن مردم قرار می‌گیرد.

این مسئول با بیان اینکه امنیت در استان وجود دارد و این مهم را مسافران احساس کردند، یادآور شد: تاکنون جرایم خاص و خشنی نداشتیم که مسافران نوروزی استان مازندران را تحت تاثیر قرار دهد.

وی درباره وقوع سرقت در استان مازندران تصریح کرد: سرقت در روزهای عادی سال هم صورت می‌گیرد. در ایام تعطیل مسافران و هم استانی‌ها می‌توانند تمهیدات لازم فردی و ایمنی را برای کاهش وقوع سرقت داشته باشند.

قاسمی با بیان اینکه در ایام تعطیلات نوروز با کاهش وقوع جرم در بخش‌های مختلف در مازندران مواجه بودیم، متذکر شد: تصادفات منجر به فوتی در جاده‌های مازندران نسبت به مدت مشابه با کاهش 13 درصدی روبه رو بود.

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران در پایان اذعان داشت: حضور 200 هزار همیاران و فرهنگ یاران پلیس در کاهش تخلفات جاده‌ای موثر بود.

انتهای پیام/ن۲۰
دوشنبه 7 فروردین 1391

پیروزی بانوی پیر ایتالیا مقابل اینتر

دوشنبه 7 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

هفته بیست و نهم کالچو
پیروزی بانوی پیر ایتالیا مقابل اینتر

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال یوونتوس توانست در تورین نراتزوری را در هفته بیست و نهم کالچو با شکست بدرقه کند.

خبرگزاری فارس: پیروزی بانوی پیر ایتالیا مقابل اینتر

به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته این پیکارها با انجام 8 بازی ادامه یافت. در ورزشگاه آره‌نا تورین، غوغایی در حضور 34 هزار تماشاگر مشتاق برپا شد و بانوی پیر ایتالیا کوشید همچون پیکار رفت بر اینترمیلان بحران زده غلبه کند که به این هدف با پیروزی 2 بر صفر رسید.

بیانکونری که دیدار رفت فصل جاری 2 بر یک در میلان برنده شدند، در رقابت روز گذشته هر دو گل خود را در نیمه دوم به ثمر رساندند. شاگردان کونته در دقایق 57 و 71 توسط کاکرس و دل پیرو دو گل ارزشمند به ثمر رساندند تا بار دیگر به پیروزی برسند.

در دیداری دیگر لاتزیو با گل دیرهنگام مودیبو دیاکیته در دقیقه 88 بر کالیاری غلبه کرد.

*سایر نتایج:

آتلانتا 2- بولونیا صفر

گل‌ها: گابادیانی 50 و تیربوچی 90

کیه وو یک – سیه‌نا یک

گل‌ها: اسربی 9 برای کیه وو، ماتیا دسترو 51 برای سیه‌نا

ناپولی 2- کاتانیا 2

گل‌ها: دزمالی 61، کاوانی 67 برای ناپولی، اسپولی 75 ، لانزفامه 85 برای کاتانیا

جنووا 2- فیورنتینا 2

گل‌ها: بلوشی 21، پالاسیو 89 برای جنووا، مونتولیو31 ، ناتالی 70 برای فیورنتینا

چزنا 2- پارما 2

گل‌ها: سانتانا 47، دل نرو 53 برای چزنا، فلوکاری 40، پلاتا 61 برای پارما

نووارا صفر- لچه صفر

هم اکنون آ.ث.میلان با 63 امتیاز صدرنشین است و یوونتوس با 59 امتیاز در رده دوم جدول جای دارد. لاتزیو، ناپولی و اودینزه به ترتیب صاحب رده‌های سوم تا پنجم هستند.

انتهای پیام/آ
دوشنبه 7 فروردین 1391

اینجا جنت آباد است

دوشنبه 7 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

اینجا جنت آباد است

خبرگزاری فارس: در طول ۸ سال دفاع مقدس، به نظر نمی رسد که شهری به اندازه ی خرمشهر، افتخار آفریده باشد و درخت ایثارش را با خون مردمان پاکش، سیراب کرده باشد.

خبرگزاری فارس: اینجا جنت آباد است

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از محدوده، در مورد کتاب دا؛ همه ما خواه ناخواه چیزی شنیده ایم و شاید کمتر کسی را بشناسیم که حتی نام این کتاب را نشنیده باشند.

خاطرات سیده زهرا حسینی، چنان مو به مو روایت می شود که خواننده درمقابل سطور کتاب، میخکوب می شود و حتی یکی از دوستانم که چندان در قید و بند مسائلی از این دست نیست؛ طوری دچار همذات پنداری با شخصیت اصلی کتاب و درگیر حوادث مطرح شده در روایت خانم حسینی شده بود که بیش از دو هفته هرگاه می دیدمش؛ پریشان احوال بود و به قول دوستان فیلسوف منش شده بود!

در هر حال علاوه بر جنبه های حاشیه ای این کتاب که باعث معرفی و شهرت این اثر شد؛ سبک نوشتاری، مخاطب را با خود همراه می کند و چنان با سادگی همه وقایع و احساسات مطرح می شود که دیگر به راحتی نمی توان به علت موضوع خاص و حجم زیاد کتاب، فقط مخاطب حرفه ای را برای آن در نظر گرفت.

در طول 8 سال دفاع مقدس، به نظر نمی رسد که شهری به اندازه ی خرمشهر، افتخار آفریده باشد و درخت ایثارش را با خون مردمان پاکش، سیراب کرده باشد. همسفری با کاروان خبرنگارانی که به دعوت نیروی زمینی ارتش مناطق عملیاتی را بازدید می کردند، سعه زمانی را برایمان تدارک دیده بود که برای یک بار هم که شده، با خاطری آسوده، همه آنچه را که در سفرهای قبلیمان به این شهر، گذرا دیده بودیم، یک دل سیر به تماشا بنشینیم.

جنت آباد؛ در فاصله کمی با قرار گاه گردان دژ:محل استقرار ما در خرمشهر: واقع شده بود. گلزاری مسقف، که 6 گنبد طلایی به موازات هم، در بالای آن خودنمایی می کند. عصر دومین روز ورود به خرمشهر، برای زیارت شهدای شهر خون و دفاع، به جنت آباد رفتیم. با احتساب این همه شهیدی که این شهر در دفاع 34 روزه خود و بعدها در طول جنگ تقدیم ملت ایران کرده بود؛ در ذهنم گلزار شهدای خونین شهر را چیزی در اندازه های گلزار شهدای بهشت زهرای تهران فرض کرده بودم ولی کل گلزار به اندازه محیط مسقف آن 6 گنبد طلایی بود؛ با سنگ هایی متحد الشکل که حتی نام خیلی از شهدا، بر این قلب های متحد سنگی، حجاری نشده بود. در گوشه گلزار نمادی به چشم می خورد که گویا هنوز به بهره برداری نرسیده بود. شکل ظاهری نماد؛ چیزی شبیه نماد قبلی میدان انقلاب بود. با نقش هایی که حس نوستالژیک دوران دانشجویی را در آدم برمی انگیخت.

هیچ مزار خاصی در این گلزار خلوت، نظرم را جلب نکرد. همین طور که بالای سر هر مزاری فاتحه خوان عبور می کردیم؛ شاکری، نگهبان مسن گلزار به ما نزدیک شد و با همان روحیه گرم جنوبی ها، احوالپرسی کرد. از او پرسیدم: شهدای شاخص گلزار شما، مزارشان کجاست؟ با اندوه گفت: همه شهدای معروف ما در شهرهای دیگه به خاک سپرده شدند یا این که خانواده هاشون ، اونا را به شهر اجدادی خودشون بردند. مثل جهان آرا که سمبل مقاومت خرمشهره ولی جایش در این جا خالی است.

خواستم حال و هوای بحث عوض شود. پرسیدم: شما خودتون که این همه ساله با این شهداء قرین هستید؛ با کدوم این شهداء بیشتر مأنوس هستید و بهش ارادت دارید؟ منظورم اینه که کدوم شهید این جا، برای شما یه جور دیگه اس؟

مسیر قدم زدنش را عوض کرد و گفت: اون دو تا مزار. گفتم : اجازه دارم علتشو بپرسم؟

گفت: از وقتی که کتابشونو خوندم، یه احساس دیگه ای نسبت به این دو تا شهید پیدا کردم. بیشتر دوستشون دارم. احساس می کنم می شناسمشون و خیلی بهشون نزدیکم.

بالای سر مزار که رسیدیم، یکی از همراهان، بلند بلند، اسم این دو شهید رو خواند: سید حسین حسینی، سید علی حسینی؛ و بعد ادامه داد: این دو تا شهید، پدر و پسر هستند؛ تاریخ شهادتشونو ببینید؛ فقط 5 روز با هم فرق داره...

تازه به یاد آوردم که چرا اسم این دو شهید، این همه آشناست...

این دو نفر، پدر و برادر راوی کتاب دا بودند: سیده زهرا حسینی!

تا به حال چند بار اتفاق افتاده که کتابی را دست بگیریم و نیمه رها نکنیم؟ تازه ما ادعای فرهنگ و علم نیز داریم! ولی حقیقتی را نباید فراموش کرد: روایت جذاب از یک واقعه، حتی نگهبان یک گلزار را هم مشتاق به دانستن بیشتر می کند و نهایتش این است که دو شهید، که واقعا در مقابل بسیاری از شهدای تاثیر گذار در جنگ، چندان مورد توجه نیستند، چنان دلبری می کند که او، سر ارادت در کنار این دو مزار بر زمین می گذارد...

معصوم علیه السلام فرمودند: آیا اسلام جز حب و دوستی است؟ وما همگی می دانیم که یکی از مهم ترین راه ایجاد حب، معرفی محبوب است. آیا ما به پاسداری از شعائر اسلام امر نشده ایم؟ آیا معرفی شهدا و ارائه سیره ی آنها، یکی از شعائر استوار اسلام نیست؟

انتهای پیام/
دوشنبه 7 فروردین 1391

برپایی نمایشگاه سوغات محلی در آبادان

دوشنبه 7 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی آبادان خبر داد
برپایی نمایشگاه سوغات محلی در آبادان

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی آبادان از برپایی نمایشگاه سوغات محلی در این منطقه در ایام نوروز خبر داد.

خبرگزاری فارس: برپایی نمایشگاه سوغات محلی در آبادان

سیدشمس‌الدین نوربخش غفاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: شهر آبادان هر ساله میزبان تعداد زیادی از مسافران، مهمانان و کاروان‌های راهیان نور در منطقه است.

وی افزود: در همین راستا تعامل و همکاری بیش از پیش دستگاه‌های اجرایی منطقه به‌ویژه در ایام نوروز بسیار ضروری و مهم است.

مدیر اداره و دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی آبادان خاطرنشان کرد: این اداره در راستای شناساندن شهر آبادان به مسافران نوروزی برنامه‌های متنوعی را در دستور کار قرار داده است.

وی اضافه کرد: راه‌اندازی آلاچیق سنتی همراه با فروش و عرضه سوغات محلی شامل خرما، شیرینی محلی و ... در کنار نمایشگاه عکس و صنایع دستی این منطقه از قبیل معرق چوب و مشبک یادگارهایی هستند که خاطراتی به یادماندنی را در ذهن مسافران نوروزی امسال از سفر به آبادان تداعی می‌کنند.

غفاری بیان کرد: این نمایشگاه‌ها از ابتدای سال 91 آغاز و تا پایان ایام نوروز در این شهرستان ادامه خواهند داشت.

وی در ادامه افزود: همچنین مسافران نوروزی می‌توانند بر روی رودخانه کارون در شهر خرمشهر تا شلمچه قایقرانی و مناظر زیبای حاشیه رودخانه را تماشا کنند.

مدیر اداره و دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی آبادان با اشاره به دیگر برنامه‌های این اداره در ایام نوروز خاطرنشان کرد: از دیگر اقدامات این دبیرخانه ارائه بروشورهای نوروزی و نقشه راهنمای شهرستان آبادان است.

وی در پایان گفت: همه تلاش این اداره در راستای ایجاد اوقات شاد، مفرح و دلچسب برای شهروندان و مهمانان نوروزی است.

انتهای پیام/خ۲۰
دوشنبه 7 فروردین 1391

خطوط تاکسی به مقصد مراکز باستانی جیرفت راه‌اندازی شد

دوشنبه 7 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

در راستای خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی
خطوط تاکسی به مقصد مراکز باستانی جیرفت راه‌اندازی شد

خبرگزاری فارس: رئیس تاکسیرانی جیرفت گفت: در راستای خدمت‌رسانی مطلوب به مسافران نوروزی خطوط تاکسی از مرکز شهر به مقصد مراکز باستانی جیرفت راه‌اندازی شده است.

خبرگزاری فارس: خطوط تاکسی به مقصد مراکز باستانی جیرفت راه‌اندازی شد

ایرج نادری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جیرفت اظهار داشت: در ایام نوروز تاکسی‌های شهر جیرفت فعال هستند و به مردم و مسافران نوروزی خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی افزود: در این ایام رانندگان تاکسی به صورت کشیک و با برنامه منظم در سطح شهر مشغول فعالیت و ارائه خدمت به مردم هستند.

نادری تصریح کرد: برخی خطوط تاکسی از مرکز شهر به مقصد مراکز باستانی و به ویژه تپه‌های باستانی کنارصندل فعال شده‌اند و به جابه‌جایی مسافران کمک می‌کنند.

رئیس تاکسیرانی جیرفت در پایان عنوان کرد: مرکز تاکسی بی‌سیم شهرستان جیرفت نیز به صورت شبانه‌روزی برای جابه‌جایی مسافران به تمام نقاط کشور فعالیت‌ می‌کند.

انتهای پیام/ن۳۰ 
دوشنبه 7 فروردین 1391

ساخت بارگاه امامزادگان صالح و ذکریا (ع) در حال اتمام است

دوشنبه 7 فروردین 1391

نوع مطلب :
نویسنده :مینا ب

مدیرکل اوقاف مازندران:
ساخت بارگاه امامزادگان صالح و ذکریا (ع) در حال اتمام است

خبرگزاری فارس: مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: ساخت بارگاه امامزادگان صالح و ذکریا (ع) در حال اتمام است.

خبرگزاری فارس: ساخت بارگاه امامزادگان صالح و ذکریا (ع) در حال اتمام است

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران، سیف‌الله سهرابی در بازدید از آستانه مبارکه امامزاده صالح (ع) و امامزاده ذکریا(ع) منطقه لفور سوادکوه که صبح امروز هفتم فروردین ماه انجام شد، بیان داشت: این امامزادگان که در مسیر سد البرز قرار دارند با تلاش آب منطقه‌ای مازندران به مکان فعلی انتقال داده شد و بارگاه این مکان مقدس تقریباً در حال اتمام هستند.

وی افزود: تاکنون یک میلیارد و 700 میلیون ریال برای ساخت پروژه این امامزادگان هزینه شده است که از سوی مجریان سد البرز توسط آب منطقه‌ای استان مازندران پرداخت شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران تصریح کرد: این آستانه مبارکه با زیربنای بیش از 200 مترمربع با شبستان ساخته شده و دارای محوطه‌ای بیش از 2هزار مترمربع است و سرویس‌های بهداشتی آن توسط میراث فرهنگی استان ساخته شده است.

سهرابی با اشاره به ساخت‌وساز امامزادگان گفت: همه مردم و مسئولان باید در ساخت و ساز این اماکن متبرکه همت و مشارکت کنند زیرا این اماکن مربوط به همه مردم و جامعه است و این مکان‌ها محل مأمن و آرامش برای مردم هستند.

در این بازدید که رمضان طهماسبی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران و حجت‌الاسلام فتاح سوادکوهی رئیس اوقاف و امور خیریه قائمشهر حضور داشتند از روند اجرایی این پروژه بازدید شد و 10 درصد از این پروژه باقی مانده است که اردیبهشت ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/خ۳۰
  • کل صفحات: 3
  • 1  
  • 2  
  • 3  


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic